Włącz EKOmyślenie i weź udział w naszym konkursie!

Sandra Soczewa
Sandra Soczewa
O ekologii mówi się coraz więcej. I słusznie! Bycie eko to naprawdę ważna sprawa! Z pewnością temat troski o środowisko poruszacie w swoich domach. Uczycie swoje pociechy tego, co robić, i jak działać, by zadbać o ekologię. Teraz macie okazję się wykazać: stwórzcie ekologiczny projekt i weźcie udział w naszym konkursie.

Stajemy się coraz bardziej świadomi i włączamy EKOmyślenie. Do degradacji środowiska nikt z nas nie chce przykładać ręki. Na co dzień pokazujemy to chociażby poprzez segregację odpadów, stawiamy na ekologiczne i innowacyjne rozwiązania chociażby względem pozyskiwania energii, oszczędzamy wodę i prąd, a także staramy się ograniczyć emisję spalin. Coraz więcej z nas stawia na rower, fotowoltaikę, czy deszczówkę.

Kwestie troski o środowisko i nasze najbliższe otoczenie poruszamy też w domach, w rozmowach z naszymi dziećmi. Nasze pociechy już nie w szkołach dowiadują się czym jest recykling, czy np. zero waste, ale tę wiedzę coraz częściej wynoszą już z domów. I to się chwali!

Chcemy jednak, by EKOmyślenie szło dalej w świat! By wszyscy dowiedzieli się, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. To, jak o nią zadbamy dziś, przełoży się przecież na komfort życia przyszłych pokoleń: naszych dzieci, wnuków, prawnuków… Stąd też pomysł na ekologiczny konkurs online dla mieszkańców województwa lubuskiego. Może w nim wziąć udział każdy - dziecko oraz osoba dorosła. Ważne, by przedmiot był wykonany własnoręcznie. W ten sposób chcemy wzmocnić zaangażowanie nas wszystkich w ekodziałania.

Konkurs
Włącz EKO myślenie

Zasady konkursu są proste. Organizowany przez nas polega na przesłaniu zdjęcia prezentującego własnoręcznie wykonanej pracy: rękodzieła z wykorzystaniem materiałów, którym nada się drugie życie i uchroni przed wylądowaniem na śmietniku (pudełka, kartony, stare gazety, butelki plastikowe). Liczy się kreatywność i zaangażowanie w zadanie. Stworzenie ekologicznego projektu to możliwość nie tylko poszerzenia wiedzy z zakresu ekologii, ale też możliwość na dobrą zabawę.

Dołączcie do naszej zabawy już dziś: na autorów trzech najlepszych prac przygotowaliśmy bardzo atrakcyjne nagrody.

I miejsce – voucher do sklepu Decathlon o wartości 700 zł i książka pt. Życie Zero Waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej
II miejsce – voucher do sklepu Decathlon o wartości 500 zł i książka pt. Życie Zero Waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej
III miejsce – voucher do sklepu Decathlon o wartości 300 zł i książka pt. Życie Zero Waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej

Osoby pełnoletnie oczywiście zgłaszają się samodzielnie. Prace dzieci mogą zgłosić rodzice lub opiekunowie prawni. Wystarczy wybrać odpowiedni przycisk na dole.

KLIKNIJ PONIŻEJ
i zgłoś pracę
Zgłaszam
pracę dziecka
Zgłaszam
swoją pracę

Konkurs przeprowadzany jest na serwisie www.gazetalubuska.pl i rozpocznie się on 6 maja i potrwa do 24 maja do godz. 23.59. Co ważne, nadesłane prace konkursowe wybierze niezależna kapituła.

REGULAMIN KONKURSU

Włącz EKOmyślenie i weź udział w naszym konkursie!

Mecenasi konkursu:

EWE to firma, która działa na terenie woj. lubuskiego już ponad 20 lat. Jednym z jej priorytetów jest troska o środowisko naturalne, dlatego w ramach swojej oferty zapewnia wyłącznie ekologiczne i wygodne rozwiązania energetyczne dla domu i firmy. EWE dostarcza ekologiczne źródło ciepła – gaz ziemny, a także zapewnia firmom zieloną energię elektryczną, która w 100% pochodzi z odnawialnych źródeł. Ponadto zajmuje się doradztwem dla biznesu w zakresie optymalizacji zużycia energii i zmniejszenia wpływu na środowisko.
Pamiętajmy, że każdy kolejny dom jednorodzinny przyłączony do sieci gazowej to obniżenie średnio o 3,40 tony CO2 oraz 4 kg pyłów rocznie.

Wpływamy na środowisko!

Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku jest znany z działalności w środowisku lokalnym… a tym środowiskiem jest nie tylko doskonała, wspierająca atmosfera panująca w gronie dobrych znajomych… tym środowiskiem jest wszystko to, co nas otacza i co za kilka albo kilkadziesiąt lat będzie stanowić o jakości naszego życia, naszym zdrowiu i samopoczuciu.

Dlatego właśnie z takim zaangażowaniem włączamy się w akcje proekologiczne – zarówno na poziomie wsi, miast i województw, jak i pojedynczych gospodarstw domowych. Bo wszystkim nam zależy na ochronie środowiska w każdym aspekcie. Będąc lokalną instytucją finansową, nie możemy przecenić znaczenia ekologii dla lokalnych społeczności. Chętnie więc pośredniczymy w pozyskiwaniu funduszy na cele prośrodowiskowe zarówno w ujęciu mikro- jak i makro. Wspieramy inicjatywy mieszkańców i rad miejskich, a także spółdzielni mieszkaniowych, które dążą do pozyskiwania środków na modernizację nieefektywnych źródeł energii lub budowę oczyszczalni ścieków.

W naszej ofercie mamy między innymi atrakcyjny ekokredyt, z którego minimum 50% kwoty należy przeznaczyć na cele ekologiczne, np. wymianę pieca węglowego na gazowy, zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, zakup kolektorów słonecznych czy wymianę sprzętu na energooszczędny. W połowie roku do oferty GBS Banku wejdzie kolejny kredyt związany z kolei z programem „Czyste powietrze”, w ramach którego będzie można pozyskać finanse z przeznaczeniem na wymianę starych, nieefektywnych źródeł ciepła i termomodernizację domów jednorodzinnych. To naturalne, że chcemy, by nasze środowisko miało się coraz lepiej i naturalne, że zostaliśmy mecenasem konkursu pod hasłem „Włącz EKO myślenie”.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie