Zamknij

Gazeta Lubuska

Włamywacz wpadł w ręce policji

W ostatnim czasie na terenie powiatu krośnieńskiego było kilka włamań do mieszkań i doszło do kradzieży. Policjanci z krośnieńskiej komendy zatrzymali

policja

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/7] Następne

Włamywacz wpadł w ręce policji [ZDJĘCIA]

W ostatnim czasie na terenie powiatu krośnieńskiego było kilka włamań do mieszkań i doszło do kradzieży. Policjanci z krośnieńskiej komendy zatrzymali podejrzanego.

- Sprawca wykorzystując nieuwagę domowników oraz pozostawione uchylone bądź otwarte okno dostał się do wnętrza domu, skąd zabrał różnego rodzaju sprzęt elektroniczny, biżuterię oraz pieniądze - mówi rzecznik krośnieńskiej komendy, Justyna Kulka.

W ten sposób w przeciągu miesiąca włamywacz dostał się do trzech domów. W kolejnym, które odwiedził, okna były zamknięte, jednak nie przeszkodziło mu to w dostaniu się do środka. Wybił szybę, a następnie po dostaniu się do wnętrza zabrał wartościowe rzeczy. Łączna wartość strat, to ponad 38 tys. złotych. Trzy z czterech zdarzeń odnotowano na terenie powiatu krośnieńskiego, a jedno w powiecie słubickim.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. Po dochodzeniu ustalili sprawcę. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu słubickiego. Zaskoczonego mężczyznę policjanci zastali w miejscu zamieszkania. Został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Po wniosku prokuratury, sąd aresztował 30-latka na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają, że mężczyzna może usłyszeć kolejne zarzuty.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy