Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Włamywali się do domów jednorodzinnych, okradali działki. Usłyszeli łącznie 12 zarzutów

OPRAC.:
Michał Korn
Michał Korn
Mężczyźni usłyszeli łącznie 12 zarzutów.
Mężczyźni usłyszeli łącznie 12 zarzutów. Lubuska policja
Intensywne działania żarskiej Policji skutkowały - tylko w minionym tygodniu - zatrzymaniem czterech mężczyzn, podejrzanych o kradzieże z włamaniem do domów jednorodzinnych, ogródków działkowych oraz obiektów handlowych w Żarach i Lubsku. Zatrzymani przez policjantów usłyszeli łącznie 12 zarzutów – podejrzani za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Włamania do domów

20 lutego kryminalni żarskiej komendy zatrzymali ukrywającego się przed organami ścigania mężczyznę, któremu przedstawione zostały zarzuty kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych na terenie Żar oraz powiatu żarskiego. Podejrzany był w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Kolejne z nich popełnił w warunkach recydywy.

Czytaj również:

- W związku z tymi ustaleniami, funkcjonariusze prowadzący sprawę zwrócili się z wnioskiem do Prokuratury Rejonowej w Żarach o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego mężczyzny. Prokurator Rejonowy przychylając się do wniosku policjantów zwrócił się do Sądu Rejonowego w Żarach o zastosowanie aresztu wobec podejrzanego. Mężczyzna aresztowany został na 3 miesiące - wyjaśnia podinspektor Sylwia Rupieta z KPP w Żarach.

Zobacz także:

Kolejne zatrzymania

Już następnego dnia (21 lutego), policjanci zatrzymali dwie kolejne osoby odpowiedzialne za kradzieże z włamaniem, tym razem do obiektu handlowego w Lubsku. Działając wspólnie 55- i 20-latek przywłaszczyli artykuły o łącznej wartości ponad 1000 złotych. Z kolei czwartek (23 lutego) dzielnicowi z Żar zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonywanie włamań na terenie ogródków działkowych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na jego zatrzymanie i przedstawienie mu pięciu zarzutów kradzieży z włamaniem.

- Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Zachęcamy do udziału w debatach społecznych, jak również do skorzystania z przygotowanego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie każdy obywatel może w sposób anonimowy wskazać Policji występujące zagrożenia w rejonie swojego miejsca zamieszkania. Pamiętajmy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112 - dodaje podinspektor Rupieta.

Zobacz również: W kościele na kolanach ukradł pieniądze z skarbonki:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska