Wojewódzki Konkurs Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP w Zielonej Górze

Redakcja
Anna Urbaniak- Wojewódzki Komendant OHP z ekspresją przemawia do młodzieży, dziękując za wspaniałe występy fot. Monika Głowacka
5 maja w Społecznym Ognisku Artystycznym Lubuskiego Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Zielonej Górze odbył się Wojewódzki Konkurs Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP.
Tak się bawią muzyką zdobywcy II miejsca w kategorii wokalnej i muzycznej Jakub Sęk i Marcin Górecki reprezentanci z HP Gorzów Wlkp
Tak się bawią muzyką zdobywcy II miejsca w kategorii wokalnej i muzycznej Jakub Sęk i Marcin Górecki reprezentanci z HP Gorzów Wlkp fot. Monika Głowacka

Tak się bawią muzyką zdobywcy II miejsca w kategorii wokalnej i muzycznej Jakub Sęk i Marcin Górecki reprezentanci z HP Gorzów Wlkp
(fot. fot. Monika Głowacka)

Organizatorami konkursu była Lubuska Wojewódzka Komenda OHP w Zielonej Górze i zielonogórski Środowiskowy Hufiec Pracy. Do udziału w konkursie zaproszono młodzież OHP z całego województwa lubuskiego. Na scenie wystąpiło ok. 40 młodych artystów. 53 osoby wystawiło ponadto 85 prac plastycznych,

Gościem honorowym był Jan Sołtysiak Dyrektor Społecznego Ogniska Artystycznego w Zielonej Górze. Uroczystego otwarcia Konkursu dokonała Anna Urbaniak Wojewódzki Komendant OHP.
Występy uczestników oraz twórczość plastyczną młodzieży oceniały cztery niezależne komisje sędziowskie, które wyłoniły zwycięzców w kategoriach:
1/ form teatralnych, parateatralnych i kabaretów,
2/ form wokalnych i muzycznych oraz
3/ form tanecznych
4/ form plastycznych.

W tym roku w szranki z tegorocznymi uczestnikami stanęli Absolwenci OHP, którzy rywalizowali między sobą w poszczególnych kategoriach.

W prezentacjach teatralnych wysłuchano recytacji wierszy znanych poetów polskich oraz wierszy autorstwa naszych wychowanków, podziwiano też wyczyny uczestników w scenkach kabaretowych i teatralnych.

Uczestnicy form tanecznych przedstawili różne style tańca, m.in. hip-hop, capoeira, taniec nowoczesny i break - dance. Natomiast w formach wokalnych większość występów utrzymanych była w stylu pop, choć były też piosenki hip-hop napisane przez samych wykonawców. Autorzy tekstów hip -hop udowodnili, że można pisać w tym stylu i zadbać o czystość języka polskiego.
Jury oceniło również prace artystyczne młodzieży. W tej kategorii uczestnicy użyli różnorodnych form plastycznych od rysunku przez malarstwo różnymi technikami: fotografię, wycinankę, collage, decoupage, a na rękodzielnictwie skończywszy.

Komisje sędziowskie postanowiły przyznać następujące nagrody:
W kategorii form teatralnych, parateatralnych i kabaretów: I miejsce zajęła grupa teatralna z OSIW Strzelce Krajeńskie w składzie: Monika Zielińska, Żaneta Skowrońska, Marcin Bielawski za brawurowo odegraną scenką pt. "W niewoli nałogów". Na II miejscu uplasowała się Magdalena Kucharczyk z ŚHP w Krośnie Odrzańskim, a na trzecim miejscu znaleźli się wychowankowie z HP Żary: Rafał Hosiawa i Izabela Delikat.

W kategorii form wokalnych największym talentem wokalnym wykazała się Joanna Dmytrak z ŚHP w Nowej Soli, drugie miejsce zajął duet Jakub Sęk i Marcin Górecki z HP w Gorzowie Wlkp., a III miejsce przypadło Jarosławowi Pankowskiemu z HP w Świebodzinie. Jurorzy przyznali też wyróżnienia dla Natalii Wójcickiej z ŚHP w Zielonej Górze, Łukasza Fijałkowskiego Kamili Czarnowskiej z ŚHP w Krośnie Odrzańskim, natomiast nagroda specjalna w tej kategorii przypadła Joannie Gryning z ŚHP w Nowej Soli.

W kategorii form tanecznych komisja sędziowska I miejscem uhonorowała występ Michała Koszeli z CKiW w Wiechlicach, na drugim miejscu zajęła Magdalena Kucharczyk z ŚHP w Krośnie Odrzańskim.
Wśród występujących znaleźli się też Absolwenci, którzy godnie prezentowali się podczas całego konkursu i w nagrodę otrzymali upominki od organizatorów.

W kategorii prac plastycznych główną nagrodą wyróżniono Justynę Gałotę z HP w Słubicach, II miejsce zajęła Emilia Słyma z ŚHP w Nowej Soli, a III Dominika Pfeiffer z HP w Świebodzinie. Wyróżnienia w tej kategorii zdobyły: Sara Kurzawska z ŚHP w Nowej Soli, Beata Sofczyńska z HP w Gorzowie Wlkp., Sabina Sulej z HP w Żarach oraz Izabela Wrzesińska z HP w Słubicach.

Na zakończenie konkursu wszyscy z radością stanęli do wspólnego zdjęcia, a Anna Urbaniak Wojewódzki Komendant OHP serdecznie podziękowała uczestnikom za trud, jaki włożyli w przygotowanie się do występów, które wywoływały wśród publiczności wiele emocji. Sprawiły że śmialiśmy się, byliśmy poważni, czasem płakaliśmy ze wzruszenia. Pani Komendant podkreśliła, jak ważne jest stawianie czoła wyzwaniom i realizacja marzeń, które prowadzą do sukcesu.
Bardzo miłym akcentem w czasie trwania obrad komisji były spontaniczne występy wokalne uczestników. Gdy minął czas rywalizacji międzyhufcowej, młodzież weszła na scenę i wspólnie wykonała kilka znanych hitów.

Po ogłoszeniu werdyktów obie komendantki wręczyły nagrody i dyplomy.
W radosnej i wiosennej atmosferze pożegnaliśmy się, umawiając się jednocześnie na kolejne artystyczne spotkanie, jakim będzie Koncert Winobraniowy Młodzieży OHP w Zielonej Górze.

Joanna Dmytrak  (ŚHP Nowa Sól) zdobywczyni I miejsca w kategorii wokalnej i muzycznej
Joanna Dmytrak (ŚHP Nowa Sól) zdobywczyni I miejsca w kategorii wokalnej i muzycznej fot. Monika Głowacka

Joanna Dmytrak (ŚHP Nowa Sól) zdobywczyni I miejsca w kategorii wokalnej i muzycznej
(fot. fot. Monika Głowacka)

Izabela Delikat i Rafał Hosiawa (HP Żary) prezentujący scenkę  „Tofik” ( III miejsce w kategorii form teatralnych)
Izabela Delikat i Rafał Hosiawa (HP Żary) prezentujący scenkę „Tofik” ( III miejsce w kategorii form teatralnych) fot. Monika Głowacka

Izabela Delikat i Rafał Hosiawa (HP Żary) prezentujący scenkę "Tofik" ( III miejsce w kategorii form teatralnych)
(fot. fot. Monika Głowacka)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie