Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wojsko wkrótce zajmie halę CRS w Zielonej Górze. Spokojnie, tylko muzycznie. Wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego

Jarosław Wnorowski
Jarosław Wnorowski
Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest kontynuatorem ponad 100-letniej tradycji grup teatralno-estradowych działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczpospolitej. Wtedy to, na osobistą prośbę Marszałka Józefa Piłsudskiego utworzono scenę żołnierską, na której „powinno się grać głównie sztuki optymistyczne i radosne, dające ludziom wiarę i nadzieję.”
Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest kontynuatorem ponad 100-letniej tradycji grup teatralno-estradowych działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczpospolitej. Wtedy to, na osobistą prośbę Marszałka Józefa Piłsudskiego utworzono scenę żołnierską, na której „powinno się grać głównie sztuki optymistyczne i radosne, dające ludziom wiarę i nadzieję.” fanpage zespołu
Wyjątkowy koncert z okazji 700-lecia uzyskania praw miejskich odbędzie się w sobotę 21 stycznia w hali CRS w Zielonej Górze. Wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Na życzenie Marszałka Józefa Piłsudskiego

Zespół jest kontynuatorem ponad 100-letniej tradycji grup teatralno-estradowych działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczpospolitej. Wtedy to, na osobistą prośbę Marszałka Józefa Piłsudskiego utworzono scenę żołnierską, na której „powinno się grać głównie sztuki optymistyczne i radosne, dające ludziom wiarę i nadzieję.” Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest największą instytucją artystyczną w Wojsku Polskim. Ma siedzibę w Warszawie.

Od Bacha do Rolling Stones

Oprócz dawnych pieśni wojennych i wojskowych w programach znajdują miejsce nowe utwory, także z gatunku muzyki pop. Artyści odwołują się także do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Repertuar muzyki sakralnej stanowią utwory o tematyce religijnej, począwszy od Bogurodzicy po msze i pieśni kościelne. Artyści w mundurach występują także w kościołach biorąc udział w różnotematycznych uroczystościach narodowych i religijnych. W skład zespołu wchodzą: soliści, chór, balet, orkiestra symfoniczna i orkiestra koncertowa. Aktualnie zatrudnionych jest ponad 150 artystów: piosenkarzy, śpiewaków, muzyków, tancerzy i artystów chóru. Dużą wagę przykłada się do kostiumów scenicznych, które w większości stanowią kopie autentycznego umundurowania historycznego: od wojów Mieszka I poprzez „skrzydlatą” husarię Jana III Sobieskiego do czasów współczesnych. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego cieszy się ogromnym powodzeniem i uznaniem w kraju i za granicą. Zespół odbył ponad 200 tournée, m.in. do Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Danii, Słowacji, Czech, Korei Południowej, Chin, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Występował także przed Janem Pawłem II na specjalnej audiencji w 1994 roku. W kraju brał udział w ponad 60 tys. koncertów. Wszystkie występy Zespołu są gorąco oklaskiwane przez publiczność i komplementowane przez krytyków muzycznych za kunszt i maestrię wykonania. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego posiada na swoim koncie szereg nagrań dla Telewizji Polskiej oraz na potrzeby filmu.

Za darmo, na wejściówkę

Koncert odbywa się w ramach z okazji 700-lecia uzyskania praw miejskich. Nic nie zapłacimy za bilety. Ilość miejsc jest jednak ograniczona, ale wcześniej pobrać sobie wejściówkę ze strony abilet.pl. To z pewnością niepowtarzalna okazja aby zobaczyć wojskowy zespół reprezentujący najwyższy poziom artystyczny. Taka okazja może się szybko nie trafić.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska