Wojskowi pokazali pazur!

Dariusz Brożek
Międzyrzeczanie wrócili z Piły z dwoma medalami
Międzyrzeczanie wrócili z Piły z dwoma medalami Archiwum 17. WBZ
Zawodnicy wojskowego klubu judo Spartakus wywalczyli złoto i srebro podczas Gwiazdkowego Turnieju Brazylijskiego Ju Jitsu w Pile.

Znakomitą formę potwierdził aktualny wicemistrz kraju w judo w kat. powyżej 88 kg Patryk Janik. Podczas turnieju w Pile startował w mistrzowskiej kategorii czarnych pasów. Finałowy pojedynek wygrał stosunkiem 12 do 8 punktów. O jego zwycięstwie zdecydowało założenie przeciwnikowi dzwigni na staw łokciowy.

Mistrz służy w kompani rozpoznawczej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. W Pile bardzo dobrze spisał się również szer. Patryk Skrzypczak, żołnierz kompanii remontowej, który wywalczył drugie miejsce w kategorii białych pasów do 94 kg.

Droga szer. Patryka Skrzypczaka do walki finałowej była długa i trudna. Zanim doszedł do walki finałowej pokonał na punkty trzech rywali. W walce finałowej pomimo dobrego początku i wykonania rzutu, a następnie założenia tzw. dosiadu, Skrzypczak niestety uległ rywalowi.

W zawodach wystartowali także dwaj inni żołnierze "siedemnastej": szer. Dawid Kurek z kompanii dowodzenia oraz st. kpr. Lucjan Fortuna z kompanii rozpoznawczej.