MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wolą historię

PIOTR JĘDZURA 324 88 13 [email protected]
Kilkuset maturzystów w maju przystąpi do egzaminu. Dziś głowią się nad pytaniami i powtarzają przerobiony już materiał.

Na szkolnych korytarzach coraz bardziej odczuwa się nerwową atmosferę. Maturzyści biegają z książkami z lekcji na dodatkowe zajęcia. Wiadomo, każda chwila nauki jest cenna. Wkrótce dzisiejsi uczniowie ostatnich klas usiądą i w ciągu 300 minut sprawdzą wiedzę, którą zdobywali w średniej szkole.

Wolą historię

W Zespole Szkół Technicznych 11 maja do egzaminu dojrzałości z obowiązkowego języka polskiego przystąpi 167 uczniów. Drugiego dania będą zdawać pisemnie wybrany przez siebie przedmiot.
- Najwięcej osób zdecydowało się pisemnie zdawać jako drugi przedmiot historię - informuje zastępca dyrektora ZST Zbigniew Iwanowski. Na drugim miejscu pod względem ilości uczniów zdających dany przedmiot znalazła się geografia, a na trzecim matematyka.
- Jest również kilka osób, które wybrały chemię oraz język niemiecki i angielski - wymienia Z. Iwanowski.

Matematyka w liceum

W liceum ogólnokształcącym w Parku Chopina czwartoklasistów spotyka się na lekcjach lub zajęciach dodatkowych z poszczególnych przedmiotów. - Starają się jak najwięcej czasu poświęcić na naukę - mówi nauczyciel Tomasz Możejko. W tym roku w ogólniaku w maturalnych ławkach usiądą 243 osoby. Po egzaminie pisemnym z języka polskiego większość zdecydowała się zdawać pisemnie matematykę. - Powodzeniem cieszą się również historia i geografia - uzupełnia dyrektor liceum Szymon Pyrcz. Ponad 40 uczniów przystąpi do pisemnego egzaminu z biologii. Kilka osób będzie zdawać język niemiecki i angielski. Jedna osoba zdecydowała się zmierzyć na maturze pisemnej z językiem rosyjskim. W liceum do matury przystąpi również pięciu uczniów ze szkoły w Lubuskim Ośrodku Rehabilitacyjno-Ortopedycznym.

Pytania pod kluczem

Jedną z najbardziej nurtujących maturzystów kwestii są pytania maturalne. Wielu stara się śledzić bieżące wydarzenia w kraju i na świecie, przypuszczając, że staną się one przedmiotem egzaminacyjnych tematów. Inni szukają rocznic i świąt, które mogą znaleźć się wśród maturalnej problematyki. Tematy do końca nie są znane nawet nauczycielom.
- Pojedziemy po nie dopiero między 6.00 a 8.00 - wyjaśnia Z. Iwanowski. Do czasu wniesienia kopert z pytaniami na salę przez cały czas będą trzymane w szkolnym sejfie. Na sali dwóch uczniów zgodnie z regulaminem sprawdzi pieczęcie na kopertach i dopiero wtedy zostaną one otwarte. Po zdaniu pisemnych egzaminów z obu przedmiotów maturzyści mogą przystąpić do egzaminów ustnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska