Woodstock 2016 przeszedł do historii. Jaki był?

  Woodstock 2016 przeszedł do historii. Jaki był?

  Zdjęcie autora materiału
  Jakub Pikulik

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Przystanek Woodstock 2016

  Przystanek Woodstock 2016 przeszedł do historii. Teraz czas na wielkie powroty do domów. ©Jakub Pikulik

  Przystanek Woodstock 2016 dobiegł końca. Jaki był tegoroczny festiwal? Czy faktycznie będzie to ostatni Przystanek Woodstock?
  Przystanek Woodstock 2016

  Przystanek Woodstock 2016 przeszedł do historii. Teraz czas na wielkie powroty do domów. ©Jakub Pikulik

  Przystanek Woodstock 2016 został uznany za imprezę podwyższonego ryzyka. Policja wolała dmuchać na zimne i założyła, że w tym roku na festiwalu może być bardziej niebezpiecznie niż w latach poprzednich. Ale na konferencji prasowej zwołanej ostatniego dnia Przystanku Woodstock policjanci potwierdzili, że nie było więcej incydentów niż przed rokiem czy dwoma.

  Jak to wygląda w statystykach? Oto dane z ostatniego dnia festiwalu (do godziny 16.00).
  Odnotowano 169 przestępstw, z tego 118 dotyczy zdarzeń narkotykowych, głównie posiadania środków odurzających. Odnotowano 33 kradzieże, głównie dokumentów i pieniędzy z namiotów. Policjanci zatrzymali trzech nierzeźwych kierowców, a cztery osoby znieważyły policjanta. Mundurowi otrzymali też dwa zawiadomienia dotyczące gwałtu. Te sprawy są w toku. Do policji wpłynęły również informacje o dwóch skradzionych samochodach i o jednym rozboju. Dwie osoby zatrzymano za używanie rac świetlnych, a jedną za uszkodzenie mienia. Odnotowano jeden wypadek samochodowy, jedno paserstwo i jeden przypadek prowadzenia samochodu wbrew wydanemu przez sąd zakazowi.  Posypały się mandaty


  Z drobniejszych zdarzeń policja zanotowała189 wykroczeń, polegających głównie na zaśmiecaniu, spożywaniu alkoholu, używaniu słów nieprzyzwoitych, nieobyczajnych wybrykach, kradzieżach czy przewinieniach drogowych, z których większość zakończyła się mandatem. 13 z tych zdarzeń trafi do sądu z wnioskiem o ukaranie. W tym czasie w związku z opisanymi spawam zatrzymanych zostało łącznie 83 osoby.

  Nie odnotowano zdarzeń na tle nienawiści rasowej czy religijnej. Zdaniem organizatorów sprawdzały się też wprowadzone w tym roku po raz pierwszy obostrzenia, m.in. zakaz wjazdu na woodstockowe pole samochodem i zakaz spożywania alkoholu przed małą i dużą sceną. Woodstockowicze, choć niechętnie, to jednak w przeważającej większości stosowali się do tych zaleceń.

  Wszystkie informacje o Przystanku Woodstock 2016 w Kostrzynie nad Odrą: Przystanek Woodstock 2016: zespoły, kto zagra, termin, zdjęcia, filmy, informacje

  Woodstock 2016 pod znakiem deszczu


  Na wysokości zadania stanął doskonale wyposażony woodstockowy szpital. Przed rozpoczęciem sobotnich koncertów na dużej scenie Jurek Owsiak poinformował, że odnotowano 720 interwencji. Były to głównie niegroźne urazy.

  Przystanek Woodstock 2016 upłynął m. in. pod znakiem deszczu i błota. Przez cały pierwszy dzień festiwalu padało, więc woodstockowe pole w wielu miejscach zamieniło się w grzęzawisko. Utrudniało to poruszanie się i biwakowanie. Na szczęście drugiego dnia festiwalu pogoda poprawiła się, a trzeciego była już wyśmienita. Do historii przejdzie też gest solidarności Przystanku Woodstock 2016 z ofiarami zamachu terrorystycznego w Nicei. Drugiego dnia przed dużą sceną woodstockowicze unieśli w górę kolorowe kartoniki, które ułożyły się we flagę Francji.

  Ostatniego dnia Przystanku Woodstock 2016 przed sceną rozwinięto z kolei biało-czerwoną flagę. Było to podziękowanie dla piłkarzy, który reprezentowali Polskę w finałach Euro 2016, i dla kibiców.

  Woodstock za rok się odbędzie?


  Na zakończenie Przystanku Woodstock wystąpił zespół Kabanos. To kapela doskonale znana woodstockowej publiczności. Tym razem zagrali z ludźmi z woodstockowego pola, którzy w czasie Przystanku Woodstock czynnie uczestniczyli w próbach zespołu. Nie zabrakło też utworu autorstwa Piotra Bukartyka, który tradycyjnie zamyka festiwal. Mowa oczywiście o utworze "Z tylu chmur".

  Czy w przyszłym roku Przystanek Woodstock się odbędzie? Tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że przed tegoroczną edycją festiwalu Jurek Owsiak w wywiadach i wpisach w internecie dawał do zrozumienia, że może się tak zdarzyć, że organizatorzy imprezy nie będą w stanie spełnić w przyszłym roku wymagań, które nałożą na nich urzędnicy. Ale w miarę jak Przystanek Woodstock 2016 się rozkręcał, a później trwał, coraz częściej mówiło się, że w przyszłym roku impreza się odbędzie. Czy tak faktycznie się stanie? O tym przekonamy się za kilka miesięcy.

  Sie ma!

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Mapa PolAndRock 2018

  Mapa 24. PolAndRock Festiwalu (Przystanku Woodstock 2018)

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Tu znajdziesz kandydatów w wyborach samorządowych 2018

  Tu znajdziesz kandydatów w wyborach samorządowych 2018