WOŚP 2017. Co czeka nas w Lubuskiem podczas 25. finału? [INFORMATOR]

red

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
25. finał WOŚP: muzyka, śpiew, zespoły i soliści, występy klowna i pokazy strażaków oraz wiele imprez towarzyszących we wszystkich gminach.

Zielona Góra

Tu szykuje się największa zabawa. Organizatorzy zorganizowali aż dwie sceny. Na głównej na deptaku przy ratuszu w godz. 16.00 - 21.00 zagrają m.in.: Mezo, Ewa Jach, Manchester, The Analogs, Vespa, Trzynasta w Samo Południe i Bullfinch. Po każdym koncercie odbędą się ,,licytacje’’. Wokół sceny rozstawione zostaną atrakcje. Nie zawiodą się miłośnicy militariów czy słodkości. Kibice Falubazu i Stelmetu też znajdą coś dla siebie.
Na małej scenie przy Filharmonii w godz. 13.00 -16.00 odbędą się różne pokazy i koncerty. Będzie klaun, tancerze, licytacje, pokaz psów tropiących i wiele innych atrakcji, jak animacje dla dzieci czy pokaz strażackich umiejętności.
Z kolei w Iron Church przy ul. Zacisze 16 od 12.00 do 16.00 potrwa orkiestrowy Maraton Jogi. Zajęcia poprowadzą cztery instruktorki. Wstęp: 20 zł do puszki WOŚP.

Sulechów

Scena stanie na Placu Ratuszowym. Datki będzie zbierało 120 wolontariuszy od godz. 8.00, a o 14.00 ruszą występy. Wystąpią przedszkolaki, później zapowiedziano bicie rekordu finału WOŚP w tańcu plenerowym. Wystąpi też młodzież szkolna i soliści ogniska muzycznego. Na koniec wystąpi zespół Nadija. O godz. 20.00 pokaz sztucznych ogni.

Babimost

Finał orkiestry od godz. 16.00 w sali widowiskowej domu kultury. W programie występy uczniów z Nowego Kramska, Podmokli Małych, Zespołu Szkół w Babimoście. Kwesta uliczna od 7.30 do 20.00.

Kargowa

Wolontariusze z puszkami na ulice wyjdą o godz. 9.00. Występy zaplanowano w kargowskim centrum kultury od 15.30. Będzie można wysłuchać zespołu ,,Kargowiacy’’, ,,Ludożercy z innej wsi’’ i ,,Gdzie jest G-dur’’. Zaprezentują się też strażacy.

Nowogród Bobrzański

Pieniądze będzie też zbierało 48 wolontariuszy (w mieście i gminie). Od godz. 16.00 w domu kultury przy Pocztowej rozpoczną się występy uczniów. Ciekawostką będzie licytacja udziału w programie ,,Dzień dobry TVN” oraz ,,Weekendu na quadach”.

Czerwieńsk

Pieniądze zbierać będzie od rana 60 wolontariuszy. Pojawią się nie tylko w Czerwieńsku, ale też pozostałych sołectwach gminy. Od godz. 14.30 zapowiadana jest impreza w gimnazjum. Na scenie wystąpią uczniowie miejscowych szkół. Natomiast o godz. 17.00 rozpocznie się licytacja gadżetów i fantów. Będzie ona przerywana występami. I tak o 18.30 rozpocznie się koncert Marleny Głosińskiej a później Doliana Zarzyckiego.

Świebodzin

Finał WOŚP ruszy w budynku domu kultury o 16.00. Na ulicach pojawi się łącznie 80 wolontariuszy. Podczas finału zaprezentują się sekcje ŚDK. W holu domu kultury odbywać się będzie „Pchli targ”.

Łagów

Na finale w Łagowie wystąpią między innymi zespoły Leniwiec z Jeleniej Góry, Rockasta ze Szczecina czy grupa Riders z Warszawy. Do WOŚP-u przyłączyło się 40 wolontariuszy. O godz. 13.00 - orkiestrowy marsz nordic walking.

Krosno Odrzańskie

Krośnieński finał będzie podwójny. Organizowany będzie w stolicy powiatu oraz w Osiecznicy. - W Krośnie Odrzańskim z samego rana do pracy ruszy 30 wolontariuszy - informuje szef sztabu, Kacper Szaciłło. Wśród przedmiotów do licytacji są m.in. koszulki meczowe Stelmetu BC, zdjęcie z autografem zwycięzcy Dakaru, Rafała Sonika. Początek o godz. 9.00.

Zbąszynek

W tym roku do akcji wkroczy 15 wolontariuszy. Największymi atrakcjami będzie m.in. wioska strażacka przy domu kultury. W koncercie finałowym, który rozpocznie się o 15.00 uczestniczyć będą dzieci, młodzież oraz seniorzy.

Gubin

Finał WOŚP odbędzie się w hali ZSLiT. Będzie m.in. turniej piłki nożnej żaków o puchar Jurka Owsiaka.
W tym roku w Gubinie będzie kwestowało 77 wolontariuszy. Początek finału o 9.30.

Gorzów Wlkp.

Sztaby WOŚP będą pracować już o 7.00, tak samo jak wolontariusze. Zbiórka pieniędzy na ulicach prowadzona będzie do 20.00. W tym roku jednak finał WOŚP odbędzie się nie pod galerią handlową, ale w centrum miasta, przy katedrze. Program: 11.00, bieg Policz się z cukrzycą (start i meta na rynku przy katedrze); 13.00-21.00, na rynku pojawi się grupa rekonstrukcyjna, rozdawana będzie grochówka, prowadzone będą darmowe badania, pokaz pojazdów militarnych; wystąpią: Radio Landsberg, Podróbka, Żółte Kalendarze, Majos i uczniowie szkoły muzycznej; 20.00, światełko do nieba. Na scenie w centrum miasta przez cały dzień będą organizowane liczne aukcje i licytacje.
W sztabie w gimnazjum nr 9 przy ul. Zamenhoffa od 12.00 do 15.00 czynne będzie stanowisko fundacji DKMS, czyli dawców komórek macierzystych.

POWIAT GORZOWSKI

Lubiszyn

Od 8.00 do 14-14.30 zbiórka publiczna z udziałem 40 wolontariuszy. Od 15.00 kolejny, czwarty już bieg uliczny Policz się z cukrzycą. Od 16.00 finał w sali widowiskowej przy ul. Myśliborskiej 9. W programie: kiermasz, licytacja, loteria fantowa, występy lokalnych artystów.

Witnica

Występy artystyczne oraz licytacje rozpocznę się o 16.30. Tym razem nie w domu kultury, a w sali RCR przy ul. Żwirowej. O 20.00 światełko do nieba.

Kostrzyn nad Odrą

Otwarcie o 10.00 na Placu Wojska Polskiego - puszczenie balonów w niebo. O 11.00 rozpoczną się przejażdżki londyńską taksówką, a o 12.00 wystąpi Kostrzyńska Orkiestra Dęta. Druga część wydarzeń odbędzie się w amfiteatrze. Program: 15.10, bieg uliczny Policz się z cukrzycą; 15.30, koncert wokalistów ZS nr 2; 16.15, koncert kapeli U Tadka; 16.45, tanecznie z Roll dance; 17.00, koncert zespołu Drzewiczanie; 17.30, rozpoczęcie licytacji; 18.45, koncert Mega Band; 19.30, koncert Maja Lumasepio; 20.00, światełko do nieba.

POWIAT MIĘDZYRZECKI

Międzyrzecz

Kwestować będzie 55 wolontariuszy. Podobnie jak w poprzednim roku, w ośrodku kultury nie będzie koncertu. MOK wystawił natomiast na aukcje m.in. medale Fundacji Przeciwko Leukemii. - Część aukcji już się zakończyła. Za 500 zł zlicytowaliśmy kalendarz WOŚP. Od razu wystawiliśmy kolejny, aukcja trwa – informuje szefowa lokalnego sztabu Alicja Jankowska.

Skwierzyna

Uliczne kwesty zakończy koncert, który rozpocznie się o 16.00 w Skwierzyńskim Ośrodku Kultury przy ul. Teatralnej. W programie występy artystyczne, miniturniej sportowy i licytacje. Na charytatywną dyskotekę zaprasza natomiast Dom nad Rzeką. Impreza rozpocznie się o 20.00 i potrwa do drugiej w nocy. Dochód z biletów trafi na konto fundacji Owsiaka.

Przytoczna

Tu orkiestra zacznie grać już w sobotę. O 10.00 w hali sportowej rozpocznie się charytatywny turniej siatkówki dla dorosłych. Zainteresowani udziałem mogą się zgłaszać do piątku pod nr tel. 607 633 308. W niedzielę o 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury rozpocznie się koncert miejscowych artystów połączony z licytacjami. Gwiazdami będą akordeonista Mariusz Ambrożuk i saksofonista Marcin „Pesos” Stachowiak. O 20.00 tradycyjne światełko do nieba.

Pszczew

Orkiestrowa impreza zacznie się o 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Poznańskiej. Główną atrakcją będą występy miejscowych dzieci i licytacje.

Trzciel

Sztab WOŚP mieści się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Lokalnym akcentem największej z orkiestr będzie sportowa impreza w hali sportowo-widowiskowej przy Zespole Edukacyjnym w Brójcach. W niedzielę o 10.00 rozpocznie się tu turniej unihokeja, który rozegrany zostanie w trzech kategoriach wiekowych – seniorów, juniorów młodszych i młodzików.
POWIAT SŁUBICKI

Słubice

90 wolontariuszy od 8.00 ruszy w miasto, ale finałowa impreza rozpoczyna się o 14.00 w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Będą występy lokalnych artystów, warsztaty, pokazy i sporo innych atrakcji. Na każdym piętrze SMOKU-u widzowie znajdą coś dla siebie. Jak zawsze miejscowe firmy i instytucje oferują przedmioty na licytację. Do wylicytowania m.in. piłki od Łukasza Fabiańskiego, vouchery na rejsy Zefirem itp. Główna licytacja odbędzie się około godz. 19.00. W Słubicach WOŚP może potrwać do 23.00.

Rzepin

WOŚP rozpocznie się o 13.00 w hali widowiskowo - sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących. Wystąpią m.in. przedszkolaki, uczniowie szkoły z Kowalowa, zespół instrumentalny SP nr 1, zespół taneczny Plus Star, zespoły z MDK. Będzie zumba i gimnastyka artystyczna. Aukcje odbywać się będą pomiędzy występami. - Na piętrze będzie funkcjonowała kawiarenka z ciastem, herbatą, kawą i grochówką. Czas tam spędzony będzie umilała Kapela Kaziuki, Chór Wrzosy, Zespół B.Z.N., a także młodzi artyści. Scena na górze wystartuje o godzinie 16.00 - informuje Miejski Dom Kultury. Przed punktem kulminacyjnym odbędzie się pokaz musztry, samoobrony oraz pokaz MMA w wykonaniu klas policyjnych z Liceum Ogólnokształcącego. Światełko do nieba o 20.00

Cybinka

Finał odbędzie się w sali widowiskowej Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury od 16.00 do 20.00. Na scenie wystąpią dla znani i lubiani lokalni artyści, m.in. Grzegorz Dawidowicz, Lubuszanki, Antidotum, dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Cybince oraz Szkoły Podstawowej w Białkowie. Między występami przeprowadzona zostania licytacja. Imprezę poprowadzi Zbyszko Jatczak. - Informujemy o możliwości przekazania fantów na licytacje. Wszystkie przedmioty możemy przekazywać do MGOK już teraz - informują organizatorzy.

Górzyca

Impreza orkiestry rozpocznie o 15.00 w Centrum Spotkań Polsko- Niemieckich. W bloku artystycznym wystąpią: przedszkolaki z Pracowni Edukacji Kulturalnej oraz maluszki ze Słoneczka, Górzycka Kapela Ludowa, miejscowy zespół Młodzi Duchem oraz uczniowie Zespołu Szkół w Górzycy. Gościnnie wystąpi także zespół taneczny Quest z Kostrzyna nad Odrą. Około 18.00 światełko do nieba.

Ośno Lubuskie

Organizatorem jest MDK z Zespołem Szkół Publicznych i Zespołem Szkół Ekonomicznych. Akcja rozpoczyna się o 14.00. Będą występy przedszkolaków, lokalnych zespołów, młodzieżowej orkiestry dętej, zumba, hip hop, kabaret. Około 19.00 ma być pokaz sztucznych ogni.

POWIAT SULĘCIŃSKI

Sulęcin

Od 9.00 na ulicach będzie można spotkać kwestujących. Finał rozpocznie się o 11.00 na placu przy Intermarche, wystąpią soliści SOK. Na Placu Czarneckiego do 11.00 do 15.00 będzie miasteczko harcerskie. Finałowy koncert o 16.00 w Sulęcińskim Ośrodku Kultury. Wystąpią soliści, przedszkolaki, zespół Trans i orkiestra dęta. Licytowane będą gadżety WOŚP i Olimpii, usługi, karnety i sesje zdjęciowe.

Słońsk

O 8.00 rozpocznie się kwesta uliczna i potrwa do 18.00. Orkiestra rozpocznie się sportowym akcentem: o 9.30 w sali gimnastycznej odbędzie się turniej piłki nożnej Warty. O 13.00 impreza przeniesie się do Parku Wiejskiego. Na otwarcie parada motocyklowa z pokazem samochodów wyścigowych i wozów strażackich. Na 15.00 zaplanowano bieg „Biegnij z orkiestrą”. Następnie: 15.30, pokaz ratownictwa OSP; 16.00, strefa dobrej muzyki i dobrego smaku, koncerty, występy, ognisko; 18.30, pokaz zumby; 19.00, licytacja (m.in. sportowe gadżety, kamizelki Krzysztofa Rutkowskiego i zwiedzanie młyna z atrakcjami); 20.00, światełko do nieba.

POWIAT STRZELECKO-DREZDENECKI

Dobiegniew

Wystąpią głównie artyści lokalni, bo gmina stawia na to, by zebrać jak najwięcej pieniędzy przy minimalnych kosztach. Zbiórka pieniężna będzie trwać cały dzień, występy finałowe odbędą się o 15.00 w auli Zespołu Szkół przy ul. Poznańskiej 5.

Drezdenko

Sztab mieści się przy Bibliotece Publicznej. Część artystyczna z aukcją będzie w Centrum Promocji Kultury. W tym roku impreza poszerzona jest o część teatralną w Gościmiu.

Stare Kurowo

Już od 8.00 kwestować będzie 20 wolontariuszy. Na rynku od 11.00 po raz pierwszy ustawiona będzie wioska strażacka, gdzie ochotnicy będą m.in. prezentować sprzęt gaśniczy i poczęstują gorącą zupą. O 16.00 orkiestrowe granie przeniesie się do GOK-u. Tu: występy lokalnych artystów, licytacje i sesje zdjęciowe.

Strzelce Krajeńskie

Wolontariusze będą kwestować od rana, ale początek imprezy o 14.00 na rynku. Zaprezentują się: lokalni artyści, Pajo i Kruchy, FenoMen (17.30), Masters (19.30). Pokazy ratownictwa medycznego i licytacje (18.00). O 20.00 światełko do nieba.

Zwierzyn

Od 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury wystąpią lokalni artyści i zespół Saga z Krzyża Wlkp.

Przeczytaj również:WOŚP 2017 Zielona Góra: Weź udział w biegu "Policz się z cukrzycą" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Przeczytaj więcej o 25. finale WOŚP: **25. finał WOŚP. Informacje, program, zdjęcia i filmy **

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3