WOŚP 2019 Lubuskie: tak mija 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym województwie. Jest zabawa i setki wolontariuszy!

red.
W tym roku Zielona Góra brała udział w turnieju miast WOŚP. Jedną z konkurencji było składanie 50 puszek na czas. Drużyna, która zrobiła to najszybciej wygrywała 50 tys., które później sztab mógł przekazać na wybrane cele charytatywne.
W tym roku Zielona Góra brała udział w turnieju miast WOŚP. Jedną z konkurencji było składanie 50 puszek na czas. Drużyna, która zrobiła to najszybciej wygrywała 50 tys., które później sztab mógł przekazać na wybrane cele charytatywne. Maciej Dobrowolski
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Lubuskiem: co się dzieje w naszym regionie? Gdzie grają najgłośniej? 27. finał WOŚP w Gorzowie, Zielonej Górze, Nowej Soli, Słubicach i innych lubuskich miejscowościach jest pełen atrakcji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ile zebrały lubuskie sztaby WOŚP

Godz. 21.30
W Zielonej Górze podpalili radnych! I zapłacili za to ponad 3 tys. zł. Zobaczcie sami, co działo się pod dużą sceną podczas 27. finału WOŚP w Zielonej Górze

WOŚP 2019 Zielona Góra: Licytacja i "podpalenie" radnych pod...

Godz. 21.00

Mimo padającego wciąż deszczu, silnego wiatru i przenikliwego chłodu w najlepsze trwa zabawa przy Galerii Manhattan w Gorzowie. Przed 20.00 publiczność porwał Endrju, czyli gorzowski muzyk i wokalista. Po jego występie rozpoczął się koncert zespołu Mejk. Pomiędzy występami trwają licytacje. Można było wylicytować m.in. kolację z senatorem Władysławem Komarnickim („poszła” za 1 tys. zł), czy zwiedzanie Sejmu w towarzystwie poseł Krystyny Sibińskiej (600 zł).
Ze względu m.in. na złe warunki atmosferyczne, organizatorzy zrezygnowali z tradycyjnego Światełka do Nieba.

Godz. 21.00
- Zakończyliśmy już liczenie pieniędzy. Zebraliśmy 21 762,85 zł i 235 euro - poinformował nas Marek Sokół, szef sztabu WOŚP w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bogdańcu.

Godz. 21.24
W trzech gorzowskich sztabach cały czas trwa liczenie pieniędzy zebranych podczas finału. W sztabie w klubie U Szefa przeliczono już około 40 tys. zł. W sztabie w Gastronomiku jest 26.452 zł, natomiast ostatni raport ze sztabu w Szkole Podstawowej nr 2 (dodajmy: z godz. 18.00) mówił o 2,5 tys. zł. Łącznie daje to około 69 tys. zł. Zebrana kwota będzie znacznie wyższa. Sztabowcy mówili nam, że w poprzednich latach pieniądze liczyli niemal przez całą noc.

W gorzowskim sztabie trwa liczenie pieniędzy.
W gorzowskim sztabie trwa liczenie pieniędzy. Jarosław Miłkowski

Godz. 20.05
Gorzów: po Światełku do Nieba na Kwadracie zostało niewielu gorzowian - pogoda nie sprzyja. Chociaż siostry Gabrysia i Liwia i tak bawiły się świetnie! W tym czasie grał zespół Strojnowy.

Liwia i Gabrysia świetnie bawiły się na finale WOŚP w Gorzowie!
Liwia i Gabrysia świetnie bawiły się na finale WOŚP w Gorzowie! Sandra Soczewa
Finał WOŚP na gorzowskim Kwadracie
Finał WOŚP na gorzowskim Kwadracie Sandra Soczewa

Godz. 20.00
W Zielonej Górze odpalono Światełko Do Nieba. Na scenie pojawi się zaraz gwiazda wieczoru, zespół DeMono. W sztabie, który ma siedzibę w zielonogórskim ratuszu trwa wielkie liczenie. wiemy już, że do tej pory udało się nazbierać blisko 100 tys. zł. Wszystko wskazuje na to, że pobity zostanie rekord WOŚP w Zielonej Górze.

Godz. 19.44
Rano w Gostchorzu był rajd 4x4, później już w Krośnie Odrzańskim bieg "Policz się z cukrzycą". Od godz. 8.00 po mieście chodzą wolontariusze z puszkami i chociaż przez większość czasu smaga ich deszcz, oni się nie poddają. A od godz. 15.00 w hali sportowo-widowiskowej rozpoczęły się występy oraz licytacje. Krośnianie chętnie sięgali do portfeli.

27. Finał WOŚP w Krośnie Odrzańskim
27. Finał WOŚP w Krośnie Odrzańskim Łukasz Koleśnik

Godz.19.38Zbąszynek się policzył. Zebrali 23.625 zł bez waluty obcej. Mają REKORD!

Godz. 18.50
Gubiński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy obfituje w przeróżne atrakcje. Choć pogoda nie dopisuje, wolontariusze się nie poddają, a hala sportowa przy ul. Krakowskiej, gdzie odbywają się występy i licytacje, z każdą godziną wypełnia się coraz bardziej. Nie zabrakło też występów gości specjalnych. Jednym z nich była 12-letnia Emilia Nowak, która zajęła drugie miejsce w programie "Mam Talent".

27. Finał WOŚP w Gubinie
27. Finał WOŚP w Gubinie Łukasz Koleśnik

Godz. 18.40
Gorzów, Galeria Manhattan: na scenie śpiewa... Bartek Wrona!

Bartek Wrona zaśpiewał przy Galerii Manhattan w Gorzowie
Bartek Wrona zaśpiewał przy Galerii Manhattan w Gorzowie Tomasz Rusek

Godz. 18.40
Tak się bawi Sulęcin! W SOK-u trwa wielki finał, a sztab wciąż liczy puszki!

WOŚP 2019 Lubuskie: tak mija 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym województwie. Jest zabawa i setki wolontariuszy!

Godz. 18.30
W Gorzowie trwają licytacje, a gorzowianie pokazują, że... mają gest!

WOŚP 2019 Lubuskie: tak mija 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym województwie. Jest zabawa i setki wolontariuszy!
Bartłomiej Nowosielski, UM w Gorzowie Wlkp.

Godz. 18.00Po godzinie 18.00 na gorzowskim Kwadracie wylicytowano śniadanie przygotowane przez prezydenta miasta, Jacka Wójcickiego. Pan Krzysztof wraz z małżonką zapłacili za ten voucher 2100 zł!

Licytacja śniadania przygotowanego przez prezydenta Gorzowa
Licytacja śniadania przygotowanego przez prezydenta Gorzowa Łukasz Kulczyński, UM w Gorzowie
Pan Krzysztof z żoną zapłacili 2100 zł za śniadanie przygotowane przez prezydenta miasta Jacka Wójcickiego.
Pan Krzysztof z żoną zapłacili 2100 zł za śniadanie przygotowane przez prezydenta miasta Jacka Wójcickiego. Łukasz Kulczyński, UM w Gorzowie

Godz. 18.10
Jak na razie w Gorzowie udało się zebrać kwotę 23,307 zł (sztab w Gastronomiku: 807 zł, sztab w SP 2 2500 zł, sztab w Klubie u Szefa 20 tys. zł.

Godz. 18.10
Na Kwadracie w Gorzowie trwa orkiestrowe granie. Są występy artystów i licytacje. O godz. 20.00 wystąpi zespół Golden Life.

WOŚP 2019 Lubuskie: tak mija 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym województwie. Jest zabawa i setki wolontariuszy!

Godz. 18.00

Godz. 17.40
Jelonek rozpoczął koncert na 27. Finał WOŚP w Zielonej Górze.

Jelonek gra na 27. finale WOŚP w Zielonej Górze
Jelonek gra na 27. finale WOŚP w Zielonej Górze WOŚP Zielona Góra

Godz. 17.30Kostrzyn: 23,3 tys. zł. Jak na razie tyle udało się zebrać wolontariuszom. Wielkie liczenie wciąż trwa!
Sulęcin: 14 405 zł - tyle Sulęcin zebrał (i policzył oczywiście) do godz. 17.30. Czekamy na kolejne informacje!

Godz. 17.20Final na gorzowskim Górczynie psuje pogoda. Przed sceną jest kilkadziesiąt osób. Warto przyjść. Do Gorzowa już jedzie Bartek Wrona ze słynnego kiedyś zespołu Just 5.

WOŚP 2019 Lubuskie: tak mija 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym województwie. Jest zabawa i setki wolontariuszy!

Godz. 17.17
Napływają do nas pierwsze wieści ze sztabów odnośnie wyników zbiórki. W Świebodzinie z puszek jest już 13 tysięcy zł. Trwają również licytacje. Właśnie Lubuscy Kucharze zlicytowali fartuch za 100 zł.

W sztabie WOŚP w Świebodzinie trwa liczenie.
W sztabie WOŚP w Świebodzinie trwa liczenie. Renata Zdanowicz

Godz. 17.09
WOŚP pięknie gra w Trzebiechowie! Tutaj akcje odbywają się w Trzebiechowskim Ośrodku Kultury.

27. Finał WOŚP w Trzebechowie.
27. Finał WOŚP w Trzebechowie. materiał TOK

Godz. 17.05
Jak donosi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, na koncie fundacji jest już 33 664 890 zł!

Godz. 16.45
Uczestnikom wielkiego korowodu zła pogoda nie była straszna. Zielonogórskim deptakiem przeszedł wielki radosny pochód. Artyści Lubuskiego Teatru przeszli pod ramię z najmłodszymi mieszkańcami Zielonej Góry. Wszystko dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Godz 16.30
W Kostrzynie odbył się bieg "Policz się z cukrzycą". Uczestnicy biegli przy dźwiękach... saksofonu. Fotorelacja z biegu poniżej:

Nieodłącznym elementem finałów wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy w Kostrzynie nad Odrą jest bieg "Policz się z cukrzycą". W tym roku ze względu na złe warunki atmosferyczne bieg zorganizowano na stadionie przy ul. Niepodległości. Wystartowało w nim około 40 osób.Kostrzynianie zazwyczaj biegali po terenach rekreacyjnych, przyległych do amfiteatru. - W tym roku finał został przeniesiony do "Kręgielni", więc zmuszeni byliśmy zorganizować bieg na stadionie - mówi Zygmunt Mendelski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą.Przeczytaj też:  27. finał WOŚP w Kostrzynie nad Odrą. Tak mija finał orkiestry w mieście Przystanku WoodstockNa starcie stanęło około 40 osób. Byli młodzi i nieco starsi mieszkańcy miasta. Rekreacyjną trasę pokonali wszyscy. Co ciekawe, jednym z biegaczy był Dawid Marciniak, który pobiegł... z saksofonem. Grał przy tym znany motyw z utwory "Karnawał", który stał się hymnem finałów WOŚP. Dawida będzie można również posłuchać w kostrzyńskiej "Kręgielni".Każdy z uczestników biegu otrzymał przygotowany przez MOSiR pamiątkowy medal. Zobacz też wideo: "Biegniemy dla zdrowia, ale przede wszystkim dla WOŚP". Jogging bez koszulek w GnieźniePrzeczytaj więcej o 27. finale WOŚP w Lubuskiem:  27. finał WOŚP w Lubuskiem. Informacje, program, zdjęcia i filmy Czytaj więcej o Kostrzynie nad Odrą:  Kostrzyn nad Odrą - informacje, wydarzenia, artykuły

27. finał WOŚP w Kostrzynie. Kilkadziesiąt osób policzyło si...

Godz. 16.12
Przed Świebodzińskim Domem Kultury Lubuscy Kucharze zapraszają na gorąca zupę i hamburgery. - Pyszna i zdrowa zachwala Sandra Radzikowska. Dostawaliśmy nawet 100 złotówkę banknoty mówi Julia Szymkowiak i Patryk Świerk. O. Godz. 16.00 zmienili się wolontariusze, którzy mimo deszczu wytrwale zbierali do puszek. Powoli wypełnia się sala widowiskowa. Publiczność oklaskuje dziecięce grupy wokalne. W holu miejska biblioteka wystawiła ponad 200 książek w ramach akcji Gramy sercem. Książka za złotówkę albo więcej. Na stoisko zaprasza Środowiskowy Dom Samopomocy. Pierwsza licytacja dwie kreacje dla dziewczynek. Cena wywoławcza tylko 50 zł.

27. finał WOŚP w Świebodzinie.
27. finał WOŚP w Świebodzinie. Renata Zdanowicz

Godz. 16.00
W Międzyrzeczu kwestuje będzie 65 wolontariuszy. O godz. 12.00 w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury odbyły się występy miejscowych tancerzy, natomiast o godz. 17.00 na scenie MOK wystąpią zespoły muzyczne. W godzinach od 16.00 do 19.00 w holu kina prowadzone będą badania profilaktyczne. Lokalny sztab mieści się Międzyrzeckim Ośrodku Kultury. Podczas koncertów odbędą się licytacje gadżetów fundacji WOŚP i przedmiotów ofiarowanych przez mieszkańców.

Godz. 15.30
W zielonogórskiej hali sportowej CRS trwa orkiestrowy Maraton Indoor Cycling. W niedzielę na rowery wsiedli ci, którzy postanowili w taki nietypowy sposób wesprzeć WOŚP. Przez ponad 3 godziny, w rytm energetycznej muzyki i pod dyktando instruktorów z całego kraju. Zobacz, jak kręcą kilometry i wspierają WOŚP!

Godz. 15.15
[/b[b]]WOŚP w Sulęcinie
- tutaj sporo się dzieje!

Godz. 15.00**WOŚP w Rzepinie** - orkiestra gra tutaj od godz. 14.00. I już wiadomo, że mieszkańcy Rzepina zebrali 8 tys. zł! Na miejscu jest fotobudka, sklepik i kawiarenka. Wielki finał rozpoczął polonez w wykonaniu przedszkolaków.

WOŚP 2019 Lubuskie: tak mija 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym województwie. Jest zabawa i setki wolontariuszy!

Godz. 15.00
- Jesteśmy! Gramy! Tańczymy! Serducho gorące dla WOŚP ! Czekamy na Was! - informują wolontariusze z Sulechowa.

27. Finał WOŚP w Sulechowie.
27. Finał WOŚP w Sulechowie. Sulechowski Dom Kultury

Godz. 14.50
WOŚP w Skwierzynie rozpoczęła się już w piątek. Dziś od rana na ulicach miasta i w pobliskich miejscowościach kwestuje 85 wolontariuszy. – Do godz. 14.15 zebraliśmy 7,8 tys. zł – informuje szef lokalnego sztabu Przemysław Uss.

Sztab mieści się w Skwierzyńskim Ośrodku Kultury, gdzie o godz. 16.00 rozpocznie się okolicznościowy koncert. Wystąpią miejscowi artyści, specjalne programy przygotowali seniorzy i urzędnicy. Jego ostatnim akordem będzie o godz. 20.00 światełko do nieba. Podczas koncertu w SOK odbędą się licytacje przedmiotów, przekazanych organizatorom przez fundację WOŚP, a także mieszkańców i firmy. M.in. koszulki z podpisem Jurka Owsiaka, ciasta, obraz, okolicznościowe monety oraz vouchery do zakładu samochodowego i salonu kosmetycznego.

Godz. 14.30
W tym roku Zielona Góra brała udział w turnieju miast WOŚP. Jedną z konkurencji było składanie 50 puszek na czas. Drużyna, która zrobiła to najszybciej wygrywała 50 tys., które później sztab mógł przekazać na wybrane cele charytatywne.

Równo o godz. 14.00 nasi reprezentanci ruszyli do boju. Czas jaki potrzebowali na złożenie 50 puszek to 5.16,46. Wyglądało na to, że Zielona Góra ma
Równo o godz. 14.00 nasi reprezentanci ruszyli do boju. Czas jaki potrzebowali na złożenie 50 puszek to 5.16,46. Wyglądało na to, że Zielona Góra ma duże szanse na zwycięstwo, ale niestety zatrzaski ostatniej puszki nie chciały chwycić przez co uciekły cenne sekundy. Ale humory i tak dopisywały! Maciej Dobrowolski

Godz. 13.30
WOŚP gra w najlepsze w Nowej Soli. Na mieście spotkać można uśmiechniętych wolontariuszy. Ludzie chętnie do nich podchodzą i wspierają 27. finał Orkiestry. Koło kościoła św. Antoniego pani Ewelina wrzucała przez dłuższy czas monety. Panią Agatę i pana Grzegorza z trójką dzieci, spotkaliśmy na placu Wyzwolenia: - Inne dzieci też trzeba wspierać – oznajmił p. Grzegorz.
Morsy także przyłączyły się do WOŚP. Zobaczcie sami.

Migawki z 27. finału WOŚP w Nowej Soli
Migawki z 27. finału WOŚP w Nowej Soli Edward Gurban

Godz. 12.59
Pomimo deszczu mała scena WOŚP przy ratuszu w Zielonej Górze przyciągnęła wielu zielonogórzan. Od godziny 12.00 odbywają się tam licytacje oraz występy lokalnych artystów. Swoje umiejętności prezentują m.in. dziecięce zespoły taneczne, które każdorazowo nagradzane są oklaskami. W pobliżu ustawiono namioty z gastronomią, gdzie pomimo niesprzyjającej aury kwestujący mogą się posilić. Na deptaku bez trudu można spotkać wolontariuszy z puszkami. Niektórzy częstują nawet zielonogórzan własnymi babeczkami!

W Zielonej Górze podczas finału WOŚP imprezy odbywają się na dwóch scenach. Jedna z nich stanęła koło ratusza. Druga na placu koło filharmonii.
W Zielonej Górze podczas finału WOŚP imprezy odbywają się na dwóch scenach. Jedna z nich stanęła koło ratusza. Druga na placu koło filharmonii. Maciej Dobrowolski

Godz. 12.45
Biegacze i biegaczki też dołączają do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Zielonej Górze wystartował bieg "Policz się z cukrzycą".

W Zielonej Górze tradycyjnie już zorganizowano bieg "Policz się z cukrzycą"
W Zielonej Górze tradycyjnie już zorganizowano bieg "Policz się z cukrzycą" Mariusz Kapała

Godz. 12.30
Orkiestrowe granie w Żarach rozpoczęła Elżbieta Łobacz - Bącal, szefowa żarskiego PTTK z grupą zapaleńców marszem po Zielonym Lesie. Odbywa się on cyklicznie w dniu Finału WOŚP.

W Zielonej Górze tradycyjnie już zorganizowano bieg "Policz się z cukrzycą"
W Zielonej Górze tradycyjnie już zorganizowano bieg "Policz się z cukrzycą" Mariusz Kapała

Godz. 12.27
W Gubinie także gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Od godziny 12.00 w hali sportowej przy ul. Krakowskiej rozpoczął się 27. finał WOŚP. Na scenie zaprezentują się m.in. zespoły wokalne i taneczne.
Zobacz relację live z 27. finału WOŚP

Godz. 12.07
W Iron Church przy ul. Zacisze 16 w Zielonej Górze jest już tłum. Z okazji WOŚP 13 stycznia odbywa się tutaj maraton jogi, który potrwa do godz. 18.00. Ale to nie wszystko, bowiem dla odwiedzających przygotowano także zajęcia z kettlami oraz kursy samoobrony. - Instruktorzy pracują dzisiaj społecznie, za darmo. Ustawiliśmy puszki, aby uczestnicy zajęć mogli wrzucać datki dla orkiestry - twierdzi Artur Kudryk, instruktor w Iron Church. Organizatorzy szacują że w ćwiczeniach jogi weźmie udział ok 100 osób, a z kettlami ok. 60. Nie siedźcie w domu! Wpadajcie do Iron Church na relaks, a przy okazji możecie wesprzeć WOŚP.

W Zielonej Górze tradycyjnie już zorganizowano bieg "Policz się z cukrzycą"
W Zielonej Górze tradycyjnie już zorganizowano bieg "Policz się z cukrzycą" Mariusz Kapała

Godz. 12.00
Wolontariusze w Świebodzinie pod ławeczką Czesława Niemena: Patryk Świerk, Julia Szymkowiak, Bartek Biernat i Bernata Biernat. Pogoda fatalna, ale humory dopisują.

W Zielonej Górze tradycyjnie już zorganizowano bieg "Policz się z cukrzycą"
W Zielonej Górze tradycyjnie już zorganizowano bieg "Policz się z cukrzycą" Mariusz Kapała

Godz. 11.45
Deszcz im nie straszny! Około 20 osób spotkało się na torze przeszkód w Zielonej Górze na wspólnym treningu z zielonogórskim radnymi. Oj, się działo! - Pogoda nas nie rozpieszcza, ale takie są biegi z przeszkodami. Kształtują nasz charakter - przyznał Rafał Kasza, zielonogórski radny.

WOŚP 2019 gra w Zielonej Górze już od samego rana. Od godziny 9.30 na torze przeszkodowym przy ul. Kożuchowskiej w Zielonej Górze zebrała się grupa miłośników ekstremalnych sportów. Do wspólnego treningu zaprosił wszystkich Rafał Kasza, jak sam o sobie mówi, "Najsprawniejszy Radny w Polsce"  wraz z szefem sztabu WOŚP Filipem Gryko i wiceprzewodniczącym rady miasta Pawłem Wysockim. Kiedy jeszcze wielu z was leżało w łóżkach, bojąc się nawet wyjrzeć przez okno - oni już byli dawno po energicznej rozgrzewce. - Pogoda nas nie rozpieszcza, ale takie są biegi z przeszkodami. Kształtują nasz charakter - przyznał Rafał Kasza. Czytaj również: WOŚP 2019 Lubuskie: tak mija 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym województwie;nfWarunki nie należały do najłatwiejszych,ale oni się nie poddali! Zrobili nie tylko coś dla siebie, ale i dla potrzebujących. Dołożyli cegiełkę do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy z uczestników podjął wyzwanie i wsparł 27. finał WOŚP. Trening przeszkodowy zorganizowany w ramach 27. finału WOŚP w Zielonej Górze był idealną okazją do tego, aby dobrze się bawić i przede wszystkim być w tym ważnym dla wielu dniu, pomóc poprzez trenowanie, bo "pomaganie jest dziecinnie proste"! Jak było na torze Rafała Kaszy? Co musieli zrobić uczestnicy treningu? Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii! Sprawdź także: 27. finał WOŚP ile zebrano w czasie finału? Ile pieniędzy jest na koncie WOŚP w 2019 r.? Sprawdź stan konta WOŚP;nf

WOŚP 2019 Zielona Góra Ekstremalny trening z zielonogórskimi...

Godz. 10.10
Na ulice Kostrzyna nad Odrą wyszło 15 wolontariuszy. W tym roku impreza ze względu na fatalne warunki atmosferyczne została przeniesiona do Kręgielni. Początek koncert:w i licytacji o 15.00. Punktualnie o 15. odbędzie się też bieg "Policz się z cukrzycą". Start na stadionie MOSiR. Więcej informacji o 27. finale WOŚP w Kostrzynie znajdziesz tutaj: 27. finał WOŚP w Kostrzynie nad Odrą. Tak mija finał orkiestry w mieście Przystanku Woodstock

W Zielonej Górze tradycyjnie już zorganizowano bieg "Policz się z cukrzycą"
W Zielonej Górze tradycyjnie już zorganizowano bieg "Policz się z cukrzycą" Mariusz Kapała

Godz. 10.00
W Gorzowie rozpoczął się bieg Policz się z cukrzycą. Uczestnicy biegu mieli za zadanie pokonać dystans około 5 km. Start i meta biegu znajdowały się na Kwadracie. Bieg Policz się z cukrzycą odbył się w ramach Biegowego Grand Prix Gorzowa. W biegu wystartowali dorośli oraz dzieci.

W Zielonej Górze tradycyjnie już zorganizowano bieg "Policz się z cukrzycą"
W Zielonej Górze tradycyjnie już zorganizowano bieg "Policz się z cukrzycą" Mariusz Kapała

Godz. 10.00
Torzymscy wolontariusze już kwestują.

Torzym także gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wolontariusze kwestują już od rana. Spotkać ich można w różnych miejscach w mieście. A od godziny 15.00 warto wybrać się do auli szkoły podstawowej w Torzymiu. Czeka tam na was mnóstwo atrakcji. Podczas finału można wylicytować m.in. wiele ciekawych gadżetów WOŚP, piękne obrazy uczestników pleneru malarsko-rzeźbiarskiego, czołg wykonany przez Roberta Pietrzykowskiego i Krzysztofa Sadowskiego oraz wiele innych drobiazgów. To oczywiście nie wszystko. W program torzymskiego 27. finału WOŚP zaplanowano także  występy małych i większych artystów z  przedszkoli i szkół. Natomiast o godzinie 20.00 piękne lampiony polecą do nieba. Co dzieje się 13 stycznia już od rana w Torzymiu podczas finału WOŚP? Zobaczcie zdjęcia, których autorem jest Przemysław Mielczarek. Czytaj również: WOŚP 2019 Lubuskie: tak mija 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym województwie;nf

WOŚP 2019 Torzym: Torzymscy wolontariusze kwestują już od ra...

Godz.9.50Na razie mamy już ponad 13 mln zł na koncie WOŚP! To ostatnie dane z głównej siedzimy fundacji.

Godz. 9.00
W Zielonej Górze wolontariuszom deszczowa pogoda nie jest straszna. Uśmiechniętych ludzi z serduszkami i puszkami spotkaliśmy już m.in. na ul. Łużyckiej czy w centrum miasta. W Klubie Iron Church na Zaciszu rozpoczął się maraton jogi! Wstęp, to wrzutka do puszki. Przypominamy, że to właśnie dzisiaj, w Winnym Grodzie kwestować będzie ponad 300 wolontariuszy.

WOŚP 2019 w Lubuskiem - gdzie gramy najgłośniej? Czekamy na pierwsze relacje naszych dziennikarzy, a także Wasze. Jeśli działasz w sztabie WOŚP lub bierzesz udział w ciekawym wydarzeniu związanym z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy to napisz nam o tym i prześlij zdjęcie: na Facebooku (Gazeta Lubuska) lub mailowo ([email protected]).

WIDEO: WOŚP w Świebodzinie: dla orkiestry zagrają lubuscy kucharze

WIDEO: WOŚP w Zieonej Górze: Co na aukcje WOŚP przekazały zielonogórskie kluby?

WIDEO: WOŚP w Gorzowie: na ulice miasta wyjdzie 500 wolontariuszy

Ile zarabia Jurek Owsiak? Jakie są zarobki prezesa fundacji WOŚP? Sprawdź!

Ile zarabia Jurek Owsiak? Prezes fundacji WOŚP zdradził swoj...

W ciągu 22 lat firma Enso Stora podarowała Orkiestrze niespełna 3 2,5 miliony skarbonek.

Skąd wzięły się puszki WOŚP? Na początku zbierali, do czego ...

Gwiazdy do wzięcia w ramach WOŚP. Zobacz najciekawsze aukcje...

Zobacz wideo z przekazania tysiąca książek Szkole Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu-Obrzycach.

Skwierzyna gotowa do WOŚP. Zobacz gadżety, które będziesz mó...

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie