Wróciła lubuska IV liga! Na inaugurację padło 41 goli!

Mecz Budowlani Lubsko – Promień Żary (1:5)
Mecz Budowlani Lubsko – Promień Żary (1:5) Małgorzata Fudali Hakman
W pierwszy weekend sierpnia wystartował nowy sezon lubuskiej IV ligi. W inauguracyjnej kolejce nie zabrakło emocji i ciekawych rozstrzygnięć.

Grad bramek w Skwierzynie

W pierwszym meczu nowego sezonu beniaminek ze Skwierzyny zmierzył się na własnym terenie z 13. drużyną ubiegłej kampanii, Ilanką Rzepin. Po pierwszej połowie goście prowadzili po bramce Dominika Grabowskiego, ale po przerwie miejscowym udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 50 minucie wyrównał Wojciech Kaczmarek, a niedługo później po jednym trafieniu dołożyli Japończycy Shingo Koreeda i Tomofumi Terukina. Goście jednak nie poddawali się i w końcówce dwukrotnie zdobyli bramki kontaktowe. Ostatecznie zwycięstwo 4:3 wywalczyła Pogoń, dla której decydującego gola strzelił Serhii Korshun.

Kluj i Dulat zatrzymali Czarnych

Niemal równie emocjonująco było w Zbąszynku, gdzie Syrena podejmowała Czarnych Żagań. Przyjezdni otworzyli wynik już w trzeciej minucie golem Wojciecha Wypycha, lecz miejscowi błyskawicznie odpowiedzieli ze zdwojoną siłą. W 12 minucie Syrena prowadziła już 2:1 po golach Pawła Dulata i Oskara Kluja. Ten drugi przed końcem pierwszej połowy dołożył jeszcze trafienie „do szatni” i gospodarze schodzili na przerwę z wynikiem 3:1. Po zmianie stron Czarni zdołali jedynie strzelić bramkę kontaktową – w 84 minucie dokonał tego Zbigniew Mastalerz.

Wysokie zwycięstwo Promienia w derbach powiatu

Wymarzony start nowego sezonu zanotował Promień Żary, który w derbach powiatu żarskiego pokonał Budowlanych Lubsko aż 5:1. Żaranie już po kwadransie gry prowadzili 2:0, a kolejne trafienia regularnie dokładali po przerwie, mimo iż beniaminek z Lubska starał się wrócić do gry. Gospodarze zamknęli mecz honorowym trafieniem w 82 minucie, ale wtedy było już po wszystkim.

– Mecz dobrze nam się ułożył już w pierwszych piętnastu minutach strzelamy dwie bramki i kontrolujemy mecz. Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji. Cieszę się, że chłopcy w 100% wykonali założenia taktyczne, bo znaliśmy mocne strony Lubska i konsekwentnie je wyeliminowaliśmy. W końcu wróciła skuteczność, bo w sparingach był to nasz największy problem. Fajnie wchodzimy w nowy sezon i będziemy chcieli podtrzymać naszą dobra dyspozycję w meczu z Iłową. Spokojnie przygotowujemy się już do tego meczu – podsumował trener Promienia Łukasz Czyżyk.

– W pierwszej połowie, po własnych błędach, tracimy szybko dwie bramki, co przyczynia się do kontrolowania meczu przez przeciwnika. Mieliśmy swoje sytuacje, ale ich nie wykorzystaliśmy. W drugiej połowie tracimy znowu szybko bramkę, co podcina nam skrzydła. Pierwszy mecz za nami, zbieramy po meczu cenne doświadczenie, wyciągamy wnioski i w przyszłość patrzymy z optymizmem – powiedział po meczu strzelec jedynej bramki dla Budowlanych, Radosław Romanowski.

„Odrzańskie derby” dla beniaminka

W Bytomiu Odrzańskim doszło do starcia miejscowej Odry ze swoją imienniczką z Nietkowa. Główną postacią tego pojedynku okazał się być Bartosz Skiba, który aż czterokrotnie trafił na listę strzelców. Goście nie mieli aż tak skutecznych armat, choć na początku drugiej połowy zdołali odrobić dwie z trzech bramek straty i złapać kontakt z miejscowymi. Mecz rozstrzygnął jednak w końcówce wspomniany Skiba, który w 83 minucie strzelił na 4:2.

Dąb w dziesiątkę przegrał w Słubicach

Inauguracyjną kolejkę zamknęło niedzielne spotkanie Polonii Słubice z Dębem Sława-Przybyszów. Gospodarze szybko przejęli inicjatywę i nie minął kwadrans gry, a prowadzili już 2:0 po trafieniach Przemysława Begiera i Rafała Gronostaja. Po przerwie kontaktowe trafienie dla Dębu zdobył Damian Koppenhagen. Gościom nie udało się jednak pójść za ciosem, zwłaszcza że przez ostatnie 20 minut musieli oni radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Pawła Wieczorka. Sprawiło to, że inauguracyjne zwycięstwo 2:1 zapisała na swoim koncie Polonia.

Po premierowej kolejce tabelę lubuskiej IV ligi otwiera Promień Żary, za którym uplasowały się Spójnia Ośno Lubuskie i Lubuszanin Drezdenko. Klasyfikację zamykają Piast Iłowa, Budowlani Lubsko oraz Lechia II Zielona Góra.

Wyniki 1. kolejki IV ligi:

• Pogoń Skwierzyna – Ilanka Rzepin 4:3 (Kaczmarek, Koreeda, Terukina, Korshun – Grabowski, Pawłowski, Stefanowicz)
  • Spójnia Ośno Lubuskie – Lechia II Zielona Góra 4:0 (Szczeciński 2, Torbiczuk, Dyc)
  • Celuloza Kostrzyn nad Odrą – Meprozet Stare Kurowo 1:1 (Tomkiewicz – Antczak)
  • ZAP Syrena Zbąszynek – Czarni Żagań 3:2 (Kluj 2, Dulat – Wypych, Mastalerz)
  • Piast Iłowa – Pogoń Świebodzin 0:3 (Podwyszyński 2, Sowiński)
  • Budowlani Lubsko – Promień Żary 1:5 (Romanowski – Jasiak 2, Łyczko 2, Dados)
  • Lubuszanin Drezdenko – Korona Kożuchów 4:1 (Appiah 2, Sadolewski, Zagdański – Grochowski)
  • Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – Odra Nietków 4:2 (Skiba 4 – Mućka, Trzmiel)
  • Polonia Słubice – Dąb Sława-Przybyszów 2:1 (P. Begier, Gronostaj – Koppenhagen)