Wspaniały rekord WOŚP! Ponad 126 milinów złotych zebrano...

  Wspaniały rekord WOŚP! Ponad 126 milinów złotych zebrano podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  red.

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Wspaniały rekord WOŚP! Ponad 126 milinów złotych zebrano podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  ©Szymon Starnawski /Polska Press

  - Wielkie dzięki Polacy. Byliście wspaniali. Bądźcie z tego dumni! - mówił w czwartek, 8 marca, Jerzy Owsiak, po ogłoszeniu wyników zbiórki 26. Finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Udało się zebrać rekordową kwotę 126 373 804, 34 zł. Przypomnijmy, że przed rokiem uzbierano ponad 106 mln zł.
  Wspaniały rekord WOŚP! Ponad 126 milinów złotych zebrano podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  ©Szymon Starnawski /Polska Press

  Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy po raz kolejny pobiła swój własny rekord. Udało się zebrać ponad 126 mln zł.

  - Graliśmy na całym świecie - mówił Owsiak. Dziękował wszystkim, którzy mieli swój wkład w organizację zbiórek, licytacji, finałów.

  W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyrównania szans w leczeniu noworodków. Kupiony zostanie specjalistyczny sprzęt dla podstawowych oddziałów neonatologicznych.


  W czwartek Owsiak ogłosił, że 1 proc. zebranych pieniędzy, zostanie przeznaczony na podniesienie standardów leczenia na oddziałach psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży. - Psychiatria to jest miejsce, o którym chyba Pan Bóg zapomniał. To, co się dzieje w psychiatrii dziecięcej to jest zapaść, tragedia - mówił.  Juerek Owsiak przypomiał, że telewizja publiczna nie chciała transmitować finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Wstyd, wstyd, wstyd! To nie jest telewizja publiczna - podkreślał.

  Odniósł się też propozycji zmian ustawie o zbiórkach publicznych, które proponuje MSWiA. - Polacy musicie nas wesprzeć, musimy zbierać podpisy, aby ministerstwo nie przeszkadzało nam w zbiórce - zaapelował. - Minister będzie mógł położyć rękę na już zebrane pieniądze. To jest skok na kasę. Niejasne przepisy, które chce przeforsować ministerstwo, dają nieograniczone możliwości interpretacji.

  Czytaj też: Jerzy Owsiak obawia się, że rząd przejmie pieniądze ze zbiórek. "To skok na kasę. Polacy, dzieje się coś niezwykle niebezpiecznego"

  Na koniec Jurek Owsiak zaprosił wszystkich do Kostrzyna nad Odrą na początku sierpnia. I tutaj wielka niespodzianka. Nie będzie już Przystanku Woodstock. Przeczytaj, jaka impreza odbędzie się w Kostrzynie 2 i 3 sierpnia.

  Czytaj też: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Lubuskiem. Ile zebraliśmy pieniędzy podczas 26 Finału WOŚP 2018?

  Zobacz też: Co się działo podczas 26. Finału WOŚP?

  wideo:Dzień Dobry TVN
  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo