Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wybieraja rektora głogowksiej PWSZ

Anna Białęcka
Przed wejściem na salę obrad, obu kandydatom humory dopisywały
Przed wejściem na salę obrad, obu kandydatom humory dopisywały fot. Anna Białęcka
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej rozpoczęły się wybory nowego rektora. Jest dwóch kandydatów: Jarosław Macała i Stanisław Czaja.

Wybory rozpoczęły się od prezentacji kandydatów. S. Czaja jest ekonomistą, wykładowcą PWSZ. J. Macał związany jest z Uniwersytetem Zielonogórskim, instytutem politologii.

W tajnym głosowaniu weźmie udział dwudziestoosobowe kolegium, które wcześniej zostało wyłonione z pracowników dydaktycznych i administracyjnych uczelni oraz studentów.

Do 29 maja rektor elekt powinien zgłosić kandydatów na stanowisko prorektora Kolegium elektorów wybierze go 5 czerwca.

Dotychczasowy rektor prof. Eugeniusz Józefowski postanowił nie kandydować po raz kolejny. Kierował głogowskim PWSZ od początku jej istnienia, czyli od pięciu lat. Podjął decyzję o zakończeniu tego etap swojego życia. - Nie będę kandydował - poinformował.

Zamierza nadal prowadzić zajęcia na uczelni na wydziale edukacji artystycznej a przede wszystkim poszerzyć swoją działalność artystyczną.

- Każdego dnia z przyjemnością odcinam w moim gabinecie jeden centymetr z miary krawieckiej - mówi rektor Józefowski. - I czekam z niecierpliwością na ten ostatni. 31 sierpnia przekażę władze swojemu następcy. I czasami mówię do siebie: Gieniu, to będzie cudowna chwila.

Rektor postanowił jednak protegować swojego następcę. Kilka dni temu zwołał konferencję prasową i zachwalał zalety prof. Stanisława Czaji. - Chciałbym oddać tę uczelnię w dobre ręce, właściwej osobie. A taką jest właśnie prof. Czaja. To pracownik PWSZ, ekonomista, z dużym dorobkiem naukowym.

Wyniki dzisiejszego głosowania na rektora powinny być znane około godz. 16.00.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska