Wybieramy Osobowości Roku 2020 w kulturze i nauce, biznesie, samorządności i działalności społecznej.

Akcja specjalna Polska Press Grupy
Doceń osoby, które w minionym roku, bardzo trudnym dla nas wszystkich, wyróżniły się działalnością pełną pasji, zaangażowania i chęci pomagania innym, a także przyczyniły się do walki z pandemią i rozwoju naszego regionu.
KLIKNIJ i GŁOSUJ
- zobacz aktualne wyniki
Działalność społeczna
i charytatywna
Polityka, samorządność
i społeczność lokalna
Kultura
Nauka
Biznes

Zobacz rozmowy wideo z liderami:

Andrzej Olszak
kategoria Polityka, samorządność i społeczność lokalna

Katarzyna Żok
kategoria Kultura

Urszula Niemirowska
kategoria Działalność społeczna i charytatywna

Zofia Szozda
kategoria Polityka, samorządność i społeczność lokalna

Paulina Pieluszczak-Suchodolska
kategoria Kultura

Renata Dolińska
kategoria Kultura

Jacek Bełz
kategoria Działalność społeczna i charytatywna

OSOBOWOŚĆ ROKU 2020 | Oto powiatowi liderzy w kategorii Dzia...

OSOBOWOŚĆ ROKU 2020 | Czas przedstawić liderów powiatowych w...

Miniony rok 2020 był wyjątkowo trudny. Pandemia koronawirusa nagle dotknęła każdej dziedziny naszego życia, zmieniając wiele jego aspektów już na zawsze. Pomimo przeciwności losu, wielu wspaniałych ludzi z naszego regionu angażowało się jednak w życie lokalnych społeczności, wyróżniając się dokonaniami w różnych dziedzinach. Pomimo ograniczeń, wiele osób osiągało sukcesy, rozwijało swoją kreatywność i talent oraz pomagało innym znosić trudny czas.

W najbliższych tygodniach będzie okazja, aby docenić i nagrodzić działalność ludzi kultury i nauki, biznesu, polityki i samorządu oraz tych, którzy działają społecznie i charytatywnie. Głosami naszych Czytelników zostaną przyznane tytuły OSOBOWOŚĆ ROKU 2020 w wielkim, ogólnopolskim plebiscycie, który w województwie lubuskim prowadzi Gazeta Lubuska, serwis www.gazetalubuska.pl oraz serwisy www.naszemiasto.pl.

Kandydatów do wyróżnień nominuje kapituła naszej redakcji pod przewodnictwem Szymona Kozicy, redaktora naczelnego Gazety Lubuskiej. Do zgłaszania propozycji osób, które zasługują na uhonorowanie, zapraszamy także mieszkańców województwa lubuskiego.

- W tym roku, z powodu pandemii, później niż zwykle rozpoczynamy kolejną edycję akcji Osobowość Roku - mówi Bogusław Kaczmarek, pomysłodawca i menedżer plebiscytu. - Zdecydowaliśmy się jednak utrzymać wieloletnią tradycję i także w tym roku nagrodzić wyjątkowe osobowości z naszego regionu. Tym bardziej, że już w ubiegłym roku pandemiczne obostrzenia uniemożliwiły organizację gali poprzedniej edycji plebiscytu. W tym roku laureaci tytułów Osobowość Roku 2019 zostaną nagrodzeni razem z tegorocznymi zwycięzcami.

Kategorie i etapy plebiscytu

Głosowanie będzie prowadzone w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna i Nauka.
W pierwszych czterech kategoriach nagrody zostaną najpierw przyznane osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Laureaci nie tylko zdobędą tytuły Osobowość Roku 2020, lecz także, zachowując zdobyte głosy, awansują do wojewódzkiego finału akcji, w którym zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Województwa Lubuskiego 2020.

W kategorii Nauka głosowanie będzie prowadzone w jednym etapie w skali całego województwa.

Ogólnopolski finał

Laureaci z naszego województwa będą mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski. W tym roku plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuły Osobowość Roku Polski 2020 w każdej kategorii.

Laureatów wybiorą Czytelnicy

Głosowanie w miastach i powiatach w pierwszym etapie plebiscytu rozpocznie się w środę, 14 kwietnia, i będzie trwało do czwartku, 27 maja 2021 roku, do godziny 20:30. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się w poniedziałek, 31 maja, i potrwa do czwartku, 10 czerwca. Tego samego dnia zakończy się także głosowa

Wideo