Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybierzemy Menadżerów Roku 2013

Redakcja
Laureaci drugiej edycji plebiscytu Menadżer Roku: Wojciech Waligóra, Tomasz Meller, Janusz Leszek Jankowski i Agnieszka Skowrońska. Brakuje Andrzeja Marcinka.
Laureaci drugiej edycji plebiscytu Menadżer Roku: Wojciech Waligóra, Tomasz Meller, Janusz Leszek Jankowski i Agnieszka Skowrońska. Brakuje Andrzeja Marcinka. Mariusz Kapała
Rozpoczynamy plebiscyt Menadżer Roku 2013. Chcemy pokazać ludzi, którzy z sukcesem potrafią zarządzać przedsiębiorstwami, bankami, instytucjami i urzędami, a przy tym dbają o pracowników i dobrą atmosferę pracy.

Wszyscy razem stanowią grupę, która ma olbrzymią siłę sprawczą. To oni dbają o rozwój swoich firm, tworzą miejsca pracy, inwestują, wdrażają innowacyjne pomysły, są motorem zmian. Chcemy zaprezentować ich sylwetki, pokazać drogę do sukcesu i być może zainspirować innych do działania.

W tym roku po raz trzeci wyłonimy najlepszych szefów. - Dobry menadżer musi być perfekcyjnie zorganizowany, kreatywny i elastyczny, ale również pogodny z dobrą energią, która tworzy dobre emocje w komunikacji - uważa Elżbieta Polak, marszałek województwa, która od początku bierze udział w pracach kapituły - Współczesny dobry menadżer musi być pracowity, świetnie wykształcony i otwarty na zmiany, stawiający sobie i zespołowi wysokie wymagania. Mówiąc słowami Jobsa: Ci, którzy są tak szaleni, że myślą, że mogą zmieniać świat, naprawdę ten świat zmieniają.

Roman Fedak, dyrektor Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, zdradza nam, jakie kryteria stosowała kapituła wybierając laureatów w poprzednich latach. - Ocenialiśmy kandydatów w dwóch segmentach. Pierwszy z nich to segment statystyczny, pasujący do mierzalnej oceny każdej działalności, z takim miernikami jak: wielkość firmy, poziom zatrudnienia, rodzaj i sektor działalności, asortyment i wielkość produkcji, jej dynamika i rentowność - wylicza R. Fedak. - Równie ważne są warunki pracy, podnoszenie kwalifikacji swoich i współpracowników i innowacyjność prowadzonego biznesu.

Dobre wyniki firmy z pewnością świadczą o skuteczności menadżera, ale to nie one przesądzały o przyznaniu tytułu.

- Braliśmy pod uwagę również drugi segment, pozastatystyczny i nie wiem, czy w obecnych trudnych, zglobalizowanych czasach ważniejszy - mówi dyrektor Fedak. - Wymieniłbym takie cechy, jak posiadanie wizji i strategii działania, dobrą organizację pracy, nieschematyczność myślenia, łączenie pracy z pasją, traktowanie problemów jako szansy, wstrzeliwanie się w nisze, dbałość o wizerunek i reputację firmy, także o jakość produktów. R. Fedak podkreśla, że ważne w biznesie jest także pielęgnowanie znajomości i przyjaźni nie tylko w firmie, ale również poza nią, z kontrahentami, szacunek dla podwładnych, no i w końcu umiejętność dzielenia się zyskiem.

Tak wysokim wymaganiom sprostali ubiegłoroczni laureaci. Menadżerem Roku 2012 został Wojciech Waligóra, dyrektor generalny oddziału Swedwood West z siedzibą w Chlastawie, Andrzej Marcinek, dyrektor i członek zarządu GEDIA Poland Assembly w Nowej Soli oraz Tomasz Meller, dyrektor generalny Grupy Nordis, który zwyciężył także w głosowaniu Czytelników. Drugie miejsce Czytelnicy przyznali Januszowi Leszkowi Jankowskiemu, prezesowi zarządu Komunalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Zielonej Górze, a trzecie Agnieszce Skowrońskiej, współwłaścicielce firmy SYSTEM z Zielonej Góry, prowadzącej sieć sklepów AS.

Formuła tegorocznego plebiscytu praktycznie nie zmienia się. Trzech laureatów wybierze kapituła, kolejnych trzech Czytelnicy, w głosowaniu SMS-owym. Innowacją w konkursie jest to, że dodatkowo nagrodzimy dyplomami po jednym uczestniku z każdego powiatu z największą liczba głosów.

Mamy już ponad 50 nominacji, ale lista kandydatów do tytułu jest otwarta. Do 31 stycznia 2014 r. czekamy na zgłoszenia od osób prywatnych, pracowników, instytucji czy samych zainteresowanych. Wystarczy wysłać mail na adres: [email protected] i podać:imię, nazwisko, stanowisko/funkcję kandydata, firmę i miejscowość oraz krótkie uzasadnienie, a także imię, nazwisko, telefon i adres osoby zgłaszającej.

Do 18 lutego można głosować w naszym plebiscycie. Listę uczestników podajemy poniżej.

Spośród Czytelników, którzy wyślą SMS na wybranego kandydata, wyłonimy dziesięciu, których nagrodzimy zestawem albumów: „Niezwykłe i tajemnicze miejsca Ziemi Lubuskiej”, „Niezwykłe i tajemnicze lasy Ziemi Lubuskiej” oraz „Niezwykłe i tajemnicze jeziora Ziemi Lubuskiej”.

 

LISTA UCZESTNIKÓW I WYNIKI GŁOSOWANIA

REGULAMIN
 

PARTNERZY PLEBISCYTU

Netia

 

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska