Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Wybory Parlamentarne 2019. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 1 i Senatu, okręg nr 3

Małgorzata Wójcik-Nowacka
Małgorzata Wójcik-Nowacka
Zaktualizowano 
Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 to informacja, na którą czeka wiele osób - nie tylko kandydatki i kandydaci, ale przede wszystkim obywatele, których miejsce zamieszkania to obszary powiatów: głogowski, legnicki, lubiński, polkowicki oraz miasta na prawach powiatu: Legnica. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 1 oraz do Senatu z okręgu nr 3 będą mieć znaczący wpływ na realizację potrzeb naszego regionu. Kto więc wygrał wybory do Parlamentu 2019? Przekonaj się, kto będzie cię reprezentować w Sejmie i Senacie. Wyniki wyborów parlamentarnych publikujemy poniżej.

Wyniki wyborów do Sejmu dla okręgu wyborczego nr 1

Granice tego okręgu to część województwa dolnośląskiego obejmująca obszary powiatów:

  • bolesławiecki,
  • głogowski,
  • jaworski,
  • jeleniogórski,
  • kamiennogórski,
  • legnicki,
  • lubański,
  • lubiński,
  • lwówecki,
  • polkowicki,
  • zgorzelecki,
  • złotoryjski
    oraz miast na prawach powiatu:
  • Jelenia Góra,
  • Legnica.

Już wiemy, kto dostał się do Parlamentu. Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 sa już oficjalne i ostateczne. Przekonaj się, kto w najbliższej kadencji Sejmu będzie cię reprezentował.

Lista kandydatów nr 1: KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. Żuk Stanisław Adam ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 7 694
  • Procent głosów oddanych na listę: 24,81%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,78%
  • Miejsce zamieszkania: Zawidów
  • Zawód: menedżer

2. Samborski Tadeusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 703
  • Procent głosów oddanych na listę: 18,39%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,32%
  • Miejsce zamieszkania: Rogów Legnicki
  • Zawód: emeryt - historyk

3. Szczęsna Mariola ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 474
  • Procent głosów oddanych na listę: 11,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,8%
  • Miejsce zamieszkania: Mojesz
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy - burmistrz

4. Rojek Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 174
  • Procent głosów oddanych na listę: 10,24%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,73%
  • Miejsce zamieszkania: Zgorzelec
  • Zawód: lekarz- specjalista ortopedii

5. Laskowski Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 382
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,46%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,32%
  • Miejsce zamieszkania: Jawor
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej - wicestarosta

6. Jurkowski Artur Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 032
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,33%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Ruszowice
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy - wójt

7. Rak Zofia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 249
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,03%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,29%
  • Miejsce zamieszkania: Gryfów Śląski
  • Zawód: emeryt - nauczyciel

8. Piotrowski Wiktor Marian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 395
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Jawor
  • Zawód: emeryt - lekarz

9. Brzozowska Bożena Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 703
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Dziwiszów
  • Zawód: radca prawny

10. Burdyna Olga ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 776
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,5%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Żeliszów
  • Zawód: emeryt - kucharz

11. Wrona Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 584
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,88%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Cichobórz
  • Zawód: emeryt - rolnik

12. Stankiewicz Cecylia Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 491
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Chróstnik
  • Zawód: emeryt - menedżer

13. Sadowski Roman Edward ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 626
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Bolków
  • Zawód: nauczyciel

14. Grzyb Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 541
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,74%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Wieś Grodziska
  • Zawód: emeryt - przedstawiciel władzy samorządowej

15. Matys Waldemar Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 250
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,81%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Lubawka
  • Zawód: lekarz dentysta

16. Salata Romuald Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 172
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,55%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Bogatynia
  • Zawód: emeryt - górnik

17. Krasowski Marcin Karol ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 272
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,88%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Zawód: informatyk

18. Tuchowska Kazimiera Zofia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 401
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,29%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Wilków-Osiedle
  • Zawód: emeryt - technik rolnik

19. Imielski Mariusz Janusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 87
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,28%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,02%
  • Miejsce zamieszkania: Opolno Zdrój
  • Zawód: emeryt - policjant

20. Łasica Bartosz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 625
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Nawojów Łużycki
  • Zawód: rolnik

21. Otrociuk Barbara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 231
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,75%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Bogatynia
  • Zawód: księgowa

22. Bukat Eugenia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 121
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,39%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: technolog zbiorowego żywienia

23. Gnat Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 418
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,35%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Sucha Górna
  • Zawód: robotnik budowlany

24. Supierz Leszek Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 605
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,95%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Kowary
  • Zawód: menedżer

Lista kandydatów nr 2: KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. Lipiński Adam Józef ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 33 269
  • Procent głosów oddanych na listę: 18,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 7,69%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: ekonomista

2. Witek Elżbieta Barbara ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 46 171
  • Procent głosów oddanych na listę: 25,18%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 10,68%
  • Miejsce zamieszkania: Jawor
  • Zawód: parlamentarzysta

3. Machałek Marzena Anna ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 22 481
  • Procent głosów oddanych na listę: 12,26%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 5,2%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: parlamentarzysta

4. Kubów Krzysztof Jan ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 23 834
  • Procent głosów oddanych na listę: 13%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 5,51%
  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Zawód: parlamentarzysta

5. Zubowski Wojciech Michał ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 12 868
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,98%
  • Miejsce zamieszkania: Głogów
  • Zawód: parlamentarzysta

6. Szymańska Ewa Zofia ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 8 930
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,87%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,07%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: biegły rewident

7. Zembik Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 284
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,79%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,76%
  • Miejsce zamieszkania: Lubań
  • Zawód: nauczyciel informatyki/ technologii informacyjnej

8. Babuśka Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 361
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,83%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,78%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Wieś Legnicka
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej - Starosta

9. Rypiński Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 167
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,73%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: fizyk

10. Pogoda Szymon Marek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 876
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,66%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,13%
  • Miejsce zamieszkania: Bolesławiec
  • Zawód: kierownik biura

11. Marciniak Wojciech ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 293
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,8%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,76%
  • Miejsce zamieszkania: Sobin
  • Zawód: filolog

12. Karwan Jacek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 161
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,73%
  • Miejsce zamieszkania: Gierałtowiec
  • Zawód: prezes

13. Kredkowski Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 978
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,62%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,69%
  • Miejsce zamieszkania: Lwówek Śląski
  • Zawód: nauczyciel religii w szkole podstawowej

14. Buciuto Jadwiga Barbara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 327
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,31%
  • Miejsce zamieszkania: Zgorzelec
  • Zawód: nauczyciel matematyki

15. Gęborys Dagmara Helena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 818
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,45%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Kamienna Góra
  • Zawód: ekonomista

16. Brzozowska Kamila Dorota ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 427
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,78%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,33%
  • Miejsce zamieszkania: Złotoryja
  • Zawód: kierownik wydziału

17. Badzińska Agnieszka Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 741
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,4%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Głogów
  • Zawód: ekonomista

18. Sadowska-Kowalska Aurelia Barbara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 723
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,39%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Szklary Górne
  • Zawód: pracownik do spraw osobowych

19. Czyrko Eurydyka Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 734
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,4%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Olszyna
  • Zawód: nauczyciel języka polskiego w szkole podstawowej

20. Kwiatkowska Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 553
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,36%
  • Miejsce zamieszkania: Polkowice
  • Zawód: pielęgniarka

21. Urbanowicz Łukasz Franciszek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 530
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,29%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Wola Augustowska
  • Zawód: technik mechanik pojazdów samochodowych

22. Sarbak Dawid Łukasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 352
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,19%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Bolesławiec
  • Zawód: specjalista administracji publicznej

23. Bojakowska Dorota ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 787
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,41%
  • Miejsce zamieszkania: Bogatynia
  • Zawód: specjalista administracji publicznej

24. Leszczyk Wojciech Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 699
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,93%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,39%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: fizyk

Lista kandydatów nr 3: KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. Sekuła-Szmajdzińska Małgorzata Helena ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 41 480
  • Procent głosów oddanych na listę: 58,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 9,59%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: adwokat

2. Obaz Robert Marcin ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 4 205
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,92%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,97%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: inżynier telekomunikacji

3. Filaczyńska Kaja ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 045
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,69%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,94%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: lekarka

4. Zbrzyzny Ryszard ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 107
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,78%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,95%
  • Miejsce zamieszkania: Osiek
  • Zawód: inżynier górnik

5. Piątek Damian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 196
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,5%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,74%
  • Miejsce zamieszkania: Głogów
  • Zawód: pracownik samorządowy

6. Burakowska Krystyna Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 588
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,83%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: nauczyciel przedszkola

7. Paczóski Piotr Jerzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 919
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,7%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,44%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: ekonomista

8. Orzechowska Joanna Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 216
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,71%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,28%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: specjalista ds. konsultingu

9. Gryć Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 473
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,67%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: inżynier organizacji i planowania produkcji

10. Miara Rafał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 399
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,32%
  • Miejsce zamieszkania: Złotoryja
  • Zawód: ekonomista

11. Jankowska Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 916
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,29%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Chocianów
  • Zawód: biotechnolog

12. Królewiecka-Wala Dominika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 476
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,67%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: pedagog specjalny

13. Majewicz Przemysław Mikołaj ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 392
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,55%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Polkowice
  • Zawód: przedsiębiorca

14. Bidnyk Mikołaj Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 411
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Biała
  • Zawód: specjalista do spraw rekrutacji pracowników

15. Kohlman Piotr Rafał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 296
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Głogów
  • Zawód: nauczyciel

16. Głuszko Rafał Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 827
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,16%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Gromadka
  • Zawód: lekarz

17. Baczmański Paweł Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 730
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,03%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Sady Górne
  • Zawód: strażak

18. Płaneta-Siewierska Edyta Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 803
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,13%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: adwokat

19. Grzyb Leszek Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 574
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,81%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Zgorzelec
  • Zawód: menedżer

20. Rakszewska Alicja ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 361
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,51%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Zawód: policjant służby kryminalnej - emeryt

21. Jóźwik Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 352
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,5%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: grafik komputerowy multimediów

22. Bryczkowska Inez Jolanta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 457
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,64%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Głogów
  • Zawód: nauczyciel

23. Koko Daniel Radosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 028
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,45%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Ubocze
  • Zawód: fizjoterapeuta

24. Gadek Sławomir Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 810
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Jerzmanowa
  • Zawód: inżynier mechanik - środki transportu

Lista kandydatów nr 4: KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. Utecht Waldemar Arkadiusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 6 358
  • Procent głosów oddanych na listę: 25,11%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,47%
  • Miejsce zamieszkania: Sieradz
  • Zawód: politolog

2. Jasiński Krzysztof Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 313
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,53%
  • Miejsce zamieszkania: Glinica
  • Zawód: ekonomista

3. Potocka-Kaczyk Anna Dorota ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 413
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,56%
  • Miejsce zamieszkania: Rudna
  • Zawód: menedżer

4. Mistoń Krzysztof Norbert ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 677
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,67%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Chocianów
  • Zawód: pracownik działu zapewnienia jakości

5. Gudowski Dominik Sławomir ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 850
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,36%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Stara Kamienica
  • Zawód: muzyk

6. Bustowski Marcin Jerzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 462
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,77%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,34%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: rolnik

7. Sosiński Krystian Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 811
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Zawód: górnik

8. Burdziński Remigiusz Konrad ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 484
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: logistyk

9. Korwin-Mikke Kacper Mikołaj ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 450
  • Procent głosów oddanych na listę: 21,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,26%
  • Miejsce zamieszkania: Józefów
  • Zawód: przedsiębiorca

10. Paszyn Paweł Stefan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 438
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Grzybiany
  • Zawód: informatyk

11. Malicki Jakub Edward ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 362
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,43%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Wrocław
  • Zawód: sprzedawca

12. Gryf-Tomaszewski Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 194
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,77%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Karpacz
  • Zawód: przedsiębiorca

13. Świerzowska Małgorzata Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 340
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,34%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Dłużec
  • Zawód: inżynier procesów produkcyjnych

14. Karpiej Sabina Iwona ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 291
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,15%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Jawor
  • Zawód: student budownictwa

15. Solarek-Strumińska Emilia Patrycja ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 172
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Wrocław
  • Zawód: menedżer

16. Sprysak Sebastian Jacek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 212
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: inżynier elektryk

17. Winnicka Regina Elżbieta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 576
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Zgorzelec
  • Zawód: technik energetyk

18. Burdzińska Małgorzata Olga ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 221
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,87%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: filolog

19. Hoszowski Jarosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 300
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,18%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: nauczyciel

20. Paszyn Agnieszka Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 214
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Grzybiany
  • Zawód: chemik

21. Niciejewska Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 234
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,92%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: analityk IT

22. Majewicz Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 947
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,74%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Lubań
  • Zawód: przedsiębiorca

Lista kandydatów nr 5: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1. Borys Piotr ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 35 064
  • Procent głosów oddanych na listę: 32,41%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 8,11%
  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej - radny

2. Czernow Zofia ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 15 761
  • Procent głosów oddanych na listę: 14,57%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,64%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: parlamentarzystka

3. Kropiwnicki Robert ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 14 714
  • Procent głosów oddanych na listę: 13,6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,4%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: parlamentarzysta

4. Krawczyk Iwona Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 8 081
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,47%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,87%
  • Miejsce zamieszkania: Czadrów
  • Zawód: parlamentarzysta

5. Drozd Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 9 671
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,94%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,24%
  • Miejsce zamieszkania: Głogów
  • Zawód: parlamentarzystka

6. Dudkowiak Jarosław Ryszard ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 226
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,06%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,51%
  • Miejsce zamieszkania: Głogów
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej - Starosta

7. Baranowska Dorota ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 003
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,62%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,16%
  • Miejsce zamieszkania: Zgorzelec
  • Zawód: nauczyciel

8. Bander Michał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 875
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,43%
  • Miejsce zamieszkania: Jawor
  • Zawód: fizjoterapeuta

9. Sikora Konrad Jerzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 843
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,55%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,89%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: urzędnik samorządowy

10. Rowiński Konrad Antoni ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 118
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,96%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,49%
  • Miejsce zamieszkania: Lubań
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej - wicestarosta

11. Pichała Anna Eugenia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 843
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,78%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Parchów
  • Zawód: ekonomista

12. Dowhań-Domańska Ksenia Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 889
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,82%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Zawód: przedsiębiorca

13. Rolska Beata Edyta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 785
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Chocianów
  • Zawód: neurologopeda nauczyciel - pedagog

14. Grześków Zbigniew ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 630
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Kotliska
  • Zawód: ekonomista

15. Barcik Krystyna Henryka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 853
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,79%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: ekonomista

16. Magryś Urszula ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 551
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,51%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Bolesławiec
  • Zawód: specjalista do spraw rachunkowości

17. Jagiełło Jakub Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 128
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,04%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,26%
  • Miejsce zamieszkania: Świerzawa
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej - radny

18. Skórzewska Barbara Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 327
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Miroszowice
  • Zawód: nauczyciel

19. Strączek Joanna Dorota ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 404
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Grzymalin
  • Zawód: kierownik przychodni

20. Surwiło Małgorzata Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 433
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,4%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Leśna
  • Zawód: technik administracji

21. Brok Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 548
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,51%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Głogów
  • Zawód: ekonomista

22. Zieliński Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 737
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Zawód: ekonomista

23. Graf Mirosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 831
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,77%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Szklarska Poręba
  • Zawód: nauczyciel wychowania fizycznego

24. Bartkowiak Włodzimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 876
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,81%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Osiecznica
  • Zawód: analityk finansowy

Lista kandydatów nr 8: KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

1. Myrda Adam Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 381
  • Procent głosów oddanych na listę: 32,46%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,01%
  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Zawód: mechanik maszyn i urzadzeń górnictwa podziemnego

2. Gabrysiak Tomasz Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 214
  • Procent głosów oddanych na listę: 9%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,28%
  • Miejsce zamieszkania: Bolesławiec
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej - starosta

3. Kiełb Jacek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 957
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,09%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: politolog

4. Miedziński Piotr Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 400
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,96%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Jelenia Góra
  • Zawód: ekonomista

5. Janik Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 477
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Zgorzelec
  • Zawód: inżynier rolnictwa

6. Castañeda Trujillo Beata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 480
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Krotoszyce
  • Zawód: ekonomista

7. Wandycz Piotr Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 315
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,33%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Trzebnice
  • Zawód: strażak

8. Szeffs Irena Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 283
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,1%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Wleń
  • Zawód: pielęgniarka - specjalista pielęgniarstwa kardiologicznego

9. Sala Rafał Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 261
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,93%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Jawor
  • Zawód: specjalista administracji publicznej

10. Lewicki Krzysztof Mirosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 311
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Księginice
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej - radny

11. Tobiasz Aleksandra Marta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 346
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Bogatynia
  • Zawód: ekonomista

12. Cieśla Maciej Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 361
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Chojnów
  • Zawód: nauczyciel wychowania fizycznego

13. Sobieska Emilia Janina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 436
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,23%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Zawód: organizator imprez rozrywkowych

14. Zieliński Artur Waldemar ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 234
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Kamienna Góra
  • Zawód: specjalista administracji publicznej

15. Czaja Dariusz Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 414
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,07%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Głogów
  • Zawód: nauczyciel historii

16. Foremna Justyna Magdalena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 261
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,93%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Bolesławiec
  • Zawód: dyrektor generalny

17. Kuświk Bartosz Seweryn ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 237
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,76%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Lubań
  • Zawód: animator kultury

18. Grzelak Katarzyna Aneta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 339
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,51%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Zawidów
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

19. Witkowski Krzysztof Walery ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 179
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,33%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Zgorzelec
  • Zawód: pedagog specjalny

20. Kustrowska Jolanta Elżbieta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 122
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,9%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Trzebcz
  • Zawód: technik rolnik

21. Zawierucha Stefan Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 196
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,45%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Marciszów
  • Zawód: ekonomista

22. Tymińska Katarzyna Paula ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 223
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,65%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Chocianów
  • Zawód: specjalista administracji publicznej

23. Saładucha Jadwiga Wacława ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 128
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,95%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Karpacz
  • Zawód: nauczyciel nauczania początkowego

24. Polak-Salomon Kamil Norbert ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 940
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Zawód: instruktor sportów siłowych

Zrelaksuj się

Wyniki wyborów do Senatu dla okręgu wyborczego nr 3

Granice tego okręgu to obszary powiatów:

  • głogowski,
  • legnicki,
  • lubiński,
  • polkowicki
    oraz miasta na prawach powiatu:
  • Legnica.

Kto wygrał wybory do Parlamentu 2019? Poniżej prezentujemy listę kandydatów do Senatu z okręgu nr 3 wraz z liczba uzyskanych głosów.

Czudowska Dorota ✔️

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • Czy otrzymał mandat: tak
  • Liczba głosów: 86 312
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 46,67%
  • Miejsce zamieszkania: Legnica
  • Partia: Prawo i Sprawiedliwość
  • Zawód: lekarz - specjalista onkologii klinicznej

Myrda Tymoteusz Dominik ❌

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 34 948
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 18,9%
  • Miejsce zamieszkania: Lubin
  • Partia: nie należy do partii politycznej
  • Zawód: radca prawny

Stępień Elżbieta Krystyna ❌

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 63 682
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 34,43%
  • Miejsce zamieszkania: Kunice
  • Partia: nie należy do partii politycznej
  • Zawód: parlamentarzysta

Dowiedz się więcej

polecane: Niebawem zmiana czasu, jedna z ostatnich

Wideo

Materiał oryginalny: Wybory Parlamentarne 2019. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 1 i Senatu, okręg nr 3 - Gazeta Wrocławska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3