Frekwencja wyborcza w kraju na godz. 12.00
Do godziny 12.00 w całym kraju zagłosowało 24,73 proc. wyborców. Dla porównania w pierwszej turze o tej samej porze frekwencja wynosiła 24,08 proc.
Najlepsze wyniki odnotowano w:
- woj. mazowieckim - 26,92 proc.
- woj. małopolskim - 26,53 proc.
- woj. podlaskim - 26,37 proc.
Najniższa frekwencja do godz. 12 była w:
- woj. opolskim - 21,06 proc.
- woj. lubuskim - 22,71 proc.
- woj. wielkopolskim - 23,36 proc.
Jak głosujemy w Lubuskiem?
Jak poinformowała PKW, do godz. 12 .00 zagłosowało 22,71 proc. uprawnionych. Dwa tygodnie temu frekwencja wyborcza o tej porze wynosiła 22,65 proc. To jeden z gorszych wyników. Wyprzedziliśmy tylko Opolskie.
Najwyższą frekwencję w województwie lubuskim odnotowano w Zielonej Górze – 28,72 procent. To drugi wynik w kraju wśród większych miast. Gorzów, z frekwencją 26,01 proc. znalazł się na drugim biegunie i zajmuje trzecie miejsce od końca.

Jak głosują większe miasta w Polsce?
Najlepszy wynik odnotowano w Warszawie - 28,72 proc. Na drugim miejscu znalazła się Zielona Góra - 28,17 proc. a na trzecim Toruń - 28,01 proc. Najniższa frekwencja była w Gdańsku - 21,37 proc., Rzeszowie - 23.95 proc. i Gorzowie - 26,01 proc.
Frekwencja w pierwszej turze
W pierwszej turze końcowa frekwencja była najlepsza od lat. W całym kraju do urn poszło 64,51 proc. uprawnionych. W Lubuskiem zagłosowało 61,41 proc. wyborców. Najlepszy wynik w naszym regionie odnotowano w Zielonej Górze - 70,05 proc., najgorszy w Gozdnicy - 51,01 proc.
Zobacz wideo: Olbrzymie kary za złamanie ciszy wyborczej

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?