Wyniki wyborów 2018 do sejmiku województwa - lubuskie

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    miasto Gorzów Wielkopolski; powiaty: strzelecko-drezdenecki, gorzowski

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Zofia Alicja Dajczak
      2 106 (2,30%)
    2. 8 Ewa Janina Rawa
      1 068 (1,17%)
    3. 9 Ireneusz Marian Madej
      2 426 (2,65%)
    4. 3 Leszek Józef Gajda
      1 718 (1,88%)
    5. 2 Elżbieta Teresa Płonka
      5 805 (6,34%)
    6. 1 Marek Tomasz Surmacz
      10 097 (11,02%)
    7. 4 Roman Dziduch
      1 436 (1,57%)
    8. 7 Marzanna Senger
      563 (0,61%)
    9. 6 Agnieszka Jadwiga Grochala
      1 130 (1,23%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Monika Anna Twarogal
      488 (0,53%)
    2. 3 Irena Zofia Kołodziej
      253 (0,28%)
    3. 2 Mirosław Stanisław Przybylski
      119 (0,13%)
    4. 6 Jan Całus
      241 (0,26%)
    5. 4 Błażej Franciszek Kaczmarek
      209 (0,23%)
    6. 5 Julia Anna Aniśko
      194 (0,21%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Lech Jerzy Cabel
      867 (0,95%)
    2. 8 Teresa Wanda Chmielnik
      244 (0,27%)
    3. 4 Maciej Jakub Kuczyński
      328 (0,36%)
    4. 1 Tadeusz Jędrzejczak
      6 728 (7,34%)
    5. 9 Janusz Józef Malendowski
      169 (0,18%)
    6. 5 Elżbieta Mysona
      314 (0,34%)
    7. 6 Zbigniew Marian Włodarczak
      180 (0,20%)
    8. 7 Iwona Marzena Raksa
      199 (0,22%)
    9. 3 Katarzyna Anna Miczał
      321 (0,35%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Mirosław Marcinkiewicz
      3 671 (4,01%)
    2. 1 Jerzy Wierchowicz
      10 452 (11,41%)
    3. 3 Anna Synowiec
      7 719 (8,43%)
    4. 4 Hubert Edward Harasimowicz
      3 089 (3,37%)
    5. 5 Wiesław Pietruszak
      2 091 (2,28%)
    6. 6 Andrzej Cegielnik
      514 (0,56%)
    7. 7 Katarzyna Iwona Konaszewicz-Knobel
      559 (0,61%)
    8. 9 Marzanna Maria Surowiec
      1 561 (1,70%)
    9. 8 Danuta Szewczyk
      807 (0,88%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Patryk Maciej Gniewa
      72 (0,08%)
    2. 2 Marta Katarzyna Drewniak
      437 (0,48%)
    3. 1 Michał Paweł Szmytkowski
      797 (0,87%)
    4. 5 Eugeniusz Rożek
      156 (0,17%)
    5. 3 Paula Iwona Bociańska
      168 (0,18%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Mariusz Marek Petecki
      64 (0,07%)
    2. 1 Maciej Filip Majchrzak
      558 (0,61%)
    3. 2 Aleksandra Tomiuk
      104 (0,11%)
    4. 3 Krzysztof Kościuk
      96 (0,10%)
    5. 5 Izabela Weronika Szymko
      155 (0,17%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Jan Daniel Piszczyk
      86 (0,09%)
    2. 1 Krzysztof Michał Łopatowski
      855 (0,93%)
    3. 6 Łukasz Paweł Jeżewski
      96 (0,10%)
    4. 4 Katarzyna Anna Subocz
      132 (0,14%)
    5. 2 Arkadiusz Kwilecki
      179 (0,20%)
    6. 5 Ewelina Subocz
      116 (0,13%)
    7. 3 Bartłomiej Zbigniew Łopatowski
      222 (0,24%)
    8. 8 Agnieszka Edyta Legan
      446 (0,49%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Tomasz Piotr Saska
      396 (0,43%)
    2. 6 Sylwia Irena Chilińska-Wachowiak
      557 (0,61%)
    3. 9 Władysław Stolarski
      410 (0,45%)
    4. 7 Wioleta Alicja Biernacka
      605 (0,66%)
    5. 5 Franciszek Paweł Przybyła
      217 (0,24%)
    6. 1 Mariusz Karol Domaradzki
      2 138 (2,33%)
    7. 4 Mariusz Grzegorz Wójcik
      875 (0,96%)
    8. 2 Katarzyna Joanna Dombek
      983 (1,07%)
    9. 8 Marta Halina Pielech
      647 (0,71%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Dorota Katarzyna Król
      875 (0,96%)
    2. 2 Witold Ludwik Dopierała
      640 (0,70%)
    3. 1 Artur Dariusz Groc
      920 (1,00%)
    4. 5 Edyta Wiczkowska
      355 (0,39%)
    5. 4 Dariusz Paweł Dobrowolski
      404 (0,44%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Magdalena Bożena Rzeczycka-Więckowska
      410 (0,45%)
    2. 7 Helena Maria Guhl
      260 (0,28%)
    3. 9 Władysław Ryl
      674 (0,74%)
    4. 2 Wanda Elżbieta Szumna
      802 (0,88%)
    5. 1 Jan Świrepo
      4 335 (4,73%)
    6. 3 Jarosław Śliwiński
      803 (0,88%)
    7. 4 Bogusława Aleksandra Strojnowska
      879 (0,96%)
    8. 5 Jakub Karol Waloch
      653 (0,71%)
    9. 8 Zbigniew Tomasz Surma
      366 (0,40%)

    Okręg 2

    powiaty: świebodziński, sulęciński, słubicki, międzyrzecki

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Bogusław Motowidełko
      6 013 (8,11%)
    2. 2 Helena Hatka
      3 744 (5,05%)
    3. 7 Waldemar Kuzio
      453 (0,61%)
    4. 6 Maria Teresa Topolska
      773 (1,04%)
    5. 3 Grzegorz Grabarek
      2 384 (3,21%)
    6. 8 Józef Jan Stupienko
      1 631 (2,20%)
    7. 4 Zenon Fabianowicz
      1 531 (2,06%)
    8. 5 Monika Ewa Michalik
      1 291 (1,74%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Dorota Magdalena Bogusz
      255 (0,34%)
    2. 7 Andrzej Krzysztof Jermaczek
      127 (0,17%)
    3. 4 Maria Lechert
      368 (0,50%)
    4. 5 Bartosz Tadeusz Kaczmarek
      254 (0,34%)
    5. 3 Adam Piotr Poholski
      195 (0,26%)
    6. 1 Tomasz Witold Aniśko
      798 (1,08%)
    7. 8 Mariusz Andrzej Musiał
      317 (0,43%)
    8. 2 Mirosława Anna Maliszewska-Kulikowska
      377 (0,51%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Maria Jaworska
      2 502 (3,37%)
    2. 2 Piotr Robert Jarmużek
      1 944 (2,62%)
    3. 7 Jacek Roman Małecki
      218 (0,29%)
    4. 4 Henryk Franciszek Czajkowski
      303 (0,41%)
    5. 8 Iwona Walczak
      1 429 (1,93%)
    6. 6 Karolina Iwanicka
      499 (0,67%)
    7. 3 Zygmunt Czesław Stupieńko
      1 113 (1,50%)
    8. 5 Tomasz Paweł Reszel
      492 (0,66%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Agata Małgorzata Wdowiak
      1 303 (1,76%)
    2. 6 Halina Urszula Lebiedź
      553 (0,75%)
    3. 5 Irena Osos
      2 464 (3,32%)
    4. 4 Elżbieta Kozak
      1 445 (1,95%)
    5. 3 Franciszek Jamniuk
      2 131 (2,87%)
    6. 8 Bogusław Michał Zaborowski
      2 983 (4,02%)
    7. 1 Marcin Artur Jabłoński
      6 181 (8,33%)
    8. 2 Edward Jan Fedko
      5 536 (7,46%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Małgorzata Grażyna Pacholczyk
      156 (0,21%)
    2. 4 Katarzyna Rajkiewicz
      147 (0,20%)
    3. 3 Robert Paweł Wiśniewski
      215 (0,29%)
    4. 1 Bernard Krzysztof Łysiak
      478 (0,64%)
    5. 5 Patryk Marian Aniszkiewicz
      70 (0,09%)
    6. 6 Teresa Grażyna Cieślak
      399 (0,54%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Grzegorz Dariusz Rutkowski
      981 (1,32%)
    2. 4 Hanna Maria Lenart
      174 (0,23%)
    3. 3 Piotr Jan Szymański
      466 (0,63%)
    4. 5 Kamil Karbowski
      118 (0,16%)
    5. 2 Maria Opałka
      267 (0,36%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 8 Robert Paluch
      671 (0,90%)
    2. 5 Jerzy Sylwester Boguta
      525 (0,71%)
    3. 7 Grażyna Marzena Cejba
      483 (0,65%)
    4. 2 Dariusz Marek Lesicki
      598 (0,81%)
    5. 3 Ryszard Piotr Kapica
      659 (0,89%)
    6. 4 Gabriela Danuta Góra
      950 (1,28%)
    7. 6 Bogumiła Małgorzata Suchecka
      685 (0,92%)
    8. 1 Patryk Józef Lewicki
      3 107 (4,19%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Szymon Prochera
      922 (1,24%)
    2. 6 Edward Jednoszewski
      775 (1,04%)
    3. 5 Małgorzata Jażdżewska
      481 (0,65%)
    4. 8 Robert Krzysztof Krzych
      1 341 (1,81%)
    5. 7 Leonard Artur Pietrow
      791 (1,07%)
    6. 3 Bogusława Gabriela Deptuch
      581 (0,78%)
    7. 1 Grażyna Dereń
      2 138 (2,88%)
    8. 2 Zbigniew Jan Kołodziej
      4 379 (5,90%)

    Okręg 3

    powiaty: żarski, krośnieński

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Bogdan Adam Bakalarz
      1 789 (3,18%)
    2. 4 Agnieszka Barbara Maj
      1 227 (2,18%)
    3. 6 Krzysztof Piotr Kichard
      270 (0,48%)
    4. 1 Tadeusz Ardelli
      5 365 (9,52%)
    5. 3 Krystyna Kaczmarek-Skóra
      1 512 (2,68%)
    6. 7 Wanda Janina Śpiewak
      1 159 (2,06%)
    7. 5 Krzysztof Józef Szymański
      912 (1,62%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Urszula Gawlicka
      166 (0,29%)
    2. 3 Marcin Artur Przekota
      70 (0,12%)
    3. 4 Artur Mariusz Stokwiszewski
      113 (0,20%)
    4. 1 Alina Maria Rapacz
      1 565 (2,78%)
    5. 2 Marzena Katarzyna Wojtasik
      121 (0,21%)
    6. 6 Paweł Mateusz Wojtasik
      79 (0,14%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Bogusław Tadeusz Wontor
      2 101 (3,73%)
    2. 4 Beata Alicja Żychowska
      452 (0,80%)
    3. 2 Krzysztof Niekało
      995 (1,77%)
    4. 3 Rafał Rafalski
      1 485 (2,64%)
    5. 6 Alina Greta Izdebska
      326 (0,58%)
    6. 5 Krystyna Jessa
      214 (0,38%)
    7. 7 Mirosław Stanisław Bartnik
      383 (0,68%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Beata Dowhan
      767 (1,36%)
    2. 1 Marek Cieślak
      4 086 (7,25%)
    3. 2 Grzegorz Świtalski
      1 826 (3,24%)
    4. 3 Radosław Zenon Sujak
      1 870 (3,32%)
    5. 7 Maciej Zbigniew Mroczek
      637 (1,13%)
    6. 4 Urszula Idja Grubizna
      1 598 (2,84%)
    7. 5 Sylwia Anna Werstler
      944 (1,68%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Leokadia Snopek
      39 (0,07%)
    2. 1 Anna Gargul
      200 (0,36%)
    3. 4 Piotr Rosiak
      120 (0,21%)
    4. 2 Tomasz Kaczmarek
      453 (0,80%)
    5. 3 Ewa Janina Möhring
      35 (0,06%)
    6. 6 Jacek Kośmicki
      20 (0,04%)
    7. 7 Mateusz Szczepański
      98 (0,17%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Dariusz Artur Bujakowski
      177 (0,31%)
    2. 1 Arkadiusz Andrzej Piszczek
      346 (0,61%)
    3. 3 Magdalena Monika Matuszewska
      152 (0,27%)
    4. 4 Piotr Marek Cholewiński
      141 (0,25%)
    5. 5 Małgorzata Elżbieta Bednarczyk
      108 (0,19%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Anna Aneta Marciniak
      261 (0,46%)
    2. 7 Kacper Kamyszek
      831 (1,48%)
    3. 6 Sławomir Muzyka
      933 (1,66%)
    4. 1 Łukasz Mejza
      8 140 (14,45%)
    5. 5 Bożena Teresa Kowal
      471 (0,84%)
    6. 3 Agnieszka Anna Lech
      626 (1,11%)
    7. 2 Wacław Jan Maciuszonek
      1 365 (2,42%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Natalia Lucyna Zdónek
      356 (0,63%)
    2. 4 Katarzyna Janina Latkowska
      160 (0,28%)
    3. 2 Rafał Marek Szymczak
      798 (1,42%)
    4. 7 Piotr Marek Woźniak
      322 (0,57%)
    5. 6 Piotr Bartłomiej Bochański
      101 (0,18%)
    6. 5 Iwona Anna Szymczak
      261 (0,46%)
    7. 1 Maciej Andrzej Bułaj
      663 (1,18%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Gabriela Anna Fiedler
      530 (0,94%)
    2. 1 Anna Chinalska
      3 400 (6,04%)
    3. 7 Maciej Jan Szafrański
      379 (0,67%)
    4. 5 Małgorzata Bogumiła Szymańska
      319 (0,57%)
    5. 3 Iwona Agnieszka Czerepko
      1 215 (2,16%)
    6. 6 Andrzej Janusz Gembara
      749 (1,33%)
    7. 4 Zdzisław Franciszek Paduszyński
      536 (0,95%)

    Okręg 4

    miasto Zielona Góra, powiat zielonogórski

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Zbigniew Kościk
      9 838 (11,26%)
    2. 4 Roman Wiesław Badach-Rogowski
      707 (0,81%)
    3. 2 Kazimierz Łatwiński
      3 020 (3,46%)
    4. 3 Barbara Violetta Toroń-Fórmanek
      984 (1,13%)
    5. 5 Władysław Drozd
      848 (0,97%)
    6. 6 Bożena Kapusta
      1 421 (1,63%)
    7. 8 Ryszard Aleksander Kozakiewicz
      1 027 (1,18%)
    8. 7 Grażyna Teresa Czerwińska
      935 (1,07%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Kajetan Żelech
      628 (0,72%)
    2. 3 Paweł Adrian Czechowski
      145 (0,17%)
    3. 6 Ewa Drewniak
      191 (0,22%)
    4. 4 Anna Izabela Aniśko
      128 (0,15%)
    5. 5 Jarosław Szpak
      350 (0,40%)
    6. 7 Władysław Salik
      63 (0,07%)
    7. 2 Magdalena Urszula Makowska
      223 (0,26%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Jerzy Rzeźnik
      313 (0,36%)
    2. 1 Tomasz Paweł Wontor
      4 217 (4,83%)
    3. 2 Bogumiła Burda
      854 (0,98%)
    4. 4 Aneta Nina Sybis-Jeż
      460 (0,53%)
    5. 5 Zbigniew Władysław Cygański
      472 (0,54%)
    6. 6 Agnieszka Anna Boharewicz
      190 (0,22%)
    7. 8 Teresa Fedorowicz
      403 (0,46%)
    8. 7 Joanna Henryka Sobolewska
      237 (0,27%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Elżbieta Anna Polak
      21 431 (24,53%)
    2. 2 Aleksandra Mrozek
      2 157 (2,47%)
    3. 3 Sebastian Sylwester Ciemnoczołowski
      3 354 (3,84%)
    4. 4 Tadeusz Pająk
      2 026 (2,32%)
    5. 5 Alicja Makarska
      1 362 (1,56%)
    6. 7 Mirosław Jan Walencik
      948 (1,09%)
    7. 6 Krzysztof Seweryn Szymański
      734 (0,84%)
    8. 8 Mariusz Marchewka
      1 194 (1,37%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Miłosz Zbigniew Galantowicz
      64 (0,07%)
    2. 4 Sławomir Pacholczyk
      44 (0,05%)
    3. 3 Emilia Agnieszka Piotrowicz
      144 (0,16%)
    4. 1 Adrianna Ruszkowska
      641 (0,73%)
    5. 2 Krzysztof Kaczmar
      259 (0,30%)
    6. 5 Anna Maria Szmytkowska
      120 (0,14%)
    7. 7 Adam Nowakowski
      110 (0,13%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Aldona Zaina Dajworska
      408 (0,47%)
    2. 3 Krzysztof Ostrowski
      217 (0,25%)
    3. 5 Agnieszka Janina Masternak
      84 (0,10%)
    4. 6 Artur Jerzy Kucharski
      175 (0,20%)
    5. 2 Beata Zofia Pachnik-Łodzińska
      245 (0,28%)
    6. 4 Kamil Przemysław Klimczak
      84 (0,10%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Jan Janusz Rusak
      361 (0,41%)
    2. 4 Sławomir Lewicki
      304 (0,35%)
    3. 3 Lidia Gryko
      2 009 (2,30%)
    4. 5 Edyta Kazimiera Małoszyc
      348 (0,40%)
    5. 6 Dariusz Piotr Rączka
      725 (0,83%)
    6. 1 Wioleta Elżbieta Haręźlak
      6 342 (7,26%)
    7. 2 Krzysztof Ryszard Sikora
      1 215 (1,39%)
    8. 8 Robert Szczęsny Kubicki
      1 635 (1,87%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Anna Teresa Kuna
      855 (0,98%)
    2. 1 Sławomir Kowalski
      1 573 (1,80%)
    3. 5 Adrianna Beata Bock
      299 (0,34%)
    4. 3 Grzegorz Jerzy Raźny
      418 (0,48%)
    5. 4 Józef Stefan Piwecki
      240 (0,27%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Brygida Wróblewska
      581 (0,67%)
    2. 8 Jarosław Piotr Kubicki
      433 (0,50%)
    3. 1 Czesław Fiedorowicz
      4 415 (5,05%)
    4. 3 Bronisława Regina Grupa
      324 (0,37%)
    5. 2 Stanisław Myśliwiec
      566 (0,65%)
    6. 4 Stanisław Okopień
      863 (0,99%)
    7. 5 Anna Maria Łagoda
      281 (0,32%)
    8. 7 Tomasz Krzysztof Janik
      122 (0,14%)

    Okręg 5

    powiaty: wschowski, żagański, nowosolski

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Ewa Danuta Gancarz
      2 338 (3,08%)
    2. 2 Małgorzata Beata Paluch-Słowińska
      4 146 (5,46%)
    3. 3 Klaudiusz Balcerzak
      3 392 (4,47%)
    4. 6 Leszek Słomiński
      903 (1,19%)
    5. 5 Tomasz Klimek
      925 (1,22%)
    6. 8 Patrycja Janina Borkowska
      1 808 (2,38%)
    7. 7 Stanisław Zamiatała
      361 (0,48%)
    8. 1 Małgorzata Barbara Gośniowska-Kola
      7 691 (10,14%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Justyna Woźniak
      453 (0,60%)
    2. 1 Adrian Jacek Muszyński
      591 (0,78%)
    3. 3 Iwona Banasik
      349 (0,46%)
    4. 2 Paulina Grabowy
      348 (0,46%)
    5. 6 Stanisław Małachowski
      137 (0,18%)
    6. 5 Roman Marek Wierzchosławski
      197 (0,26%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Zdzisław Tadeusz Goździejewski
      835 (1,10%)
    2. 2 Tadeusz Kąkalec
      845 (1,11%)
    3. 3 Maciej Kałuski
      570 (0,75%)
    4. 4 Emil Rau
      1 011 (1,33%)
    5. 5 Bogumiła Wilczyńska
      534 (0,70%)
    6. 6 Zofia Krystyna Zawadzka
      702 (0,93%)
    7. 7 Halina Molenda
      410 (0,54%)
    8. 8 Kazimierz Pańtak
      1 082 (1,43%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Grzegorz Michał Potęga
      5 672 (7,47%)
    2. 7 Elżbieta Felicja Dziża
      526 (0,69%)
    3. 6 Stanisława Ganczar
      1 113 (1,47%)
    4. 3 Ryszard Chodorowski
      1 535 (2,02%)
    5. 2 Bogusław Kazimierz Dytko
      2 493 (3,29%)
    6. 5 Regina Anna Drgas
      664 (0,88%)
    7. 4 Beata Laskowska-Trzeciak
      1 215 (1,60%)
    8. 8 Beata Katarzyna Kulczycka
      4 083 (5,38%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Łucja Smardzewska
      115 (0,15%)
    2. 4 Agnieszka Maria Mazurek
      287 (0,38%)
    3. 3 Michał Filipek
      254 (0,33%)
    4. 5 Zdzisław Snopek
      73 (0,10%)
    5. 1 Bogusław Stanisław Smardzewski
      334 (0,44%)
    6. 6 Dorota Halasz
      118 (0,16%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Henryk Jabłoński
      557 (0,73%)
    2. 2 Paweł Andrzej Sudnik
      213 (0,28%)
    3. 3 Monika Małgorzata Klimczak
      242 (0,32%)
    4. 4 Grzegorz Przemysław Miszczak
      149 (0,20%)
    5. 5 Bernadetta Aleksandra Kucharska
      154 (0,20%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Andrzej Jacek Ogrodnik
      1 602 (2,11%)
    2. 6 Małgorzata Bożena Zubrzycka
      464 (0,61%)
    3. 3 Jarosław Tomasz Moryto
      1 445 (1,90%)
    4. 1 Sławomir Jan Kowal
      4 273 (5,63%)
    5. 4 Lilianna Dorota Kurek
      698 (0,92%)
    6. 5 Karol Piotr Jersak
      991 (1,31%)
    7. 7 Violetta Izabela Cichomska-Capińska
      441 (0,58%)
    8. 8 Henryk Ryszard Ostrowski
      778 (1,03%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Konrad Wiesław Holc
      934 (1,23%)
    2. 2 Sebastian Zapolski
      901 (1,19%)
    3. 3 Aleksandra Monika Urban
      620 (0,82%)
    4. 6 Marek Bejenka
      243 (0,32%)
    5. 5 Kamila Zofia Holc-Janikula
      125 (0,16%)
    6. 4 Natalia Milena Otto-Majewska
      328 (0,43%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Elżbieta Olga Polak
      3 357 (4,42%)
    2. 1 Stanisław Tomczyszyn
      5 049 (6,65%)
    3. 4 Dorota Danuta Czajkowska
      552 (0,73%)
    4. 3 Józef Suszyński
      1 001 (1,32%)
    5. 6 Elżbieta Wicher
      404 (0,53%)
    6. 5 Urszula Stanisława Wityńska
      535 (0,71%)
    7. 8 Roman Edward Chudy
      1 165 (1,54%)
    8. 7 Anna Sylwia Komar
      553 (0,73%)

    Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

    Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

    Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

    Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

    Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

    Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

    Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

    Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

    Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

    Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

    Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

    Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

    Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

    Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

    Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

    Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

    Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

    Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

    Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

    Wideo

    Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Najczęściej komentowane

    GazetaLubuska.pl poleca:

    Nowy smartfon Huawei w imponujący sposób wykorzystuje najnowsze technologie

    Nowy smartfon Huawei w imponujący sposób wykorzystuje najnowsze technologie

    "Polska Toskania" | OBEJRZYJ FILM o lubuskim winiarstwie! O ludziach i ich pasjach...

    Sonda

    Boże Narodzenie 2019. Ile pieniędzy na wydasz świąteczne prezenty?

    Najczęściej czytane