Wyniki wyborów 2018 do sejmiku województwa - zachodniopomorskie

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    Miasto Szczecin, powiat policki

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Zbigniew Bogucki
      3 922 (2,14%)
    2. 2 Maciej Stanisław Kopeć
      6 952 (3,79%)
    3. 3 Rafał Niburski
      3 768 (2,05%)
    4. 4 Wojciech Woźniak
      2 832 (1,54%)
    5. 1 Małgorzata Anna Jacyna-Witt
      26 910 (14,66%)
    6. 6 Agnieszka Przybylska
      3 190 (1,74%)
    7. 8 Lidia Maria Gietko
      443 (0,24%)
    8. 9 Milenia Bogumiła Sienkiewicz
      753 (0,41%)
    9. 10 Artur Otto Bilski
      930 (0,51%)
    10. 7 Aleksander Stanisław Milewski
      997 (0,54%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Marcin Jacek Hundert
      374 (0,20%)
    2. 1 Dawid Andrzej Wojton
      2 712 (1,48%)
    3. 4 Marcin Łukasz Bąblowski
      280 (0,15%)
    4. 3 Justyna Istelska
      626 (0,34%)
    5. 6 Konrad Wiktor Podolski
      433 (0,24%)
    6. 5 Aleksandra Ziemak
      399 (0,22%)
    7. 7 Małgorzata Michalak
      522 (0,28%)
    8. 8 Michał Burcz
      267 (0,15%)
    9. 9 Dagna Helena Chlewińska
      317 (0,17%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Jolanta Teresa Kuruoglu
      160 (0,09%)
    2. 3 Nina Ewa Lewandowska
      546 (0,30%)
    3. 1 Michał Ziemski
      1 140 (0,62%)
    4. 2 Wiktoria Maria Arbaros
      668 (0,36%)
    5. 5 Maciej Hubert Kawecki
      219 (0,12%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 10 Beata Jolanta Karlińska
      723 (0,39%)
    2. 3 Zbigniew Trojanowski
      744 (0,41%)
    3. 2 Czesława Christowa
      1 224 (0,67%)
    4. 6 Danuta Leszczyńska
      1 059 (0,58%)
    5. 5 Bogusława Małgorzata Reszko-Szydłowska
      332 (0,18%)
    6. 4 Maria Świerczek
      631 (0,34%)
    7. 1 Dariusz Krzysztof Wieczorek
      6 334 (3,45%)
    8. 8 Wojciech Cydzik
      257 (0,14%)
    9. 7 Jacek Sławomir Kozłowski
      344 (0,19%)
    10. 9 Andrzej Wojciech Ptak
      324 (0,18%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Andrzej Zdzisław Durka
      1 557 (0,85%)
    2. 4 Wojciech Dominik Kamiński
      217 (0,12%)
    3. 9 Barbara Elżbieta Surdy-Sapieha
      140 (0,08%)
    4. 7 Marcin Piotr Kubus
      168 (0,09%)
    5. 3 Rafik Ennaoui
      147 (0,08%)
    6. 2 Damiana Nowak
      437 (0,24%)
    7. 5 Zygmunt Edward Górczyński
      228 (0,12%)
    8. 8 Tomasz Piotr Sadowski
      158 (0,09%)
    9. 6 Barbara Anna Igielska
      292 (0,16%)
    10. 10 Magdalena Piekarz
      478 (0,26%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Krystyna Jolanta Adel
      196 (0,11%)
    2. 2 Ewa Katarzyna Włodarczyk
      452 (0,25%)
    3. 5 Sławomir Adam Zmaciński
      78 (0,04%)
    4. 3 Artur Jacek Furdyna
      111 (0,06%)
    5. 7 Marcin Andrzej Pliszczyński
      93 (0,05%)
    6. 6 Iwona Beata Adel
      152 (0,08%)
    7. 8 Margarita Ilić-Lisowska
      214 (0,12%)
    8. 1 Robert Sucharzewski
      629 (0,34%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Artur Roman Pomianowski
      3 797 (2,07%)
    2. 3 Teresa Kalina
      4 672 (2,54%)
    3. 1 Olgierd Tomasz Geblewicz
      42 494 (23,14%)
    4. 4 Andrzej Antoni Niedzielski
      4 331 (2,36%)
    5. 9 Renata Zaremba
      3 653 (1,99%)
    6. 5 Bogna Czałczyńska
      2 335 (1,27%)
    7. 6 Halina Anna Zamiatowska
      1 247 (0,68%)
    8. 8 Wojciech Dorżynkiewicz
      4 485 (2,44%)
    9. 10 Marek Jan Tałasiewicz
      3 382 (1,84%)
    10. 7 Marek Migdal
      855 (0,47%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Jakub Michał Działa
      152 (0,08%)
    2. 7 Natalia Zofia Kojałowicz
      64 (0,03%)
    3. 6 Natalia Krystyna Dutkiewicz
      288 (0,16%)
    4. 8 Karolina Maria Olech
      245 (0,13%)
    5. 2 Przemysław Piotr Niemiec
      169 (0,09%)
    6. 1 Tomasz Kruszewski
      1 316 (0,72%)
    7. 3 Jakub Łukasz Andrzejewski
      180 (0,10%)
    8. 4 Wojciech Wilczko
      162 (0,09%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Maria Stanisława Ilnicka-Mądry
      6 051 (3,30%)
    2. 5 Waldemar Kulpa
      2 038 (1,11%)
    3. 3 Aleksander Ludwik Doba
      9 217 (5,02%)
    4. 2 Cezary Urban
      4 220 (2,30%)
    5. 4 Beata Ewa Bugajska
      3 615 (1,97%)
    6. 6 Ekaterini Ewangelu
      1 033 (0,56%)
    7. 9 Monika Łuszczek
      1 666 (0,91%)
    8. 8 Artur Brończyk
      892 (0,49%)
    9. 10 Jacek Mariusz Janiak
      2 020 (1,10%)
    10. 7 Danuta Anna Posłuszna
      1 943 (1,06%)

    Okręg 2

    Miasto Świnoujście, powiat goleniowski, powiat gryficki, powiat kamieński, powiat łobeski

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Michał Kamiński
      2 724 (2,68%)
    2. 2 Katarzyna Karolina Dyczyńska
      2 530 (2,49%)
    3. 1 Halina Barbara Szymańska
      12 867 (12,68%)
    4. 3 Robert Żukowski-Konopka
      1 130 (1,11%)
    5. 4 Joanna Helena Zdroik
      1 578 (1,56%)
    6. 5 Jan Białkowski
      1 247 (1,23%)
    7. 7 Magdalena Zarębska-Kulesza
      2 439 (2,40%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Elżbieta Jolanta Wasylów
      690 (0,68%)
    2. 1 Cezary Marek Kulka
      1 403 (1,38%)
    3. 4 Iwona Maria Dziekońska
      457 (0,45%)
    4. 6 Agnieszka Kicińska
      507 (0,50%)
    5. 7 Kamil Radosław Wawszczyk
      289 (0,28%)
    6. 3 Izabela Renata Ronowicz
      423 (0,42%)
    7. 5 Mirosław Stanisław Dąbrowski
      349 (0,34%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Joanna Buława-Halasz
      257 (0,25%)
    2. 4 Tadeusz Jan Sobieszczyk
      85 (0,08%)
    3. 2 Rafał Wiesław Białoń
      125 (0,12%)
    4. 1 Maciej Igor Szabla
      583 (0,57%)
    5. 3 Daniela Weronika Gendaj
      143 (0,14%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Robert Leszek Gawroński
      4 431 (4,37%)
    2. 2 Zdzisław Ludwik Goral
      1 756 (1,73%)
    3. 4 Elwira Marzanna Łydzińska
      662 (0,65%)
    4. 5 Cezary Adam Wieczorek
      760 (0,75%)
    5. 3 Wiesława Maria Kołodziejek
      952 (0,94%)
    6. 6 Ewa Bożena Ksiądz
      623 (0,61%)
    7. 7 Marek Lachowicz
      654 (0,64%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Grażyna Regina Zaremba-Szuba
      731 (0,72%)
    2. 4 Katarzyna Maria Długosz
      942 (0,93%)
    3. 3 Damian Simiński
      2 709 (2,67%)
    4. 1 Zygmunt Dziewguć
      8 458 (8,34%)
    5. 2 Jarosław Michał Rzepa
      6 565 (6,47%)
    6. 6 Tadeusz Adam Kotecki
      341 (0,34%)
    7. 7 Grażyna Cecylia Karpowicz
      1 489 (1,47%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Adam Paweł Reimann
      609 (0,60%)
    2. 5 Małgorzata Irena Kościukiewicz
      2 101 (2,07%)
    3. 1 Artur Jarosław Łącki
      10 048 (9,90%)
    4. 2 Elżbieta Emilia Kozłowska
      6 181 (6,09%)
    5. 4 Lidia Lalak-Szawiel
      1 971 (1,94%)
    6. 3 Zbigniew Jan Łukaszewski
      2 637 (2,60%)
    7. 7 Adam Fedeńczak
      4 354 (4,29%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Michał Pokorski
      699 (0,69%)
    2. 6 Antonina Grzebyta
      102 (0,10%)
    3. 4 Justyna Malwina Sidoruk
      196 (0,19%)
    4. 2 Sebastian Cieślak
      402 (0,40%)
    5. 3 Marek Artur Sidoruk
      269 (0,27%)
    6. 5 Dorota Andrzejewska
      349 (0,34%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Jerzy Mędrek
      1 330 (1,31%)
    2. 4 Elżbieta Natalia Dowgiałło
      789 (0,78%)
    3. 2 Grażyna Maria Górska
      1 509 (1,49%)
    4. 6 Zenon Andrzej Seweryn
      363 (0,36%)
    5. 5 Julita Ewelina Woźniak
      760 (0,75%)
    6. 7 Marcin Sołtysik
      849 (0,84%)
    7. 1 Renata Anna Polikowska
      3 309 (3,26%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Wioletta Agata Brajer
      157 (0,15%)
    2. 2 Adam Mirosław Kozioł
      321 (0,32%)
    3. 4 Małgorzata Milewska
      258 (0,25%)
    4. 1 Artur Maria Szczodry
      825 (0,81%)
    5. 3 Eryka Maria Pyclik
      173 (0,17%)

    Okręg 3

    powiat choszczeński, powiat drawski, powiat kołobrzeski, powiat świdwiński, powiat wałecki

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Barbara Nagórska
      2 923 (2,76%)
    2. 3 Robert Pietras
      3 201 (3,02%)
    3. 5 Ryszard Ambroży Chruściel
      2 285 (2,16%)
    4. 6 Barbara Kędzior
      1 900 (1,79%)
    5. 7 Emilia Kazimiera Niemyt
      1 017 (0,96%)
    6. 1 Henryk Władysław Carewicz
      9 732 (9,19%)
    7. 2 Andrzej Piotr Subocz
      7 271 (6,87%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Waldemar Jan Stolarczyk
      718 (0,68%)
    2. 1 Marlena Marta Kozińska
      1 688 (1,59%)
    3. 4 Justyna Katarzyna Czupryn
      303 (0,29%)
    4. 2 Renata Maria Ostromecka
      687 (0,65%)
    5. 3 Anna Zalewska
      1 380 (1,30%)
    6. 5 Fabian Witold Kurgan
      237 (0,22%)
    7. 6 Adam Łudczak
      324 (0,31%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Anna Maria Różańska
      791 (0,75%)
    2. 2 Joanna Katarzyna Wójcik
      656 (0,62%)
    3. 1 Ewa Kościołek-Olof
      419 (0,40%)
    4. 3 Józef Romuald Szkandera
      131 (0,12%)
    5. 5 Wojciech Robert Dąbrowski
      261 (0,25%)
    6. 4 Krzysztof Tadeusz Dołgoszyja
      95 (0,09%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Jerzy Roch Hamulski
      931 (0,88%)
    2. 1 Stanisław Czesław Wziątek
      8 172 (7,72%)
    3. 2 Sandra Beata Kielnik-Kałużna
      901 (0,85%)
    4. 4 Czesław Kręcisz
      1 571 (1,48%)
    5. 7 Barbara Krystyna Naskręt
      1 260 (1,19%)
    6. 6 Jacek Leszek Borowski
      1 540 (1,45%)
    7. 5 Danuta Ewa Pietrzela
      675 (0,64%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Iwona Barbara Joeks-Budzyńska
      670 (0,63%)
    2. 1 Ryszard Józef Mićko
      5 093 (4,81%)
    3. 2 Helena Maria Rudzis-Gruchała
      2 127 (2,01%)
    4. 3 Krystyna Hapka
      1 023 (0,97%)
    5. 5 Marcin Jan Karczewski
      1 310 (1,24%)
    6. 7 Lech Bany
      1 553 (1,47%)
    7. 6 Waldemar Giniewski
      562 (0,53%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Mirosław Grzegorz Siedlecki
      785 (0,74%)
    2. 6 Małgorzata Janina Janda
      2 640 (2,49%)
    3. 3 Barbara Joanna Kiełb-Nagórska
      1 781 (1,68%)
    4. 1 Janusz Gromek
      16 394 (15,49%)
    5. 5 Łukasz Mateusz Młynarczyk
      4 474 (4,23%)
    6. 7 Cezary Szeliga
      1 973 (1,86%)
    7. 4 Krystyna Elżbieta Kołodziejska-Motyl
      6 131 (5,79%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Patrycja Szpringer
      161 (0,15%)
    2. 1 Mariusz Kaźmierczak
      957 (0,90%)
    3. 3 Łukasz Bielecki
      356 (0,34%)
    4. 5 Grzegorz Jerzy Warcholak
      140 (0,13%)
    5. 6 Sara Radelicka
      209 (0,20%)
    6. 2 Jakub Damian Andrzejewski
      265 (0,25%)
    7. 4 Justyna Kinga Andrzejewska
      311 (0,29%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Tomasz Sołtysiak
      927 (0,88%)
    2. 2 Grzegorz Szumiato
      718 (0,68%)
    3. 6 Małgorzata Anna Suchorab
      398 (0,38%)
    4. 3 Barbara Anna Zaniewska
      1 042 (0,98%)
    5. 1 Piotr Paweł Gembicki
      1 243 (1,17%)
    6. 5 Magdalena Krajewska
      1 015 (0,96%)
    7. 4 Janusz Grabek
      540 (0,51%)

    Okręg 4

    Miasto Koszalin, powiat białogardzki, powiat koszaliński, powiat sławieński, powiat szczecinecki

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Krzysztof Nieckarz
      12 746 (9,47%)
    2. 2 Urszula Maria Gozdalska-Słowik
      4 299 (3,19%)
    3. 3 Jakub Mikołaj Pyżanowski
      1 946 (1,45%)
    4. 5 Jan Krzysztof Górski
      2 664 (1,98%)
    5. 7 Wanda Jakubowska
      4 480 (3,33%)
    6. 8 Barbara Kordas
      1 985 (1,47%)
    7. 4 Andrzej Kazimierz Modrzejewski
      3 528 (2,62%)
    8. 6 Michał Mętlewicz
      2 317 (1,72%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Andrzej Adamczewski
      3 172 (2,36%)
    2. 2 Roman Knop
      892 (0,66%)
    3. 5 Genowefa Klingiert
      493 (0,37%)
    4. 7 Waldemar Stanisław Malinowski
      343 (0,25%)
    5. 4 Wioletta Anita Kozubal
      656 (0,49%)
    6. 6 Kamila Małgorzata Moskalaniec
      381 (0,28%)
    7. 8 Marek Jacek Nowak
      737 (0,55%)
    8. 3 Marcin Przemysław Sychowski
      519 (0,39%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Łukasz Rafał Halasz
      204 (0,15%)
    2. 1 Małgorzata Ryszarda Chełchowska
      543 (0,40%)
    3. 3 Helena Kinga Matoga
      195 (0,14%)
    4. 4 Adrian Władysław Matoga
      92 (0,07%)
    5. 2 Michał Jacek Sokolski
      320 (0,24%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jerzy Waldemar Kotlęga
      6 004 (4,46%)
    2. 3 Andrzej Zieliński
      1 610 (1,20%)
    3. 4 Tomasz Jakub Musiał
      697 (0,52%)
    4. 6 Agnieszka Korwel-Wróbel
      534 (0,40%)
    5. 7 Emilia Marta Szwedek
      566 (0,42%)
    6. 2 Małgorzata Genowefa Chyła
      1 949 (1,45%)
    7. 5 Zbigniew Sławiński
      401 (0,30%)
    8. 8 Włodzimierz Stanisław Niemiec
      508 (0,38%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Mirosława Zielony
      1 874 (1,39%)
    2. 3 Sylwia Halama
      1 548 (1,15%)
    3. 1 Jan Krawczuk
      4 466 (3,32%)
    4. 4 Zenon Maksalon
      1 207 (0,90%)
    5. 5 Przemysław Piotr Langner
      696 (0,52%)
    6. 8 Roman Budynek
      2 063 (1,53%)
    7. 7 Danuta Ewa Szlaz
      436 (0,32%)
    8. 6 Dominik Teodor Gronet
      278 (0,21%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Tomasz Paweł Sobieraj
      22 433 (16,66%)
    2. 7 Monika Aneta Nieckarz
      1 955 (1,45%)
    3. 5 Bogdan Zdzisław Siwek
      2 434 (1,81%)
    4. 8 Marek Ryszard Kęsik
      3 012 (2,24%)
    5. 2 Rafał Rosiński
      3 366 (2,50%)
    6. 3 Jakub Hardie-Douglas
      7 184 (5,34%)
    7. 6 Wioletta Joanna Firkowska
      1 265 (0,94%)
    8. 4 Elżbieta Wiesława Karlińska
      3 408 (2,53%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Artur Krzysztof Jabłoński
      1 384 (1,03%)
    2. 2 Krzysztof Robert Chmielewski
      443 (0,33%)
    3. 3 Władysław Pitak
      227 (0,17%)
    4. 6 Halina Alicja Płecha
      177 (0,13%)
    5. 7 Wiesława Zofia Borowska
      186 (0,14%)
    6. 5 Andrzej Piotr Pięta
      299 (0,22%)
    7. 4 Żaneta Spławińska
      273 (0,20%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Dariusz Adam Skiba
      2 211 (1,64%)
    2. 4 Jerzy Lewandowski
      1 357 (1,01%)
    3. 3 Edyta Anna Wieleba-Matyśniak
      1 998 (1,48%)
    4. 1 Artur Lesław Wezgraj
      7 181 (5,33%)
    5. 5 Krzysztof Sławiński
      754 (0,56%)
    6. 7 Marcin Jakub Baranowski
      627 (0,47%)
    7. 8 Aleksandra Kowalczyk
      2 361 (1,75%)
    8. 6 Lidia Henryka Siwek
      1 197 (0,89%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Bronisław Kozłowski
      288 (0,21%)
    2. 2 Zenon Andrzej Kucab
      204 (0,15%)
    3. 1 Aleksandra Urszula Zadencka
      574 (0,43%)
    4. 5 Halina Piotrowska
      282 (0,21%)
    5. 3 Wiktor Karol Lwowski
      205 (0,15%)

    Okręg 5

    powiat gryfiński, powiat myśliborski, powiat pyrzycki, powiat stargardzki

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Andrzej Szelążek
      2 757 (2,41%)
    2. 3 Edward Kosmal
      3 905 (3,42%)
    3. 1 Paweł Karol Mucha
      13 615 (11,92%)
    4. 2 Ireneusz Sławomir Rogowski
      6 690 (5,86%)
    5. 4 Maria Romualda Brzozowska
      2 392 (2,09%)
    6. 6 Anna Pawlak
      3 000 (2,63%)
    7. 7 Helena Idzior
      277 (0,24%)
    8. 8 Kamil Gabriel Frelichowski
      1 297 (1,14%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Magdalena Anita Więckowska
      486 (0,43%)
    2. 1 Bogdan Marek Wołowczyk
      1 252 (1,10%)
    3. 5 Adrian Marcin Kujawski
      288 (0,25%)
    4. 2 Kinga Kudła
      978 (0,86%)
    5. 3 Bartosz Damian Jędrzejewski
      351 (0,31%)
    6. 7 Bartosz Pietrzykowski
      430 (0,38%)
    7. 6 Anna Żaneta Kasprzak
      548 (0,48%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Katarzyna Kosno
      929 (0,81%)
    2. 4 Sebastian Waldemar Bednarski
      133 (0,12%)
    3. 5 Julita Zielińska
      649 (0,57%)
    4. 2 Krzysztof Ziemski
      172 (0,15%)
    5. 3 Maria Magdalena Serafinowicz
      251 (0,22%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Wacław Klukowski
      952 (0,83%)
    2. 5 Stefan Diakun
      263 (0,23%)
    3. 7 Bożena Alicja Kozłowska
      599 (0,52%)
    4. 4 Bożena Krystyna Świątczak
      429 (0,38%)
    5. 1 Beata Magdalena Radziszewska
      3 700 (3,24%)
    6. 6 Andrzej Kazimierz Rajfur
      1 304 (1,14%)
    7. 8 Adam Roman Gumny
      1 168 (1,02%)
    8. 3 Bogdan Kazimierz Dzioba
      566 (0,50%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Arkadiusz Zygmunt Janowicz
      2 505 (2,19%)
    2. 1 Olgierd Kustosz
      4 026 (3,52%)
    3. 4 Bogdan Matławski
      786 (0,69%)
    4. 5 Joanna Chudzik
      1 082 (0,95%)
    5. 8 Jan Kozak
      1 127 (0,99%)
    6. 7 Teresa Macherowska
      614 (0,54%)
    7. 6 Danuta Sabina Jaworska
      745 (0,65%)
    8. 3 Tomasz Bolesław Paciejewski
      1 092 (0,96%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Zbigniew Jacek Chojecki
      8 620 (7,54%)
    2. 3 Artur Adam Nycz
      6 797 (5,95%)
    3. 6 Izabela Anna Lechowska
      1 042 (0,91%)
    4. 2 Marek Zdzisław Stankiewicz
      4 493 (3,93%)
    5. 7 Marek Kaczyński
      633 (0,55%)
    6. 4 Agnieszka Helena Wancerz
      1 739 (1,52%)
    7. 8 Krzysztof Piotr Faliński
      2 131 (1,87%)
    8. 5 Dorota Ewa Kokoszyńska
      1 137 (1,00%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Arkadiusz Żelazkowski
      510 (0,45%)
    2. 2 Adrian Jan Stateczny
      579 (0,51%)
    3. 4 Tomasz Władysław Postół
      166 (0,15%)
    4. 3 Andrzej Kazimierz Rosiński
      483 (0,42%)
    5. 7 Magdalena Krupka
      312 (0,27%)
    6. 6 Danuta Szenderowicz
      177 (0,15%)
    7. 5 Natalia Świstowska
      196 (0,17%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Piotr Ryszard Downar
      2 941 (2,57%)
    2. 1 Marcin Andrzej Przepióra
      10 481 (9,17%)
    3. 7 Stanisław Dzieńdziczewski
      336 (0,29%)
    4. 2 Marek Bogdan Lickendorf
      3 335 (2,92%)
    5. 3 Aldona Bożena Gąsiorek
      2 141 (1,87%)
    6. 6 Urszula Głod - Van De Sanden
      453 (0,40%)
    7. 8 Anita Karolina Czerniakowska-Adamczewska
      1 138 (1,00%)
    8. 5 Sławomir Jasek
      1 654 (1,45%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Iwona Elżbieta Wawruszczak
      676 (0,59%)
    2. 2 Jan Karol Borowski
      367 (0,32%)
    3. 3 Jerzy Wiesław Suszyński
      131 (0,11%)
    4. 4 Jadwiga Szymak
      139 (0,12%)
    5. 5 Barbara Henryka Gumkowska
      84 (0,07%)

    Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

    Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

    Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

    Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

    Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

    Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

    Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

    Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

    Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

    Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

    Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

    Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

    Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

    Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

    Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

    Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

    Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

    Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

    Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

    Wideo

    Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Najczęściej komentowane

    GazetaLubuska.pl poleca:

    MISTRZOWIE HANDLU Wybieramy najsympatyczniejszych sprzedawców, najlepsze sklepy i kwiaciarnie - czekamy na Wasze zgłoszenia

    MISTRZOWIE HANDLU Wybieramy najsympatyczniejszych sprzedawców, najlepsze sklepy i kwiaciarnie - czekamy na Wasze zgłoszenia

    Wyrusz na niezapomnianą wycieczkę z pociągami POLREGIO

    Wyrusz na niezapomnianą wycieczkę z pociągami POLREGIO

    Bajkowy spektakl baletowy „Śpiąca królewna” w Zielonej Górze. To trzeba zobaczyć!

    Bajkowy spektakl baletowy „Śpiąca królewna” w Zielonej Górze. To trzeba zobaczyć!

    Sonda

    Czy korzystasz z wypożyczalni rowerów miejskich w Zielonej Górze?

    Najczęściej czytane