Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
Gmina Gorzyce
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY "ZGODA I ROZWÓJ"
-
4
Jakub Jan Fober
8
(0,10%)
-
1
Maria Lubszczyk
189
(2,34%)
-
5
Iwona Maria Wajsman
287
(3,56%)
-
3
Barbara Ewa Grześ - Ciszek
126
(1,56%)
-
2
Marek Antoni Fojcik
37
(0,46%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
4
Helena Łyp
124
(1,54%)
-
1
Marek Jan Rybarz
1 316
(16,31%)
-
6
Andrzej Edmund Stempniak
30
(0,37%)
-
3
Weronika Sabina Grawżel
57
(0,71%)
-
2
Stefania Wanda Rodak
565
(7,00%)
-
5
Sebastian Andrzej Makowski
87
(1,08%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
4
Róża Zdzisława Puczkowska - Kaleta
47
(0,58%)
-
5
Alicja Maria Grzegorzek
79
(0,98%)
-
6
Robert Piotr Nawrocki
163
(2,02%)
-
2
Renata Maria Glenc
910
(11,28%)
-
3
Krzysztof Franciszek Radziwołek
127
(1,57%)
-
1
Witold Bartłomiej Kacała
723
(8,96%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
-
3
Małgorzata Król
162
(2,01%)
-
5
Justyna Markiewicz
92
(1,14%)
-
1
Jerzy Lucjan Glenc
290
(3,59%)
-
2
Izabella Maria Zielecka-Panek
134
(1,66%)
-
6
Józef Sosnecki
478
(5,93%)
-
4
Stanisław Sitek
303
(3,76%)
KOMITET WYBORCZY GŁOS POKOLEŃ
-
6
Piotr Antoni Oślizło
368
(4,56%)
-
2
Jacek Norbert Łopuszyński
40
(0,50%)
-
4
Urszula Jadwiga Jastrzębowska - Dudek
44
(0,55%)
-
5
Marzena Hojka
115
(1,43%)
-
3
Bettina Monika Pawelska
153
(1,90%)
-
1
Tadeusz Skatuła
1 013
(12,56%)
Okręg 2
Gmina Wodzisław Śląski
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY "ZGODA I ROZWÓJ"
-
4
Janusz Adam Balcer
142
(0,75%)
-
1
Ireneusz Jerzy Serwotka
1 145
(6,05%)
-
2
Joanna Maria Stolarska
240
(1,27%)
-
3
Łukasz Wojciech Krzystała
118
(0,62%)
-
7
Katarzyna Hanna Mołdrzyk
126
(0,67%)
-
9
Wioletta Anna Bober
35
(0,19%)
-
6
Szymon Witold Plewnia
118
(0,62%)
-
8
Jan Krzysztof Woś
192
(1,02%)
-
10
Wojciech Mitko
316
(1,67%)
-
5
Teresa Rybka
646
(3,42%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Barbara Ewa Połednik
912
(4,82%)
-
4
Witold Dawid Kowol
688
(3,64%)
-
5
Małgorzata Zofia Banasiak
234
(1,24%)
-
6
Grzegorz Zbigniew Korzeń
242
(1,28%)
-
7
Edyta Maria Zając
359
(1,90%)
-
8
Łucjan Walenty Bańczyk
247
(1,31%)
-
9
Barbara Musiał
132
(0,70%)
-
10
Sławomir Daniel Kubica
293
(1,55%)
-
1
Mirosław Krzysztof Nowak
993
(5,25%)
-
3
Mirosława Maria Meisel
625
(3,30%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Ryszard Zalewski
1 683
(8,90%)
-
2
Jolanta Małgorzata Górecka
1 099
(5,81%)
-
3
Alojzy Jan Szymiczek
843
(4,46%)
-
9
Danuta Bernadeta Przybyła
131
(0,69%)
-
6
Rajmund Alojzy Kowol
406
(2,15%)
-
4
Grzegorz Marek Kamiński
660
(3,49%)
-
8
Izabela Bożena Liziniewicz
133
(0,70%)
-
5
Tadeusz Andrzej Szyszka
186
(0,98%)
-
7
Dorota Bogusława Chrószcz
152
(0,80%)
-
10
Andrzej Józef Kania
525
(2,78%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
5
Piotr Olech
65
(0,34%)
-
2
Sebastian Machi
65
(0,34%)
-
8
Józef Urbanowicz
23
(0,12%)
-
7
Małgorzata Jolanta Wiktor-Białecka
26
(0,14%)
-
1
Małgorzata Malina
324
(1,71%)
-
4
Marcin Krzysztof Chrapek
67
(0,35%)
-
3
Katarzyna Wesołowska
106
(0,56%)
-
6
Julia Natalia Gołdyn
51
(0,27%)
-
9
Jarosław Marcin Mitko
135
(0,71%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
-
2
Grażyna Stanisława Durczok
251
(1,33%)
-
7
Maja Anna Lorenc
257
(1,36%)
-
10
Jan Adam Zemło
956
(5,05%)
-
3
Witold Marian Gruszka
41
(0,22%)
-
4
Roman Wawrzyn Juzek
355
(1,88%)
-
1
Anna Stanisława Białek
507
(2,68%)
-
5
Leonard Krufczyk
0
(0%)
-
6
Adam Antoni Krzyżak
522
(2,76%)
-
8
Halina Aniela Mizia
150
(0,79%)
-
9
Tadeusz Stanisław Sobala
118
(0,62%)
KOMITET WYBORCZY GŁOS POKOLEŃ
-
9
Remigiusz Michał Kostuń
28
(0,15%)
-
1
Sebastian Wystub
296
(1,56%)
-
6
Olga Jadwiga Bauerek
109
(0,58%)
-
10
Danuta Agata Motyczka
68
(0,36%)
-
3
Artur Paweł Klimek
224
(1,18%)
-
8
Ewa Izabela Dąbrowska-Prus
57
(0,30%)
-
7
Patryk Łukasz Riedel
38
(0,20%)
-
5
Krzysztof Marek Wierzbicki
42
(0,22%)
-
2
Bożena Regina Capek
354
(1,87%)
-
4
Monika Hejczyk
56
(0,30%)
Okręg 3
Gminy: Lubomia, Pszów
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY "ZGODA I ROZWÓJ"
-
3
Marcin Łukasz Szewczyk
102
(1,28%)
-
5
Edyta Irena Stanek
37
(0,46%)
-
1
Marek Ludwik Hawel
1 223
(15,34%)
-
2
Krystyna Szymiczek
71
(0,89%)
-
4
Justyna Koniuszy
34
(0,43%)
-
6
Jakub Sylwester Burek
139
(1,74%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Krzysztof Marian Jędrośka
233
(2,92%)
-
4
Marian Mikołaj Wilhelm
56
(0,70%)
-
1
Krystyna Irena Kuczera
551
(6,91%)
-
6
Cecylia Barbara Sikora
69
(0,87%)
-
3
Maria Helena Janeta
405
(5,08%)
-
5
Artur Grütz
64
(0,80%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
3
Czesław Szarowski
354
(4,44%)
-
1
Janusz Henryk Ballarin
688
(8,63%)
-
2
Romuald Stanisław Gebel
678
(8,50%)
-
5
Sonia Katarzyna Winkler
227
(2,85%)
-
4
Marta Bernadeta Parma
156
(1,96%)
-
6
Teresa Regina Kabut
248
(3,11%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
3
Kamil Krzyżak
88
(1,10%)
-
2
Joanna Danuta Mitko
101
(1,27%)
-
1
Dawid Mariusz Maciuga
110
(1,38%)
-
4
Ewelina Urbanowicz
38
(0,48%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
-
2
Katarzyna Barbara Brachmańska
330
(4,14%)
-
4
Ewa Maria Maciejek-Czepczor
214
(2,68%)
-
5
Dawid Bogusław Cuch
27
(0,34%)
-
6
Katarzyna Anna Sawicka-Mucha
216
(2,71%)
-
1
Leszek Piotr Bizoń
822
(10,31%)
-
3
Krzysztof Mieczysław Skorupa
27
(0,34%)
KOMITET WYBORCZY GŁOS POKOLEŃ
-
3
Maria Kubica
44
(0,55%)
-
2
Rudolf Franciszek Kozub
282
(3,54%)
-
5
Dawid Brodala
31
(0,39%)
-
6
Dominika Martyna Jambor
18
(0,23%)
-
4
Andrzej Gomołka
41
(0,51%)
-
1
Krystyna Małgorzata Smuda
250
(3,14%)
Okręg 4
Gmina Rydułtowy
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY "ZGODA I ROZWÓJ"
-
3
Dorota Marta Piątek
78
(0,95%)
-
4
Jarosław Paweł Pokwicki
63
(0,76%)
-
5
Grzegorz Jacek Kózka
97
(1,18%)
-
1
Janina Teresa Chlebik - Turek
554
(6,73%)
-
2
Piotr Jan Pieprz
174
(2,11%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Joanna Ewa Skowron
588
(7,14%)
-
2
Mariusz Robakowski
136
(1,65%)
-
5
Henryk Machnik
293
(3,56%)
-
3
Beata Katarzyna Rzaczek
108
(1,31%)
-
4
Sławomir Piotr Szurek
612
(7,43%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
3
Mateusz Góral
338
(4,10%)
-
5
Dominika Barbara Głodowicz
101
(1,23%)
-
1
Danuta Zofia Maćkowska
1 601
(19,44%)
-
4
Krzysztof Kamil Kaczorowski
218
(2,65%)
-
2
Arkadiusz Piotr Muszalik
203
(2,46%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
2
Sylwia Izabela Oksiuta
32
(0,39%)
-
1
Dorota Katarzyna Ryc
158
(1,92%)
-
3
Tomasz Krzysztof Cichy
93
(1,13%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
-
2
Adam Mandera
189
(2,29%)
-
1
Kornelia Anna Newy
1 410
(17,12%)
-
3
Janina Klara Blokesz
253
(3,07%)
-
4
Jerzy Józef Salwiczek
76
(0,92%)
-
5
Dariusz Antoni Kuczera
206
(2,50%)
KOMITET WYBORCZY GŁOS POKOLEŃ
-
3
Halina Nawrat
67
(0,81%)
-
2
Tomasz Jan Korus
123
(1,49%)
-
1
Henryk Paweł Hajduk
415
(5,04%)
-
5
Sonia Mirosława Nowicka
16
(0,19%)
-
4
Stanisław Jan Brzęczek
34
(0,41%)
Okręg 5
Gmina Radlin
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY "ZGODA I ROZWÓJ"
-
3
Mateusz Franciszek Dziuba
108
(1,60%)
-
4
Ryszard Jan Ucher
206
(3,05%)
-
1
Dawid Piotr Topol
330
(4,89%)
-
2
Mirosława Maria Nosiadek
121
(1,79%)
-
5
Katarzyna Maria Macha
74
(1,10%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
2
Ewa Iwona Porwoł
227
(3,36%)
-
3
Marek Musiolik
98
(1,45%)
-
1
Piotr Sobala
817
(12,11%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Sylwia Barbara Dąbek
410
(6,07%)
-
3
Mirosław Lech
91
(1,35%)
-
4
Karol Jan Klima
514
(7,62%)
-
5
Aleksander Piotr Gwoździk
108
(1,60%)
-
2
Joanna Bogusława Rduch - Kaszuba
535
(7,93%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
3
Katarzyna Anna Jóźwiak
50
(0,74%)
-
1
Dariusz Szczytkowski
147
(2,18%)
-
2
Tomasz Piotr Musioł
102
(1,51%)
-
4
Monika Agata Placek
68
(1,01%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
-
2
Gabriela Róża Kiełkowska
374
(5,54%)
-
1
Zbigniew Stanisław Podleśny
1 053
(15,60%)
-
5
Piotr Walery Zamarski
126
(1,87%)
-
3
Jacek Magiera
317
(4,70%)
-
4
Martyna Ewa Materzok
109
(1,62%)
KOMITET WYBORCZY GŁOS POKOLEŃ
-
4
Damian Bogdan Kustos
10
(0,15%)
-
1
Piotr Stefan Cybułka
646
(9,57%)
-
2
Barbara Sołtysik
54
(0,80%)
-
3
Gabriela Maria Kluger - Lenert
54
(0,80%)
Okręg 6
Gminy: Godów, Marklowice, Mszana
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY "ZGODA I ROZWÓJ"
-
2
Tadeusz Szymon Wroński
509
(4,37%)
-
1
Izabela Marianna Tomiczek
514
(4,41%)
-
5
Aleksandra Maria Hawrył
112
(0,96%)
-
4
Edwin Koralewski
24
(0,21%)
-
6
Beata Ewelina Gatner - Piekar
165
(1,42%)
-
7
Ryszard Marszolik
208
(1,78%)
-
3
Dorota Maria Pukowiec
237
(2,03%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Leszek Marek Szyroki
448
(3,84%)
-
3
Dariusz Hilary Jainta
138
(1,18%)
-
2
Justyna Maria Gojny
274
(2,35%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Tatiana Irena Sitek
690
(5,92%)
-
1
Mirosław Stanisław Andreczko
1 184
(10,16%)
-
4
Franciszek Kurdziel
91
(0,78%)
-
3
Michalina Maria Zozworek - Dziwoki
343
(2,94%)
-
5
Barbara Gabriela Krótki
162
(1,39%)
-
7
Alojzy Antoni Wita
841
(7,22%)
-
6
Gabriela Barbara Żeliszczak
42
(0,36%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
1
Patryk Krzysztof Walica
248
(2,13%)
-
3
Rafał Godny
118
(1,01%)
-
4
Anna Elżbieta Knura
24
(0,21%)
-
2
Adam Stanisław Śliwa
75
(0,64%)
-
5
Małgorzata Barbara Walica
44
(0,38%)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA
-
2
Edyta Czesława Kwiatkowska
457
(3,92%)
-
1
Czesława Józefa Somerlik
1 115
(9,57%)
-
5
Franciszek Leon Kucharczyk
221
(1,90%)
-
7
Robert Wala
704
(6,04%)
-
3
Mirela Maria Ledwoń
355
(3,05%)
-
4
Halina Maria Winkler
367
(3,15%)
-
6
Mirosław Leszek Winkler
151
(1,30%)
KOMITET WYBORCZY GŁOS POKOLEŃ
-
1
Roman Antoni Marcol
883
(7,58%)
-
7
Irena Agnieszka Kuś
96
(0,82%)
-
4
Marcin Ryszard Fros
297
(2,55%)
-
5
Ewelina Elżbieta Kłosek
179
(1,54%)
-
2
Bożena Maria Kucza
129
(1,11%)
-
6
Daria Anna Tomala
72
(0,62%)
-
3
Marian Piotr Filipowski
136
(1,17%)