Wybory w USA 2016 [WYNIKI NA ŻYWO] Kto wygrał? Donald Trump to nowy prezydent USA [MAPA] [ZDJĘCIA]

Marek Majewski
Marek Majewski
Donald Trump prezydentem USA. Amerykanie wybrali go na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wygłosił już przemówienie, w którym podziękował rodzinie i wszystkim osobom zaangażowanym w jego kampanię. Głos po przegranej kampanii zabrała także Hillary Clinton. Oto zapis naszej relacji na żywo.

Wybory prezydenckie w USA 2016 | WYNIKI NA ŻYWO | MAPA

DONALD TRUMP PREZYDENTEM USA | CO WARTO WIEDZIEĆ

***

19:55 Witold Waszczykowski ocenił, że Donald Trump mógł celowo posługiwać się skrajną retoryką w czasie kampanii wyborczej. Dodał, że wielu analityków uważa, że jego celem było granie przeciwko poprawności politycznej i establishmentowi waszyngtońskiemu.

19:51 - Gratuluję panu prezydentowi-elektowi Donaldowi Trumpowi. Bardzo się cieszę i niecierpliwię się na to, kiedy będziemy się mogli spotkać i porozmawiać o polityce, o przyszłości, o dalszej współpracy - mówił Andrzej Duda. Wcześniej prezydent pogratulował Trumpowi zwycięstwa w wysłanym do niego liście.

19:20 Władimir Putin pogratulował Donaldowi Trumpowi wygranej w amerykańskich wyborach prezydenckich. Prezydent Rosji podkreślił, że liczy na odbudowę wzajemnych relacji.

19:08 Podpalone śmietniki, wybite szyby w oknach i jedna poważnie ranna osoba. Tak skończyły się zamieszki w kilku amerykańskich miastach. Po zwycięstwie Donalda Trumpa grupy młodych ludzi wyszły na ulice domagając się unieważnienia wyborów.

Największe zamieszki były w Portland, gdzie grupa około stu osób zatrzymała ruch na jednym z głównych skrzyżowań. Podobnie było w Oakland. Tam protestujący podpalali śmietniki oraz obrzucali różnymi przedmiotami przejeżdżające samochody. Zniszczonych zostało też wiele witryn sklepowych.

18:34**Żal i smutek z powodu przegranej. Zadowolenie z kampanii wyborczej i duma z „życia w Ameryce”. Hilary Clinton wystąpiła przed wyborcami dziękując im za oddane głosy. - Przykro mi, że nie wygraliśmy tych wyborów – mówiła konkurentka Donalda Trumpa w walce o wejście do Białego Domu. Hilary Clinton podziękowała Barackowi Obamie za dotychczasowe zasługi dla USA.**

Hillary Clinton Matt Rourke

- Dziękuję. Dziękuję wszystkim. Bardzo Wam wszystkim bardzo dziękuję. (…) Dziękuję przyjaciele. Kocham Was wszystkim. Wczoraj wieczorem pogratulowałam Trumpowi – powtarzała.

Hilary Clinton wyraziła wdzięczność, że mogła reprezentować swoich wyborców. Jak wyznała, „wierzy w Amerykę”. Odnosząc się do wygranej Donalda Trumpa powiedziała, że trzeba to zaakceptować, bo będzie on prezydentem wszystkich obywateli, także tych, którzy nie oddali na niego głosu. Zaznaczyła, że to nie koniec jej pracy i zachęcała słuchaczy - „Zróbmy co możemy, by przełamywać wszystkie bariery by przełamywać nasz sen. Byśmy mówili głosem dla wszystkich, dla osób z LGBT, z niepełnosprawnościami. Naszą rolą jest abyśmy budowali lepszą Amerykę”.

Kandydatka na prezydenta USA podziękowała wszystkim, którzy „towarzyszyli jej podróży”. Wyróżniła obecną parę prezydencką Ameryki, wyraziła swoją wdzięczność za zasługi dla Ameryki.

- Jeżeli chodzi o Baracka i Michelle Obama nasz kraj wyraża wielką wdzięczność. Dziękujemy za wasze zdeterminowanie, naznaczyliście ten kraj i podnieśliście jego rangę - mówiła H.Clinton.

Podziękowań nie brakowało dla wszystkich tych angażujących się w przygotowanie jej kampanii wyborczej. - W tą kampanię włożyliście wielkie serce, chcę żebyście wiedzieli, że byliście najlepszą drużyną. Dziękuję wszystkim, którzy organizowali spotkania, spoty. Doświadczyłam i porażek i sukcesów. Wielu z Was znajduje się na drodze kariery politycznej. Porażki bolą ale nigdy nie przestawajcie wierzyć, że walczenie o to co wartościowe jest tego warte – argumentowała. (...)Walczcie co sił w płucach, nie traćmy serca ponieważ to nie koniec. Przed nami sporo pracy. Błogosławieństwo dla Was wszystkich i niech Bóg błogosławi Ameryce.

17:29 - To ogromne zwycięstwo całej Ameryki, które pokazuje, że demokracja w Stanach Zjednoczonych nadal działa, a kandydat na największą pozycję polityczną w Ameryce i na świecie może być wybrany spoza establishmentu - powiedział Agencji Informacyjnej Polska Press (AIP) Nicholas Siekierski, doktorant historii PAN, autor bloga researchteacher.com o polskiej i amerykańskiej historii oraz bieżącej polityce. - To jest też ogromna klęska mass mediów w USA, które już od samego początku kandydatury Trumpa zapowiadały, że on nie ma szans na zostanie prezydentem. Mnóstwo było sondaży, które twierdziły, że Republikanin nie wygra, ale jednak zwyciężył - dodał Siekierski.

Przemówienie Trumpa Nicholas Siekierski uznał za stonowane. - On już osiągnął swój cel, teraz przed nim kolejne wyzwanie. Trump będzie się starał o polityczne pojednanie w amerykańskim społeczeństwie i myślę, że z tego powodu stonował retorykę. Wie, że ma przed sobą dużo pracy, że to jest dopiero początek tej rewolucji, którą zaczął razem z milionami Amerykanów. Teraz będzie potrzebował jak najwięcej sojuszników, będzie musiał negocjować i mieć dobre relacje ze swoimi przeciwnikami w Partii Republikańskiej i Demokratycznej - powiedział doktorant PAN.

- To na pewno największe rozczarowanie w życiu Hillary Clinton. Ona nastawiała się, że będzie prezydentem od lat, może już nawet od okresu studiów. Spodziewała się, że zostanie amerykańskim przywódcą już osiem lat temu, ale na scenie politycznej pojawił się wtedy oczywiście Barack Obama – stwierdził w rozmowie z AIP Nicholas Siekierski. Jak twierdzi ekspert, Clinton może już nie wrócić do polityki, a zakończona fiaskiem kampania może być końcem jej politycznej kariery. - Myślę, że jej opcje są ograniczone, ma prawie 70 lat i jakieś problemy ze zdrowiem, a taka kampania jest bardzo wyczerpująca, nawet dla zdrowej osoby. Prawdopodobnie więc Clinton nie będzie startować za cztery lata i wydaje mi się, że to była jej ostatnia szansa, żeby coś zrobić – stwierdził Siekierski i przypomniał, że nadal trwa dochodzenie w sprawie Fundacji Clintonów. - To dotyczące maili się skończyło, ale drugie śledztwo nadal trwa. Zobaczymy czy prezydent Trump podejmie jakieś kroki, żeby wyjaśnić tę sprawę, czy będzie jakaś polityczna zemsta. Uważam, że jeśli jakieś przestępstwo zostało popełnione, to trzeba szukać sprawiedliwości. Żaden polityk i w ogóle ktokolwiek nie powinien być poza prawem – powiedział Siekierski.

17:21 Minister obrony Antoni Macierewicz spodziewa się, ze po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA "stosunki polsko-amerykańskie będą nie tylko bardzo dobre, ale jeszcze lepsze".

17:19 W swoim pierwszym przemówieniu po zwycięstwie w wyborach prezydenckich w USA Donald Trump zaskoczył wielu pokazując swoją łagodniejszą twarz. Podziękował Hillary Clinton za twardą walkę i pogratulował jej kampanii. Obiecał także, że będzie starał się zjednoczyć amerykańskie społeczeństwo.

Słowa przyszłego prezydenta USA nie były jednak jedynym ciekawym momentem przemówienia. Uwagę wielu osób przykuł Barron Trump, 10-letni syn Donalda i Melanii, który w czasie przemówienia wydawał się coraz bardziej zmęczony...

16:11 Jak zagraniczne gwiazdy zareagowały na wygraną Donalda Trumpa?

16:05 - Amerykańska elita nie pozwoli nowemu prezydentowi na izolowanie USA - uważa Ryszard Czarnecki.

16:02 - To okazja do polepszenia relacji z Polską - skomentował wynik wyborów w USA ambasador Paul W. Jones.

14:09 Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz z umiarkowanym optymizmem spogląda na perspektywę współpracy Brukseli z nowo wybranym amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem. - Jestem pewien, że jako prezydent Donald Trump będzie kimś innym niż osoba, którą znamy z kampanii wyborczej. Słychać to było już w jego pierwszym wystąpieniu - ocenił.

13:45 Wynik wyborów w USA zapoczątkowuje czasy niepewności - powiedział prezydent Francji Francois Hollande w rekacji na zwycięstwo Donalda Trumpa. Oto jego przemówienie.

13:40 Komentarze internautów nt. wyborów w USA. ZOBACZCIE MEMY.
10:00 "Ameryka będzie dla mnie najważniejsza".CAŁE WYSTĄPIENIE DONALDA TRUMPA

9:35 Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski podkreślił, że polski rząd szanować będzie każdy wybór Amerykanów. - Jesteśmy na dobrej drodze, bo Amerykanie są w tej chwili u nas, więc my możemy mówić Amerykanom jasno: Polska jest zabezpieczonym krajem. Możemy odejść od tylko wyłącznie kwestii bezpieczeństwa wojskowego i przejść na poważną współpracę gospodarczą – mówił na antenie TVN24.

- Istnieje taki pogląd, że Donald Trump grał w kampanii, zobaczymy jak to będzie po wyborach. Niektórzy politycy europejscy będą mieli problem, bo stygmatyzowali Trumpa – powiedział Waszczykowski w programie „Jeden na jeden”.

9:05 Kocham ten kraj! - tymi słowami zakończył swoje przemówienie Trump

9:04 Trump: Clinton walczyła zacięcie. Jesteśmy jej wdzięczny za służbę USA

US CBS/x-news

9:02 Kampania się skończyła, ale nasza praca właśnie się zaczyna - zapowiedział Donald Trump

US CBS/x-news

9:00 Reuters: Hillary Clinton dzwoniła do Donalda Trumpa z gratulacjami

8:57 - Dziękuję mojej rodzinie za wytrwałość. Polityka to ciężki kawałek chleba - dodał Trump

8:55 - Nadszedł czas, by Ameryka zaleczyła rany podziałów, zjednoczyła się. Interesy USA zawsze będą na pierwszym miejscu - powiedział Donald Trump

8:50 Donald Trump prezydentem Stanów Zjednoczonych

8:40 Associated Press:podaje, że Donald Trump uzyskał już wymaganą liczbę głosów i wygrał wybory

8:23 W Maine wygrywa Hillary Clinton. BBC nie potwierdza jeszcze Pensylwanii dla Trumpa, a tymczasem Bartosz Węglarczyk przypomina na Twitterze, że w niektórych stanach głosy będą liczone jeszcze raz.

8:13 Donald Trump jest naprawdę o krok od zwycięstwa w wyborach prezydenckich w USA. A tymczasem przed Białym Domem już gromadzą się jego przeciwnicy.

Wybory w USA | Protest przeciwników Trumpa przed Białym Domem

Źródło: US CBS/x-news

8:04 - To był długa noc i długa kampania, ale możemy chyba jeszcze poczekać. Głosy wciąż spływają, wciąż są liczone - mówi John Podesta do zwolenników zgromadzonych w sztabie Hillary Clinton. A więc Demokraci wciąż wierzą, że może się tu zdarzyć cud. Albo robią dobrą minę do złej gry... Hilary Clinton nie zamierza na razie uznać swojej porażki, jej przemówienie prawdopodobnie dopiero rano w USA, a więc po godz. 14 czasu polskiego.

Wyniki wyborów w USA | Łzy i złość w sztabie Hillary Clinton

Źródło: US CBS/x-news

7:51 Zwycięstwa Trumpowi na Twitterze pogratulowała już liderka francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen. "Gratulacje dla nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa i dla wolnego narodu amerykańskiego!" - napisała. Z gratulacjami dzwonił też Paul Ryan, przewodniczący Izby Reprezentantów, lider republikańskiej większości w Kongresie.

7:43 Donald Trump bierze 3 głosy elektorskie z Alaski, a AP podaje, że wygrywa również w Pensylwanii. 267!

7:38 Wciąż brakuje oficjalnego potwierdzenia, że Donald Trump wygrywa te wybory, ale reakcje w sztabie mówią same za siebie.

Wyniki wyborów w USA | Sztab Trumpa świętuje zwycięstwo

Źródło: RUPTLY/x-news

7:06 Lokale wyborcze na Alasce zamknięte, głosowanie zakończone. Pozostało już tylko ogłoszenie wyników.

6:40 Komentarze na polskim Twitterze.

6:33 Nevada pozwala Hillary Clinton zmniejszyć jeszcze dystans do Donalda Trumpa o 6 głosów elektorskich. 244 do 215.

6:26 Gdzieś na drugim planie odbywały się wybory do Senatu i Izby Reprezentantów. Tu też brak dobrych wiadomości dla Demokratów. W obu izbach większość wciąż będą mieć Republikanie.

6:23 Zwolennicy Hillary Clinton już wiedzą. Smutek. Oczekiwanie na nieuchronną porażkę.

19:23 USA podzielone są na kilka stref czasowych. Dlatego też nie od razu poznamy wyniki ze wszystkich stanów. Lokale wyborcze będą zamykane stopniowo, jako ostatnie zostaną zamknięte te na Alasce - o godz. 7 czasu polskiego. Oto plan na dzisiejszą noc:

  • godz. 1 - Wirginia, Georgia, Indiana, Kentucky, Karolina Południowa, Vermont
  • godz. 1:30 - Karolina Północna, Ohio, Wirginia Zachodnia
  • godz. 2:00 - Maine, Maryland, Massachusetts, New Jersey, Rhode Island, Delaware, Connecticut, Floryda, Pensylwania, New Hampshire, Mississippi, Missouri, Alabama, Tennessee, Oklahoma, Illinois, Dystrykt Kolumbii
  • godz. 2:30 - Arkansas
  • godz. 3:00 - Nowy Jork, Kolorado, Michigan, Teksas, Kansas, Luizjana, Dakota Północna, Dakota Południowa, Minnesota, Wyoming, Nebraska, Wisconsin, Nowy Meksyk
  • godz. 4:00 - Nevada, Arizona, Utah, Iowa, Montana
  • godz. 5:00 - Kalifornia, Oregon, Waszyngton, Idaho, Hawaje
  • godz. 7:00 - Alaska

19:10 Zasady wyborów w USA różnią się od tych, które znamy z europejskich demokracji. Obywatele nie głosują bowiem bezpośrednio na jednego z kandydatów, lecz decydują, kogo poprzeć mają elektorzy poszczególnych stanów. Każdy stan ma przypisaną konkretną liczbę elektorów. Wygrana w głosowaniu w konkretnym stanie oznacza, że kandydat przejmuje wszystkie głosy elektorskie z tego stanu. By zostać prezydentem USA, trzeba zebrać 270 z 538 głosów elektorskich. Ten podział USA i liczbę głosów elektorskich przypisanych do poszczególnych stanów możecie zobaczyć na mapie na górze strony. Tam też na bieżąco będziecie mogli obserwować, jak wygląda aktualny stan rywalizacji między Donaldem Trumpem a Hillary Clinton, gdy ogłaszane będą wyniki w kolejnych stanach.

19:00 Trwają wybory w USA. Zapraszamy Państwa na nasz wieczór wyborczy. Będziemy na bieżąco śledzić wyniki spływające z poszczególnych stanów, relacjonować wszystko to, co dzieje się wokół amerykańskiej elekcji, oraz zbierać komentarze.

Wideo

Materiał oryginalny: Wybory w USA 2016 [WYNIKI NA ŻYWO] Kto wygrał? Donald Trump to nowy prezydent USA [MAPA] [ZDJĘCIA] - Polska Times

Komentarze 200

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

k
kasienka

"demokracje liberalna"... a za nimi powtarzaja to wszystkie niedouki..
kolejny przyklady zmiany desygnatow nazw przez jakobinskie, cyniczne towarzycho ktore chce rzadzic swiatem. Niedoczekanie!

T
Tomol

Mądre społeczeństwa już to zrozumiały. Przyjdzie czas na Niemców, czy przyjdzie na Francuzów i Włochów ??? Tam zbyt wielu lotnych umysłów nie ma.

A
AntyLewak

Cieszy mnie bardzo że lewactwo w kolejnym kraju dostało kopa w zad. Mam nadzieję że Trump ukróci wpływy Żydowskich elit którym się wydaje że świat należy do nich.

k
kasienka

Mam rzucic ci deutsche jokes, nazistowska parszywa mendo? buahah ahhh.. staja sie na swiecie coraz bardziej popularne, a wasze niemieckie porzadki odbijaj sie wszystkim czkawka i na zyganie sie zbiera... Nikt tak nie potrafi zgnoic swiata i Europy jak twoja tepa nacja nazisto!

T
TRACKER
W dniu 10.11.2016 o 10:07, ZORRO napisał:

 Niestety, ci kulturalni zaraz po wyborach maja gdzieś tych biedniejszych, którzy nota bene i tak nigdzie nie będą podróżować, bo ich nie stać.Oni siedzą w domu i tylko się wkurzają, bo nawet czasami ich nie stać siedzieć spokojnie w domu. Radykalizują się i poprą każdego kto przyjdzie i wywali tych kulturalnych.Okazuje się, że ci kulturalni zupełnie ignorują demokrację i używają jej tylko po to, żeby nabrać kasy, ustawić się i mieć wpływy. Tak się stało i u nas, tak się stanie we Francji i myślę, że w Niemczech też. Kulturalni swoją butą i zarozumialstwem nadmuchali bańkę wytrzymałości społeczeństwa do maksimum.Wielokrotnie pisałem od lat - kiedyś to pęknie... 

 

święte słowa

10/10

 
K
Keson
W dniu 10.11.2016 o 19:32, Gość napisał:

Tylko kto ten bałagan posprząta i jak długo trzeba będzie sprzątać.

A to będzie baaaaardzo bolesne.

Ciężko będzie zrezygnować z łatwych pieniędzy. Oj ciężko będzie.

A do tego jeszcze naprawa niemal wszystkich dziedzin pozwalających na sprawne funkcjonowanie państwa.

Ale o tym nikt nawet nie myśli.

G
Gość
W dniu 10.11.2016 o 18:31, ZORRO napisał:

Ależ ja się zgadzam z każdym zdaniem !!! Nic się nie zmienia od na d.... siedzenia !!! Nie zamierzałem urazić ludzi, o których piszesz. Jeżeli ktoś się tak poczuł, to przepraszam. ALE !!! Czy takie są nasze "elity" polityczne i ludzie u władzy? To oni pchają się do władzy ze szczytnymi hasłami i jedyne co potrafią robić, to o tę władzę walczyć - a jak są problemy to się sięga do kieszeni obywatela. Autostrady na Euro 2012 miały być trampoliną dla rodzimych firm budowlanych - wiele z nich upadło, bo jako podwykonawcy ostatecznie nie dostali pieniędzy libo też podatnik musiał zapłacić drugi raz. A forsa się rozeszła. II filar emerytalny okazał się nie moją umową i nie moimi pieniędzmi. Roszady, szachrowanie, kreatywna księgowość, ukrywanie afer, co innego myślę, co innego robię, walić innych, byle ja mam... Tak to widzą ludzie, którzy nie mają dostępu do tej śmietanki. A miało być dobrze wszystkim. A okazuje się, że uczciwie jest ciężko... A czy tak powinno być?Cytat: "trzeba zacisnąć pas i zacząć pracować, a finanse państwa naprawiać" - dlaczego "polityczne elity" nie zaciskają pasa? A finanse państwa to raczej psują - i opcja polityczna nie ma tu znaczenia... "

Też się zgadzam i mam podobne zdanie.

Jednak nie da się nigdy wszystkiego przewidzieć. Kierowanie państwem i dbanie o to by za dziesięć, piętnaście czy dwadzieścia lat wciąż było stabilnie i lepiej to nie jest kaszka z mleczkiem i byle kto nad tym nie zapanuje.

 

Wystarczy popatrzeć jak wyglądała Polska po upadku komuny i jak wygląda teraz.

Niech nikt nie gada bzdur, że nasz kraj to ruina. Postęp gospodarczy jest olbrzymi, miasta się rozrastają, powstają drogi, niemal każdy ma samochód. W sklepach mamy wszystkiego pod dostatkiem.

Możemy jeździć po świecie, kraj wciąż się rozwija i to dzięki temu, że normalni ludzie byli u sterów przez 25 lat.

 

A teraz wystarczył rok rządów szaleńców i wszystko zaczyna się sypać.

Czy ktoś z wyborców wiodącej partii myśli przyszłościowo i  przewiduje co będzie za 10 czy 15 lat? Wcześniej dało się to jeszcze jakoś przewidzieć i coś sobie zaplanować. Obecnie mam same obawy co do przyszłości.

 

Poprzednie rządy były jakie były ale było stabilnie i można było spokojniej patrzeć na przyszłość. Teraz jest jakieś wariactwo.

Słucha się obecnie rządzących i nijak nie można się tam dopatrzyć logiki.

Macierewicz chrzani coś o dronach i co chwilę kupuje inne helikoptery, tworzy jakąś pseudopartyzantkę, prokurator od katastrofy lotniczej w Smoleńsku bredzi o tym, że amerykanie nie wylądowali na księżycu czy w wieże WTC nie uderzyły samoloty. Prezydent uwieczniany jest co rusz na jakiejś mszy na klęczkach.

Prezes wraz z Rydzykiem i kościołem nakręcają naiwnych i biednych ludzi bzdetami o wyimaginowanym wrogu. Pan Zbyszek wszystkich chce pakować do paki.

Polityka zagraniczna leży, nikt z naszymi przedstawicielami nie chce w ogóle rozmawiać. No chyba, że to Orban, czyli kolejny wariat.

 

Na jakim ja świecie żyję.

To są poważni ludzie?

 

Od dawna wiadomo, że tępym motłochem musi rządzić ktoś po prostu mądry, bo inaczej ten ten motłoch zje swój ogon.

 

No i teraz możemy się przekonać jak wygląda zjadanie swojego ogona.

 

To jest chore i mam nadzieję, że ten zły sen jak najszybciej się skończy.

Tylko kto ten bałagan posprząta i jak długo trzeba będzie sprzątać.

Z
ZORRO
W dniu 10.11.2016 o 15:37, Gość napisał:

A właśnie, że ci kulturalni nie mają gdzieś biedniejszych. Ci kulturalni myślą perspektywicznie i myślą na przyszłość, tak by na przyszłość tym biedniejszym się polepszało.Tyle, że ci biedni nie potrafią tego pojąć.A co do podróży, to podróżują, jeżdżą za granicę na wczasy, stać ich na telewizor, nowy telefon i jego opłacanie.Stać ich spokojnie.Takiej skrajnej biedoty jest parę procent i występuje to w każdym społeczeństwie. Siedzą w domach, bo mój dziad siedział, mój ojciec siedział, to i ja będę siedział i choćby świat się walił to nie pójdę do roboty i nie poprawię swojego bytu. Bo nie i już.I poprą tylko tego kto nie będzie się ich czepiał pozwoli dalej siedzieć w domu i da miesięcznie pięć stów do łapy za nic. Mało tego, siłą zabierze dwóm ciężko pracującym po 250zł i da tę kasę temu nierobowi.To według Ciebie jest normalne? To są jedyne i stale powielane bzdurne argumenty leniwych ludzi, którzy swoje lenistwo i życiowe niepowodzenia usprawiedliwiają tym, że "oni" są temu winni.Jak ktoś myśli, pracuje, życie mu się układa i pomnaża swój majątek to w mniemaniu leni jest na pewno nakradł i jest złodziejem.I znajduje się potem kilku bardziej rozgarniętych leni, którzy pchają się do władzy i takimi farmazonami piorą biedocie mózgi i mówią im to co oni chcą usłyszeć, no i dają im za darmo wszystko to czego zapragną. Kłopot pojawia się wówczas gdy nagle kasy zabraknie i skończą się prezenty. Wówczas biedni ludzie stają się jeszcze biedniejsi i jeszcze bardziej poszkodowani, bo długi trzeba spłacać, trzeba zacisnąć pas i zacząć pracować, a finanse państwa naprawiać. Także możesz sobie mówić i myśleć co tylko chcesz, a ja Ci powiem, że jeszcze zapłaczesz żeby Ci kulturalni wrócili i naprawili to co obecni prawi i sprawiedliwi "dbający" o biednych ludzi zniszczyli.

Ależ ja się zgadzam z każdym zdaniem !!! Nic się nie zmienia od na d.... siedzenia !!! Nie zamierzałem urazić ludzi, o których piszesz. Jeżeli ktoś się tak poczuł, to przepraszam. ALE !!! Czy takie są nasze "elity" polityczne i ludzie u władzy? To oni pchają się do władzy ze szczytnymi hasłami i jedyne co potrafią robić, to o tę władzę walczyć - a jak są problemy to się sięga do kieszeni obywatela. Autostrady na Euro 2012 miały być trampoliną dla rodzimych firm budowlanych - wiele z nich upadło, bo jako podwykonawcy ostatecznie nie dostali pieniędzy libo też podatnik musiał zapłacić drugi raz. A forsa się rozeszła. II filar emerytalny okazał się nie moją umową i nie moimi pieniędzmi. Roszady, szachrowanie, kreatywna księgowość, ukrywanie afer, co innego myślę, co innego robię, walić innych, byle ja mam... Tak to widzą ludzie, którzy nie mają dostępu do tej śmietanki. A miało być dobrze wszystkim. A okazuje się, że uczciwie jest ciężko... A czy tak powinno być?

Cytat: "trzeba zacisnąć pas i zacząć pracować, a finanse państwa naprawiać" - dlaczego "polityczne elity" nie zaciskają pasa? A finanse państwa to raczej psują - i opcja polityczna nie ma tu znaczenia...

 

"

p
patriota

A profesorowie ze śmiesznych uczelni gonią się jak suczki, każdy mordę pcha do ekranu i bełkocze i bredzi.

G
Gość
W dniu 10.11.2016 o 10:07, ZORRO napisał:

 Niestety, ci kulturalni zaraz po wyborach maja gdzieś tych biedniejszych, którzy nota bene i tak nigdzie nie będą podróżować, bo ich nie stać.

A właśnie, że ci kulturalni nie mają gdzieś biedniejszych. Ci kulturalni myślą perspektywicznie i myślą na przyszłość, tak by na przyszłość tym biedniejszym się polepszało.

Tyle, że ci biedni nie potrafią tego pojąć.

A co do podróży, to podróżują, jeżdżą za granicę na wczasy, stać ich na telewizor, nowy telefon i jego opłacanie.

Stać ich spokojnie.

Takiej skrajnej biedoty jest parę procent i występuje to w każdym społeczeństwie.

 

 

Oni siedzą w domu i tylko się wkurzają, bo nawet czasami ich nie stać siedzieć spokojnie w domu. Radykalizują się i poprą każdego kto przyjdzie i wywali tych kulturalnych.

Siedzą w domach, bo mój dziad siedział, mój ojciec siedział, to i ja będę siedział i choćby świat się walił to nie pójdę do roboty i nie poprawię swojego bytu. Bo nie i już.

I poprą tylko tego kto nie będzie się ich czepiał pozwoli dalej siedzieć w domu i da miesięcznie pięć stów do łapy za nic. Mało tego, siłą zabierze dwóm ciężko pracującym po 250zł i da tę kasę temu nierobowi.

To według Ciebie jest normalne?

 

W dniu 10.11.2016 o 10:07, ZORRO napisał:

 Okazuje się, że ci kulturalni zupełnie ignorują demokrację i używają jej tylko po to, żeby nabrać kasy, ustawić się i mieć wpływy.

To są jedyne i stale powielane bzdurne argumenty leniwych ludzi, którzy swoje lenistwo i życiowe niepowodzenia usprawiedliwiają tym, że "oni" są temu winni.

Jak ktoś myśli, pracuje, życie mu się układa i pomnaża swój majątek to w mniemaniu leni jest na pewno nakradł i jest złodziejem.

I znajduje się potem kilku bardziej rozgarniętych leni, którzy pchają się do władzy i takimi farmazonami piorą biedocie mózgi i mówią im to co oni chcą usłyszeć, no i dają im za darmo wszystko to czego zapragną.

 

Kłopot pojawia się wówczas gdy nagle kasy zabraknie i skończą się prezenty.

 

Wówczas biedni ludzie stają się jeszcze biedniejsi i jeszcze bardziej poszkodowani, bo długi trzeba spłacać, trzeba zacisnąć pas i zacząć pracować, a finanse państwa naprawiać.

 

Także możesz sobie mówić i myśleć co tylko chcesz, a ja Ci powiem, że jeszcze zapłaczesz żeby Ci kulturalni wrócili i naprawili to co obecni prawi i sprawiedliwi "dbający" o biednych ludzi zniszczyli.

d
dzisna

Merkel na śmietnik historii. Franek Holand do stawu- karmić żaby. Nadchodzi czas wyzwolenia Europy !

J
Jarun

Kończy się dyktatura establishmentu, poprawności myślenia i rządów biurokratów. Nie podoba się to W Brukseli i rządzącym na Zachodzie. Tylko oni mieli patent na prawdę . Byli tylko kartkami do głosowania.

Z
ZORRO
W dniu 09.11.2016 o 11:55, Gość napisał:

Nie rozumiem. Czy ludzie są aż tak głupi żeby niszczyć spokój i stabilność?Nawet jak bida w domu piszczy to chyba lepiej gdy mogę bezpiecznie chodzić po mieście czy przemieszczać się po świecie i widzieć spokojną przyszłość.POKOJOWĄ PRZYSZŁOŚĆ, bo tego nie da się przeliczyć na żadne pieniądze. Jak ktoś tęskni do konfliktów to niech poszuka sobie filmów z wyzwalania obozu w Oświęcimiu, z wojny w byłej Jugosławii, jak w Sarajewie ludzie uciekają przed strzelającymi snajperami, z wojny na wschodzie Ukrainy. Ludzie zastanówcie się czy chcecie być rządzeni i otaczani przez schamiałych ludzi, czy przez ludzi, kulturalnych? Tu nie chodzi o jakieś lewactwo, komuchów, kapitalistów, narodowców itp. Tu chodzi o to, że ludzie są albo kulturalni albo grubiańscy i chamscy. I to grubiaństwo i chamstwo obecnie wkracza na salony. Tak wszyscy teraz przyklaskują Trumpowi, Kaczyńskiemu, Orbanowi i tym podobnym szaleńcom. Ciekawe kiedy ludzie się połapią, że wdepnęli w bardzo śmierdzące łajno.Zobaczycie, że dojdzie do tragedii i wówczas może ludzie przejrzą na oczy.Kłopot jednak polega na tym, że będzie już za późno, a sprzątanie będzie bardzo trudne i bolesne. Jedno co mi się marzy to to, żeby ten obecny trend szaleństwa i chamstwa jak najszybciej i bezboleśnie przeminął i wróciła normalna stabilność jaka była do niedawna.

 


Nie rozumiem. Czy ludzie są aż tak głupi żeby niszczyć spokój i stabilność?

Nawet jak bida w domu piszczy to chyba lepiej gdy mogę bezpiecznie chodzić po mieście czy przemieszczać się po świecie i widzieć spokojną przyszłość.

POKOJOWĄ PRZYSZŁOŚĆ, bo tego nie da się przeliczyć na żadne pieniądze.

 

Jak ktoś tęskni do konfliktów to niech poszuka sobie filmów z wyzwalania obozu w Oświęcimiu, z wojny w byłej Jugosławii, jak w Sarajewie ludzie uciekają przed strzelającymi snajperami, z wojny na wschodzie Ukrainy.

 

Ludzie zastanówcie się czy chcecie być rządzeni i otaczani przez schamiałych ludzi, czy przez ludzi, kulturalnych?

 

Tu nie chodzi o jakieś lewactwo, komuchów, kapitalistów, narodowców itp. Tu chodzi o to, że ludzie są albo kulturalni albo grubiańscy i chamscy.

 

I to grubiaństwo i chamstwo obecnie wkracza na salony.

 

Tak wszyscy teraz przyklaskują Trumpowi, Kaczyńskiemu, Orbanowi i tym podobnym szaleńcom.

 

Ciekawe kiedy ludzie się połapią, że wdepnęli w bardzo śmierdzące łajno.

Zobaczycie, że dojdzie do tragedii i wówczas może ludzie przejrzą na oczy.

Kłopot jednak polega na tym, że będzie już za późno, a sprzątanie będzie bardzo trudne i bolesne.

 

Jedno co mi się marzy to to, żeby ten obecny trend szaleństwa i chamstwa jak najszybciej i bezboleśnie przeminął i wróciła normalna stabilność jaka była do niedawna.

Niestety, ci kulturalni zaraz po wyborach maja gdzieś tych biedniejszych, którzy nota bene i tak nigdzie nie będą podróżować, bo ich nie stać.

Oni siedzą w domu i tylko się wkurzają, bo nawet czasami ich nie stać siedzieć spokojnie w domu. Radykalizują się i poprą każdego kto przyjdzie i wywali tych kulturalnych.

Okazuje się, że ci kulturalni zupełnie ignorują demokrację i używają jej tylko po to, żeby nabrać kasy, ustawić się i mieć wpływy. Tak się stało i u nas, tak się stanie we Francji i myślę, że w Niemczech też. Kulturalni swoją butą i zarozumialstwem nadmuchali bańkę wytrzymałości społeczeństwa do maksimum.

Wielokrotnie pisałem od lat - kiedyś to pęknie...

n
n

Myśle, ze Trump wygrał także dzięki nachalnej propagandzie mediów. Minęły czay kiedy media wybieraja na kogo trzeba głosowac. Nawet powyzszy obrazek Hilary ma zastąpić uśmiechniętego Trumpa. Ciekwe kiedy pojawią się zachecające artykuliki o marszach z powodu przegranej Hilary?

G
Gość

Po raz pierwszy w historii USA biały miliarder wprowadzi się do mieszkania komunalnego po czarnej rodzinie! 

 
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3