Wybrano Miss Świata Parowozów. Zostala nią Kasia Suberska ze Słupcy w Wielkopolsce (zdjęcia)

  Eugeniusz Kurzawa

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  W piątkowy wieczór na terenie parowozowni w Wolsztynie ogłoszono wyniki wyborów Miss Świata Parowozów 2009. Najpiękniejsza, czyli Katarzyna pochodzi z Wielkopolski, wśród kandydatek na była też Lubuszanka z Kolska, Karolina.
  Ta piękna dziewczyna to Katarzyna Suberska, nowa Miss Świata Parowozów, jeszcze przed ogłoszeniem wyników

  Ta piękna dziewczyna to Katarzyna Suberska, nowa Miss Świata Parowozów, jeszcze przed ogłoszeniem wyników ©fot. Tomasz Gawałkiewicz

  [galeria_glowna]
  Tłumy ludzi oblepiły okolice wolsztyńskiej 100-letniej parowozowni, gdzie na tzw. obrotnicy (potężnym urządzeniu do obracania lokomotyw) ustawiono platformę, na której zaplanowano ogłoszenie wyników wyborów Miss Świata Parowozów.

  Samych wyborów dokonano nietypowo i po raz pierwszy w ten sposób - na pokładzie zwykłego pociągu osobowego kursującego codziennie z Poznania do Wolsztyna, oczywiście ciągniętego przez parowóz. Jury dokonało przeglądu i oceniło walory 12 dziewcząt w czasie ponad półtoragodzinnej podróży.

  O 19.12 (a faktycznie z 15-minutowym spóźnieniem) pociąg wjechał na stację, a wkrótce potem kilkanaście pięknych dziewczyn z całej Polski pojawiło się w parowozowni.
  Tutaj wpierw pozowały na tle parowozów, a potem pokazały się na platformie na obrotnicy. Po tej prezentacji ogłoszono głosowanie sms-owe na Miss Publiczności. Następnie panie udały się na zaplecze, żeby przebrać się w stroje stylowe.

  A tutaj już Kasia wie, że przez cały następny rok będzie nam miłościwie panować w świecie... parowozów
  (fot. fot. Tomasz Gawałkiewicz)

  Przez cały czas najważniejsze wyniki trzymano w tajemnicy. Wreszcie gdy już zaczęło się ściemniać piękne kobiety weszły na platformę. Tutaj rozpoczęto ogłaszanie wyników (przy ogłuszającym gwiździe parowozów, gdy padało nazwisko miss) w kilku kategoriach. I tak:

  * zielone karty pozwalające na udział w Miss Polonia otrzymały: Monika Ludwisiak z Łodzi, Katarzyna Suberska ze Słupcy i Olga Dzierla z Leszna
  * Miss Internetu została Paula Peterman ze Szczecina
  * Miss Foto - Justyna Szczepańska z Piły
  * Miss Publiczności - Karolina Szwinta z Kolska
  wreszcie:
  Miss Świata Parowozów została Katarzyna Suberska ze Słupcy, I wicemiss Magdalena Śmigielska z Sopotu, II wicemiss Karolina Maik z Granowa.

  Po ogłoszeniu wyników w tym samym miejscu odbyło się nocne widowisko "Światło, dźwięk i para" z udziałem starych lokomotyw. Ech, było na co popatrzeć...

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Tu znajdziesz kandydatów w wyborach samorządowych 2018

  Tu znajdziesz kandydatów w wyborach samorządowych 2018