Wybrano Miss Świata Parowozów

  Wybrano Miss Świata Parowozów

  (kurz)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Trzy najpiękniejsze podczas finału Miss Świata Parowozów

  Trzy najpiękniejsze podczas finału Miss Świata Parowozów ©Krystian Sobkowiak

  Za nami Finał Miss Świata Parowozów 2011, który odbył się w Wolsztynie przy ponad stuletniej parowozowni. Była to już ósma edycja konkursu. Wygrała dziewczyna z Leszna!
  Trzy najpiękniejsze podczas finału Miss Świata Parowozów

  Trzy najpiękniejsze podczas finału Miss Świata Parowozów ©Krystian Sobkowiak

  Finały koło parowozowni Krystian Sobkowiak

  Finały koło parowozowni
  (fot. Krystian Sobkowiak)

  Była to już ósma edycja konkursu, który powstał po to, by promować w kraju i poza jego granicami jedyną czynną na świecie parowozownię.

  Tegoroczną Miss Świata Parowozów została Patrycja Dorywalska z Leszna. Tytuł i szarfę I wicemiss przypadł Sylwii Pogorzelskiej, również z Leszna, II wicemiss Świata Parowozów została Natalia Nosko z Nowego Tomyśla, Miss Internetu to Martyna Horzelska ze Szczecina. Publiczność również wybrała swoją faworytkę - Miss Świata Parowozów Publiczności została Marta Kozłowska z miejscowości Siedlisko.

  A oto pozostałe finalistki: Katarzyna Jackowiak z Radomierza, Karolina Koczera z Adamowa, Milena Lorczak ze Skwierzyny, Anna Ruta z Wielichowa, Iza Kozłowska z Pleszewa, Magdalena Bultrowicz z Głogowa, Patrycja Jaworska z miejscowości Lelechów, Klaudia Olak ze Zbąszynia i Daria Jarzyna z Nowego Tomyśla.

  W jury konkursu zasiedli m.in. minister Adam Szejnfeld - jako przewodniczący, Artur Skorupinski - sekretarz i główny organizator, starosta eolsztyński Ryszard Kurp, wójt gminy Siedlec - Adam Cukier, poseł Jan Filip Libicki, dyrektor Hotelu Groclin z Grodziska Wielkopolskiego - Monika Drzymała i inni.

  W koncercie finałowym wystąpili m. in artyści Wolsztyńskiego Domu Kultury, Gabriel Fleszar, Prestige Musique z Nowej soli i Michał Milowicz, który imprezę poprowadził.

  Cel jest szczytny

  Piękne finalistki prezentowały się w najnowszych kolekcjach sukienek wizytowych oraz ślubnych, strojach kąpielowych oraz w umownych strojach kolejarskich. Fryzury dziewczynom przygotowywał salon fryzjerski z Wolsztyna, makijaże natomiast Policealna Szkoła Kosmetyczna z Grodziska Wielkopolskiego.

  Na gali obecna była tegoroczna finalistka Miss Polonia - Justyna Rajczyk. W trakcie konkursu organizatorzy prowadzili kwestę na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni. W tym roku nadrzędnym celem konkursu było bowiem zwrócenie uwagi na potrzebę pomocy jaka jest niezbędna historycznej Parowozowni.

  - W związku z tym, że wykruszają się powoli czynne parowozy, brakuje środków na ich codzienną obsługę i remonty, a maszyniści odchodzą na emeryturę, postanowiliśmy razem z uczestniczkami konkursu wesprzeć to unikatowe na skalę światową miejsce i apelować do wszystkich decydentów, którym leży na sercu dobro tej wielkopolskiej perły o podjęcie natychmiastowych działań, które ją uratują! - mówi Artur Skorupiński, pomysłodawca imprezy. - Wiemy, że czasy są trudne a kryzys powoduje oszczędności, ale na światowych zabytkach szczędzić nie można! Zdajemy sobie jednocześnie sprawę, że jest wiele osób, którym leży na sercu dobro tego ważnego dla nas wszystkich miejsca i my się z tymi osobami solidaryzujemy!

  Tegoroczny konkurs organizował wspomniany już Artur Skorupiński przy pomocy Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Partnerami konkursu byli: starostwo w Wolsztynie, Urząd Miejski w Wolsztynie i Wolsztyński Dom Kultury. Wsparcie dały PKP Nieruchomości, PKP PLK, PKP Energetyka i SOK, które włączyły się do akcji.

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia