Wycinka drzew w sądzie?

Dagmara Dobosz
Grażyna Szyfter nie może pogodzić się z stratą oazy spokoju, której stworzeniu poświęciła dużo czasu i energii
Grażyna Szyfter nie może pogodzić się z stratą oazy spokoju, której stworzeniu poświęciła dużo czasu i energii Dagmara Dobosz
NOWA SÓL - Ktoś musi odpowiedzieć za bezprawne wtargnięcie na działkę, wydane lekką ręką zezwolenie na wycinkę, bezprawne usunięcie aż 26 drzew - mówi Grażyna Szyfter

- Boli nas, że nie usłyszeliśmy nawet słowa "przepraszam" - mówi Grażyna Szyfter. Dziś odbędzie się kolejna wizja lokalna na działce państwa Szyfterów.

- Ktoś musi odpowiedzieć za bezprawne wtargnięcie na działkę, wydane lekką ręką zezwolenie na wycinkę, bezprawne usunięcie aż 26 drzew a także za nasze straty moralne. Odebrano nam coś bezcennego - mówi Grażyna Szyfter. Kobieta wraz z rodziną od dziesięciu lat dbała o ten teren, urządziła staw w miejscu wysypiska śmieci. Naturalne środowisko doceniły nawet dzikie zwierzęta, które nieraz tu zaglądały.
Sprawa, o której pisaliśmy 20 sierpnia br., ma swój ciąg dalszy. Działka państwa Szyfterów mieści się w ogrodach "Dozametu". Któryś z sąsiadów zauważył, że w czasie silnych podmuchów wiatru gałęzie jednego z drzew dotykają przewodów wysokiego napięcia.
Gdy było mokro, podobno leciały nawet iskry. Nieznana osoba zgłosiła to Edmundowi Kaczmarkowi, prezesowi ogrodów działkowych. Ten o zaistniałym fakcie poinformował wszystkich poza użytkownikami działki.

- Magistrat posiadając zdjęcia zrobione podczas pierwszej wizji lokalnej, na których dokładnie widać jedno drzewo, które mogło stanowić zagrożenie, wydał zezwolenie na wycinkę 15 drzew. Uczestniczący w pierwszej wizji tak zwani "fachowcy" zapomnieli jednak o tak banalnej sprawie jaką jest oznaczenie, które z drzew przeznaczyli do wycinki. Przyszli z piłami i zamiast przyciąć kłopotliwe gałęzie, wycięli 26 drzew - wyjaśnia G. Szyfter.
Celem ostatniej wizji lokalnej zainicjowanej przez urząd miasta, było policzenie w obecności wszystkich stron pnie po wyciętych drzewach. - W trakcie sporządzania protokołu pracownicy Enea z uporem walczyli o zapis, że w ich zamyśle już wcześniej było wycięcie wszystkich drzew z naszej działki. Tej opinii jednak nie podzielili pracownicy magistratu.
Niczego podczas wizji nie ustalono. Nie usłyszeliśmy żadnego konkretnego argumentu przemawiającego za wycinką. Lista zaniedbań jest długa. Nie nam wskazywać winnych - dodaje G. Szyfter.
Dziś odbędzie się kolejna wizja lokalna zorganizowana przez urząd miasta.
- Rzeczywiście, wycięto więcej drzew, niż przewidywało zezwolenie - przyznaje Ewa Batko, rzecznik prasowy nowosolskiego magistratu. - Na wycinkę drzew w wieku poniżej pięciu lat nie jest wymagane zezwolenie. Specjalista określi wiek drzew i sprawdzi, ile z nich wycięto bezprawnie. Następnie trzeba będzie dokładnie zapoznać się z dokumentacją i wtedy Beata Pietrzykowska, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej podejmie decyzję. Planowany termin zakończenia sprawy to 28 bm. - wyjaśnia rzecznik.
- Drzewa miały powyżej ośmiu lat - twierdzi G. Szyfter, która będzie czekać na dalszy rozwój wypadków.

Wideo

Komentarze 73

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 11.10.2009 o 17:48, Gość napisał:

I to prawda robią co im się podoba . Z to że nie legalnie wycieli drzewa TO ZABRALI KOBIECIE DZIAŁKĘ ZA TO ŻE ŚMIAŁA SIĘ Z PROTESTOWAĆ O SWOJE


Czy ktoś jeszcze coś z tego rozumie???????????????????? Bo chyba nawet pan sam nie bardzo wie co pisze.
G
Gość
W dniu 29.05.2009 o 17:11, ~gość~ napisał:

Pan Prezes i jego świta śmieją się bo są nietykalni

I to prawda robią co im się podoba . Z to że nie legalnie wycieli drzewa TO ZABRALI KOBIECIE DZIAŁKĘ ZA TO ŻE ŚMIAŁA SIĘ Z PROTESTOWAĆ O SWOJE
E
Egon
W dniu 12.06.2009 o 13:46, Gość napisał:

Pewnie jak zwykle według pana są d był ocywiście niesprawiedliwy.



A czy PAN , PANI uważa że postanowienia Sądów są sprawiedliwe
h
hibiskus
W dniu 16.08.2009 o 12:23, Gość napisał:

NO I STAŁO SIĘ SLD I PSL NIE DADZĄ DZIAŁEK NA WŁASNOŚĆ PREZES ZOSTANIE A MY BĘDZIEMY PŁACIĆ I MORDA KUBEŁ

I TU SIĘ ZGADZAM
G
Gość
W dniu 29.05.2009 o 17:11, ~gość~ napisał:

Pan Prezes i jego świta śmieją się bo są nietykalni

NO I STAŁO SIĘ SLD I PSL NIE DADZĄ DZIAŁEK NA WŁASNOŚĆ PREZES ZOSTANIE A MY BĘDZIEMY PŁACIĆ I MORDA KUBEŁ
G
Gość
W dniu 15.08.2009 o 20:20, Gość napisał:

Po zjadliwości podejrzewam HIBISKUSA!

A po zjadliwości podejrzewam Tego co lubi FORUM PISAĆ
h
hibiskus
W dniu 14.08.2009 o 08:52, Gość napisał:

Teraz wiadomo dlaczego prezes POD Dozamet wycioł drzewa bo 29 08 2009 jest FESTYN i OGNISKO BO POCO PŁACIĆ Z DRZEWO JAK MOŻNA KOMUŚ ZROBIĆ WYCINKĘ

Prezes lubi łamać PRAWO I PRZEPISY czy zezwolenia na taką imprezę ZAŁATWI oraz ochronę
G
Gość
W dniu 14.08.2009 o 08:52, Gość napisał:

Teraz wiadomo dlaczego prezes POD Dozamet wycioł drzewa bo 29 08 2009 jest FESTYN i OGNISKO BO POCO PŁACIĆ Z DRZEWO JAK MOŻNA KOMUŚ ZROBIĆ WYCINKĘ


Po zjadliwości podejrzewam HIBISKUSA!
G
Gość
W dniu 01.10.2008 o 17:10, hibiskus napisał:

Odpowiada z wycinkę drzew pan prezes POD Dozamet bo to jego incjatywa nie znając Przepisów jakie panują pod liniom wysokiego napięća a AENEA tak samo Powiń zapłacić pozdrawiam hibiskus


Teraz wiadomo dlaczego prezes POD Dozamet wycioł drzewa bo 29 08 2009 jest FESTYN i OGNISKO BO POCO PŁACIĆ Z DRZEWO JAK MOŻNA KOMUŚ ZROBIĆ WYCINKĘ
H
Hibiskus 1000
W dniu 12.06.2009 o 13:46, Gość napisał:

Dlaczego pan i inni nie kandydujecie do zarządu? Ale ale czy ti nie przypadkiem pan był w zarządzie i podziękowano panu zaq współpracę, bo z nikim pan nie potrafił współpracować. I czyż to nie pan przypadkiem przegrał te sprawy w sądzie. Pewnie jak zwykle według pana są d był ocywiście niesprawiedliwy.

Jest Pan czy Pani jednym z tych judaszy co nie wszystko wiedzą a nie piszą prawdy Bo lubią oszukiwać Działkowiczów i zabierać ludziom Działki za PRAWDĘ I WYCINAĆ DRZEWA ( JUŻ NIE DŁUGO ROZLICZYMY CO DO GROSZA A DZIAŁKI BĘDĄ NA WŁASNOŚĆ )
G
Gość
W dniu 12.06.2009 o 08:28, Hibiskus 1000 napisał:

To jest prawda że PZD są nietykalni bo są chronień przez państwo i trudno wygrać w sądach


Dlaczego pan i inni nie kandydujecie do zarządu? Ale ale czy ti nie przypadkiem pan był w zarządzie i podziękowano panu zaq współpracę, bo z nikim pan nie potrafił współpracować. I czyż to nie pan przypadkiem przegrał te sprawy w sądzie. Pewnie jak zwykle według pana są d był ocywiście niesprawiedliwy.
H
Hibiskus 1000
W dniu 29.05.2009 o 17:11, ~gość~ napisał:

Pan Prezes i jego świta śmieją się bo są nietykalni

To jest prawda że PZD są nietykalni bo są chronień przez państwo i trudno wygrać w sądach
~gość~
W dniu 14.10.2008 o 06:03, ~Dociekliwy~ napisał:

Szanowna Pani Grażyno Szyfter ! Opierając się na temacie dyskusji - Czy Pani zdaje sobie sprawę na co się Pani porywa ? Pani w tym kraju bezprawia chce uzyskać sprawiedliwy wyrok w Sądach , które obligatoryjnie zobowiązane zapisem ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych są do chronienia tą ORGANIZACJĘ .

Pan Prezes i jego świta śmieją się bo są nietykalni
~Dociekliwy~
W dniu 21.05.2009 o 10:28, Uważny czytelnik napisał:

Drogi Panie Dociekliwy, wyrazy szacunku. Otóż odległość jest dużo większa niż Pan tu wymienia od altany gdzie ta Pani ma działkę . Jeszcze dzieli mały strumyczek, który ta Pani zaśmieca ( regularnie)Ponieważ traktowała ten pas jak wysypisko śmieci. Ponieważ Pani Grażyna nie pozwalała na to , to się zemściła. Na terenie tej działki jest mały stawek ( też został oczyszczony, tam wszyscy wywozili co się dało)Niema w pobliżu nic takiego co by zagrażało.Drzewa wyższe można było przyciąć.Można było się dogadać z właścicielami i wyciąć część ,a nie wszystkie i w to miejsce ponasadzać inne.Tam było pięknie, teraz już nie.



Dziękuję " Uważny czytelniku " za wyrazy szacunku .
Tak wiem że odległość jest dużo większa od tych drzew do altany tej pani . Byłem i widziałem . Widziałem też te wysypisko śmieci jakie ta zawistna sąsiadka Pani Grażyny sobie urządziła za strumyczkiem .
Zgadzam się z Tobą , bo też o tym pisałem , iż można było te drzewa przyciąć do wysokości nie zagrażającemu ewentualnemu przebiciu z linii .
Ale cóż , niestety głupota ludzka nie zna granic . A jeżeli ta jest w wykonaniu rządzących to jest sprawa niebezpieczna i niewesoła dla otoczenia .
I niestety na tą chorobę ( zważywszy na wiek pacjenta ) nie ma już żadnego lekarstwa .
H
Hibiskus 1000
Nie podoba mi się to co się stało. Czas na zmiany. Stary Zarząd musi odejść. Czas ich rozliczyć z całej pracy, z realizacji funduszy także. Należy o tym głośno mówić otwarcie , nie po kątach i na forach. Pozdrawiam , czas na zmiany i pozytywnego myślenia. Nie zostawiajmy tego innym. :rolleyes

Stary system trudno wytępić Prezes co wybory rezygnuje i nie morze zostawić z złote jajo a kolesie dawnego systemu nie pozwolą A postawić się dla ROD to zabiorom działkę albo będziesz szykanowany
Dodaj ogłoszenie