Wygrana cieszy, ale przed nami jeszcze sporo pracy [WIDEO]

Redakcja
Adam Hrycaniuk zagrał bardzo dobre spotkanie i zdobył 14 punktów
Adam Hrycaniuk zagrał bardzo dobre spotkanie i zdobył 14 punktów Fot. Karolina Misztal
Trener Artur Gronek przyznał, że zespół w drugiej połowie grał bardzo dobrze. Pierwsze dwie kwarty nie należały do najlepszych w wykonaniu Stelmetu BC, ale po przerwie obraz gry całkowicie się zmienił. Mistrzowie Polski pokonali w ERGO Arenie Trefl Sopot 84:69 i odnieśli premierowe zwycięstwo w ekstraklasie.

Początek spotkania nie wskazywał na to, że mistrzowie Polski odniosą dość łatwe zwycięstwo w Sopocie. Gospodarze dzielnie dotrzymywali kroku faworytowi i do przerwy prowadzili jednym punktem. Zielonogórzanie popełniali proste błędy, mieli słabą skuteczność za trzy punkty i pozwalali Treflowi na zbyt wiele. Jednak druga połowa wyglądała znacznie lepiej. Nasz zespół wyglądał zdecydowanie lepiej. Drużyna z Trójmiasta miała ogromne problemy ze zdobywaniem punktów, a Stelmet BC wykorzystywał każdy ich błąd.
- Gratuluję moim zawodnikom, choć pierwsza połowa była bardzo słaba w naszym wykonaniu. Dobrze, że później złapaliśmy swój styl gry i zaczęliśmy wykorzystywać nadarzające się okazje. Nasi podkoszowi zagrali fajne spotkanie i wykorzystali swoje warunki fizyczne. - powiedział trener Artur Gronek.
Kolejny mecz mistrzowie Polski zagrają już w środę. Naszym rywalem będzie Siarka Tarnobrzeg. Mecz rozpocznie się o godzinie 19.00 w hali CRS. Bilety są dostępne na portalu https://abilet.pl/sala/stelmet-bc-zielona-gora-vs-siarka-tarnobrzeg-3144