MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wygrana za pracę

Stefan Cieśla
Krystyna Bartz od kilku lat prowadzi kolekturę totolotka w śródmieściu Gorzowa Wlkp. Dorabia w ten sposób do emerytury.
Krystyna Bartz od kilku lat prowadzi kolekturę totolotka w śródmieściu Gorzowa Wlkp. Dorabia w ten sposób do emerytury. fot. Kazimierz Ligocki
Podpowiadamy, jak prowadzić kolekturę totolotka.

Jeśli ktoś ma już kiosk z gazetami, sklepik spożywczy czy punkt usługowy, prowadzenie kolektury totolotka może być dodatkowym dochodem.

Dziś na umowę z Totalizatorem Sportowym na prowadzenie punktu totolotka liczyć mogą tylko osoby, które mają już zarejestrowaną działalność gospodarczą i prowadzą firmę handlową czy usługową. Ale złożenie swojej oferty też nie daje gwarancji, że w naszym sklepie czy kiosku TS ustawi swój lottomat.

LOKAL I WARUNKI WSPÓŁPRACY.

Przy wyborze oferty znaczenie ma m.in. gęstość sieci kolektur w mieście czy na osiedlu, atrakcyjność lokalizacji, standard lokalu, rzetelność w dotychczasowym biznesie kandydata na kolektora, proponowany przez niego czas pracy. Preferowane są kolektury w miejscowościach powyżej 1 tys. mieszkańców, w których takich punktów nie ma, w dużych centrach handlowych i biurowych, na dworcach, stacjach benzynowych. Kolektura musi być czynna od rana do wieczora, minimum przez 82 godz. tygodniowo.

Lokal powinien być monitorowany lub chroniony całodobowo. Więcej informacji znaleźć można na stronach www.serwis.lotto.pl lub www.zielonagora.lotto.pl. Ta ostatnia jest stroną zielonogórskiego oddziału TS, z którym kontaktować się powinni Lubuszanie zainteresowani prowadzeniem kolektury. Z tej strony pobiorą także formularz zgłoszeniowy, który po wypełnieniu będą mogli odesłać do firmy pocztą lub elektronicznie.

WYPOSAŻENIE I FINANSE.

Aby prowadzić kolekturę, należy też odbyć specjalistyczny kurs i zdobyć certyfikat Ministerstwa Finansów. Trzeba go odnawiać co trzy lata. Po podpisaniu umowy TS dostarczy nam lottomat połączony z centralą oraz materiały eksploatacyjne i reklamowe, zapewni odbiór utargu, a także serwis i przeglądy sprzętu.

Umowa o współpracy jest umową agencyjną. Jako jej zabezpieczenie TS stosuje blokadę na naszym rachunku bankowym kwoty co najmniej 10 tys. zł, albo wymaga złożenia kaucji lub gwarancji bankowej w podobnej wysokości. Formą zabezpieczenia może być także weksel, poręczony przez minimum dwie osoby.

Nasze wynagrodzenie będzie prowizyjne w wysokości 7,5 proc. od gier liczbowych i 10 proc. od loterii. Można zarobić od kilkuset do tysiąca złotych miesięcznie, czyli nie są to kokosy w stosunku do czasu pracy. Ale dla wielu osób prowadzących kolektury, liczy się też radość klientów z każdej wygranej i udzielające się wspólnie emocje, że kiedyś będzie to szóstka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska