Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyjątkowe emocje podczas wernisażu „Ich Życiowe Role - rakowanie” [ZDJĘCIA]

Wojciech Olejarz
W piątek, 22 listopada 2019 r., w Pałacyku przy. ul Jana Pawła w Żaganiu otwarto wyjątkową wystawę fotografii autorstwa Alicji Skrzyńskiej-Zielonki, której bohaterkami jest pięć niesamowitych kobiet, które poprzez udział w projekcie „Ich Życiowe Role rakowanie” dzielą się ze światem przeżyciami związanymi z osobistą walką z chorobą onkologiczną.
W piątek, 22 listopada 2019 r., w Pałacyku przy. ul Jana Pawła w Żaganiu otwarto wyjątkową wystawę fotografii autorstwa Alicji Skrzyńskiej-Zielonki, której bohaterkami jest pięć niesamowitych kobiet, które poprzez udział w projekcie „Ich Życiowe Role rakowanie” dzielą się ze światem przeżyciami związanymi z osobistą walką z chorobą onkologiczną. Wojciech Olejarz
W piątek, 22 listopada 2019 r., w Pałacyku przy ul. Jana Pawła w Żaganiu otwarto wyjątkową wystawę fotografii autorstwa Alicji Skrzyńskiej-Zielonki, której bohaterkami jest pięć niesamowitych kobiet, które poprzez udział w projekcie „Ich Życiowe Role rakowanie” dzielą się ze światem przeżyciami związanymi z osobistą walką z chorobą onkologiczną.

Wszystko zaczęło się, jak opowiada nam pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Patrycja Erdman od jednej z nich – Nagajki, czyli Anny Nagajew, z którą autorka projektu wspólnie spierała się z jej „osobistym rakiem”. To w czasie tych ciężkich chwil zrodził się pomysł wyciągnięcia zmęczonej bohaterki z domu, wyjścia z nudnego szlafroka i podzielenia się emocjami z innymi. Pierwsze sesje fotograficzne okazały się doskonałą zabawa i terapią jednocześnie, a Nagajka zaczęła tymi emocjami dzielić się na swoim profilu społecznościowym. Pokazywała, że warto i trzeba walczyć o życie, marzenia i swoją kobiecość. Do sesji zaproszono fotografkę Alicję Skrzyńską-Zielonkę i makijażystkę Barbarę Pająk. Współpraca, tak pozytywnie nakręciła wszystkie panie, że postanowiły rozszerzyć projekt o kolejne kobiety walczące z chorobą. Do współpracy dołączyły: Mariola Serbeniuk, Stefania Erdman, Małgorzata Wawrzynkowska i Monika Kaźmierczak, która do swojej odważnej, intymnej sesji zaangażowała partnera życiowego, co jeszcze bardziej podkreśliło, jak ważne jest wsparcie najbliższych w walce z chorobą onkologiczną.

W projekt aktywnie włączył również Grzegorz Mutwil - psycholog z Ośrodka Terapeutycznego „Profil”, prywatnie kolega z pracy jednej z naszych bohaterek - Małgorzaty Wawrzynkowskiej, co stanowiło dodatkowy atut wsparcia uczestniczek fotograficznych sesji.

Wspólne projektowe „rakowanie”, tak bardzo połączyło i przekonało do działania uczestniczki, że już powstaje książka pisana przez Dziewczyny i Patrycję Erdman, którą autorki chcą wydać do września 2020, czasu rozpoczęcia przyszłorocznej konferencji psycho-onkologicznej.

Jak twierdzą wszystkie bohaterki projektu „Ich Życiowe Role”, to dopiero początek działań wsparcia kobiet w chorobie i profilaktyce onkologicznej i na pewno będą pozytywnie zarażać swoją energią i pomysłami innych.

Potwierdzeniem wartości przedsięwzięcia, było zainteresowanie, podziw, gratulacje i wzruszenia, jakie bohaterkom okazała licznie zgromadzona publiczność w sali wystawowej.

Zobacz też: Magazyn Informacyjny Gazety Lubuskiej (22.11.2019)

POLSKA TOSKANIA - zobacz film i przewodnik interaktywny po lubuskiej krainie wina i wrażeń!

Poznaj z nami polską Toskanię! Zabierzemy Cię w podróż pięcioma szlakami: pasji, cierpliwości, spełnienia, dumy i tradycji.

Przewodnik interaktywny po polskiej Toskanii

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska