MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyjątkowo bezpieczny półmetek wakacji w Lubuskiem. Policja apeluje, abyśmy w kolejnych tygodniach nie zapomnieli o odpowiedzialności

OPRAC.:
Jakub Kłyszejko
Jakub Kłyszejko
Tegoroczne wakacje są najbezpieczniejsze od lat - informuje Lubuska Policja.
Tegoroczne wakacje są najbezpieczniejsze od lat - informuje Lubuska Policja. Lubuska Policja
Wyjątkowo bezpiecznie przebiegają wakacje w tym roku. Półmetek wypoczynku najmłodszych jest najbardziej bezpieczny od lat. To efekt rozsądnego podejścia do spraw bezpieczeństwa wypoczywających i zmotoryzowanych oraz wytężonych służb lubuskich stróżów prawa, którzy to bezpieczeństwo zapewniają. Ale koncentracja, pokora i odpowiedzialność nie mogą zniknąć w kolejnych tygodniach wypoczynku - apeluje Lubuska Policja.

Wakacje - słowo upragnione dla każdego ucznia i przedszkolaka. To dla nich przede wszystkim okres zasłużonego odpoczynku od zeszytów i książek, poznawania nowych ludzi i odwiedzania ciekawych miejsc. Dla ich rodziców to okres urlopów i zregenerowania sił przed powrotem do pracy. Nad bezpieczeństwem wszystkich osób wypoczywających w lasach, nad jeziorami, w większych i mniejszych miejscowościach czuwają lubuscy stróże prawa.

Odpowiedzialne podejście

Dotychczas policjanci prewencji odnotowali jedno utonięcie, a funkcjonariusze ruchu drogowego 51 wypadków, w którym życie straciły dwie osoby. Skąd zatem takie wnioski? Otóż przed rokiem w połowie wakacji mieliśmy już 17 tragedii nad wodą. Tyle utonięć zanotowali bowiem policjanci w całym regionie. A w 61 wypadkach życie straciło aż…11 osób. Różnice w bezpieczeństwie są aż nadto widoczne. To efekt zarówno bardziej odpowiedzialnego, zdroworozsądkowego, pełnego pokory i umiaru podejścia młodzieży do wypoczynku, czy kierowców do spraw drogowych oraz bardzo intensywnych i częstych działań lubuskich stróżów prawa.

Bezpieczeństwo na wielu płaszczyznach

To sprawia, że ten wolny od nauki czas można spędzić spokojnie i bezpiecznie, bez tragicznych zdarzeń. Służba policjantów przy zapewnianiu wakacyjnego bezpieczeństwa jest wielowymiarowa i realizowana na kilku płaszczyznach: prewencji, ruchu drogowego, prewencji kryminalnej, policjantów zwalczających cyberprzestępczość. Tylko podczas tych dwóch miesięcy policja kontroluje ponad 800 miejsc wypoczynku młodzieży - obozowisk, półkolonii etc. Dzięki temu nie odnotowano tam żadnych wydarzeń nadzwyczajnych. Sprawdzane są także punkty sprzedaży alkoholu. Każdego dnia mundurowi prowadzą setki rozmów z dziećmi i młodzieżą. Kontrolują świat, w którym dziś najczęściej oni przebywają - świat cybernetyczny. Zagrożenia, jakie niesie za sobą nieodpowiednie korzystanie z Internetu, w wielu sytuacjach kończy się tragicznie.

To nie czas na hurraoptymizm

O aktualnej sytuacji w naszym regionie opowiedział rzecznik prasowy lubuskiej policji. - Te wytężone działania przynoszą oczekiwane efekty w postaci bezpieczeństwa. To policjanci są za nie odpowiedzialni i jak widać, radzą sobie dotychczas z tym zadaniem znakomicie. Ale przed hurraoptymizmem należy się jeszcze wstrzymać do 1 września i dalej skutecznie i nieustępliwie dbać o zdrowie i życie najmłodszych - mówił nadkom. Marcin Maludy.

WIDEO: „Nie czuję się bohaterem”. Pan Karol uratował kobietę, której samochód wpadł do stawu w Lubuskiem

Byłeś świadkiem wypadku, pożaru lub innego zdarzenia? Stoisz w korku lub masz informację o innych utrudnieniach na drodze? Poinformuj nas o tym! Wyślij nam zdjęcia lub nagranie z miejsca zdarzenia. Możesz to zrobić przez stronę "Gazety Lubuskiej" na Facebooku facebook.com/gazlub/ lub mailem na adres [email protected]
Możesz też skontaktować się z nami, dzwoniąc pod nr 68 324 88 16.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska