Wyniki Ligi Mistrzów z 5 kwietnia 2016 [05.04.2016]

Rafał Musioł/AIP
W pierwszych ćwierćfinałowych pojedynkach Champions League Bayern Monachium i Barcelona minimalnie pokonali swoich rywali.

Bohaterem Bawarczyków okazał się Chilijczyk Arturo Vidal, który zapewnił liderom Bundesligi zwycięstwo. Swojego gola uparcie szukał Robert Lewandowski, jednak kapitan reprezentacji Polski nie miał najlepszego dnia, a gdy już znalazł się w dobrej sytuacji sam na sam z bramkarzem sędziowie powstrzymywali go sygnalizując spalonego.

Benfica nie miała jednak zamiaru się poddawać i w drugiej połowie pokazała sporo dobrej piłki, będąc zespołem bliższym wyrównania niż Bayern podwyższenia wyniku, co dobrze wróży przed starciem rewanżowym.

Bez jubileuszowego 500. trafienia w karierze zakończył swój występ Leo Messi. Argentyńczyk miał jednak nie gorszy humor niż Lewandowski, bo Barcelona wygrała u siebie z Atletico 2:1, a napór gospodarzy był momentami miażdżący. Ekipie rywali nie ułatwiło zadania też to, że już od 35 minuty przyszło im grać w dziesiątkę.

Sam Messi zresztą ma coraz więcej problemów pozaboiskowych. Po ujawnieniu dokumentów zwanych „Kwitami z Panamy”, a dotyczących zarzutów o oszustwa podatkowe, słynny piłkarz wraz ze swoim ojcem postanowił podać do sądu wszystkie gazety z całego świata, które brały udział w śledztwie i opublikowały końcowe wnioski. Messi pomimo tej skomplikowanej sytuacji razem z Luisem Suarezem i Neymarem napędzał akcje Barcy, ale pomimo wielu okazji Jana Oblaka dwukrotnie pokonał tylko Suarez.