reklama

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Ile głosów zdobyli oficjalnie wszyscy kandydaci z woj. lubuskiego ze wszystkich ugrupowań?

Agnieszka Stawiarska
Agnieszka Stawiarska
Zaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (4 zdjęcia)
Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Ile głosów zdobyli wszyscy kandydaci z woj. lubuskiego? Zobacz listy wszystkich ugrupowań.
Trwa głosowanie...

Jak będzie wyglądać polityczna rzeczywistość w ciągu kolejnych 4 lat?

Wyniki wyborów do parlamentu - ile głosów zdobyli kandydaci z woj. lubuskiego?

Lista nr 1

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

  1. Jolanta Beata Fedak - politolog z Zielonej Góry, szefowa lubuskiego PSL: 13 792
  2. Jan Świrepo - inżynier mechanik ze Strzelec Krajeńskich, radny województwa, należy do PSL: 2 310
  3. Artur Dariusz Groc - producent telewizyjny ze Starych Biskupic, wiceprezes zarządu Kukiz’15 Lubuskie: 831
  4. Roman Stanisław Król - radny powiatu gorzowskiego, z zawodu pedagog, mieszka w Kłodawie, kierownik oddziału ZUS w Strzelcach Krajeńskich, należy do PSL: 1 473
  5. Wioleta Elżbieta Haręźlak - przewodnicząca sejmiku, z zawodu nauczyciel, mieszka w Zielonej Górze, nie należy do partii politycznej, na liście reprezentuje Bezpartyjnych: 2 899
  6. Stanisław Tomczyszyn - wicemarszałek województwa lubuskiego i radny województwa, z zawodu nauczyciel, mieszka w Chotkowie, należy do PSL: 3 150
  7. Zofia Teresa Plewa - wicestarosta międzyrzecki, radna powiatu międzyrzeckiego, z zawodu technik rolnik, mieszka w Międzyrzeczu, należy do PSL: 1 643
  8. Jarosław Józef Kaczmarek - burmistrz Trzciela, z zawodu zootechnik, należy do PSL: 1 015
  9. Zbigniew Jan Kołodziej - radny województwa, rolnik, mieszka w Rozłogach, należy do PSL: 2 058
  10. Iwona Agnieszka Czerepko - kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gubinie, pielęgniarka, mieszka w Gubinie, nie należy do partii politycznej: 855
  11. Anna Chinalska - radna województwa, z zawodu nauczyciel, mieszka w Osiecznicy, należy do PSL: 1 292
  12. Anna Wiesława Dębicka - artystka i choreograf z Gorzowa Wlkp., nie należy do partii politycznej: 668
  13. Izabela Ewa Kumor-Pilarczyk - dyrektor Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, menadżer, mieszka w Żarach, należy do PSL: 623
  14. Marek Halasz - zastępca wójta gminy Zwierzyn, mieszka w Strzelcach Krajeńskich, należy do PSL: 1 626
  15. Sławomir Kulczyński - dyrektor Zespołu Ekonomicznego-Administracyjnego Szkół w Rzepinie, z zawodu ekonomista, mieszka w Białkowie, członek zarządu wojewódzkiego PSL: 735
  16. Mirosław Wojciech Olejniczak - z zawodu nauczyciel, mieszka w Nowej Soli, należy do PSL: 1 092
  17. Dariusz Jerzy Wróblewski - radny powiatu zielonogórskiego, z zawodu nauczyciel, mieszka w Kargowej, nie należy do partii politycznej: 589
  18. Andrzej Janusz Gembara - zastępca dyrektora departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w urzędzie marszałkowskim, z zawodu ekonomista, mieszka w Zielonej Górze, należy do PSL: 728
  19. Antoni Józef Sołtys - ekonomista z Kostrzyna nad Odrą, należy do PSL: 861.
  20. . Waldemar Henryk Starosta - wicestarosta powiatu wschowskiego, radny powiatu wschowskiego, z zawodu technolog żywności, mieszka w Radzyniu, należy do PSL.
  21. Wanda Elżbieta Szumna - doradca zawodowy z Gorzowa Wlkp., nie należy do partii politycznej.
  22. Anna Sylwia Komar - zastępca dyrektora Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze, z zawodu filolog, mieszka w Starym Stawie, należy do PSL: 684
  23. Krystyna Bryszewska - radna powiatu krośnieńskiego, z zawodu nauczyciel, mieszka w Łochowicach, nie należy do partii politycznej: 435
  24. Łukasz Mejza - radny województwa, przedsiębiorca z Łagowa, nie należy do partii politycznej, na liście reprezentuje Bezpartyjnych: 10 490.
Trwa głosowanie...

Co powinno być priorytetem w nowej kadencji Sejmu?

Lista nr 2
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  1. Marek Ast - obecny poseł, prezes lubuskiego PiS, radca prawny, mieszka we Wschowie, należy do PiS: 36 073
  2. Władysław Dajczak - wojewoda lubuski, mieszka w Strzelcach Krajeńskich, należy do PiS: 27 393
  3. Jerzy Marian Materna - obecny poseł, z zawodu inżynier budownictwa ogólnego, mieszka w Zielonej Górze, należy do PiS: 22 729.
  4. Elżbieta Teresa Płonka - obecna posłanka, lekarz medycyny rodzinnej, mieszka w Gorzowie Wlkp., należy do PiS: 10 918.
  5. Jacek Sławomir Kurzępa - obecny poseł, z zawodu nauczyciel akademicki, mieszka w Krośnie Odrzańskim, należy do PiS: 8 057.
  6. Stanisław Antoni Iwan - wiceprezes Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, z zawodu inżynier elektryk, mieszka w Zielonej Górze, należy do Porozumienia Jarosława Gowina: 1 928.
  7. Andrzej Leszek Wieczorek - radny miasta Nowa Sól, z zawodu fotograf, należy do PiS: 3 247.
  8. Ewa Danuta Gancarz - nauczyciel ze Szprotawy, należy do PiS: 2 901.
  9. Piotr Barczak - radny miasta Zielona Góra, wojewódzki komendant OHP, mieszka w Zielonej Górze, należy do PiS: 4 180.
  10. Małgorzata Barbara Gośniowska-Kola - radna województwa, zastępca dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, mieszka w Przyczynie Górnej, należy do PiS: 3 271.
  11. Joanna Magdalena Werstler-Wojtaszek - radna miasta Żary, mieszka w Żarach, należy do PiS: 1 312.
  12. Anita Agnieszka Molicka - pracownik starostwa powiatowego w Świebodzinie, mieszka w Świebodzinie, należy do PiS: 1 466.
  13. Tomasz Rafał Rafalski - radny miasta Gorzowa, politolog, należy do PiS: 4 951.
  14. Gabriela Marianna Trzpis - radna powiatu sulęcińskiego, mieszka w Sulęcinie, należy do PiS: 794.
  15. Jarosław Porwich - obecny poseł, specjalista administracji publicznej, mieszka w Gorzowie Wlkp., nie należy do partii politycznej:4 280.
  16. Grzegorz Grabarek - technik rolnictwa, mieszka w Nowej Wsi, należy do PiS: 1 120.
  17. Alicja Szułcik - radna powiatu zielonogórskiego, z zawodu księgowa, mieszka w Kargowej, należy do PiS: 1 206.
  18. Mieczysław Jaszcz - radny powiatu gorzowskiego, z zawodu mechanik, mieszka w Kostrzynie nad Odrą, należy do PiS: 1 472.
  19. Bożena Ronowicz - radna miasta Zielona Góra, dyrektor oddziału regionalnego KRUS, z zawodu nauczyciel, mieszka w Zielonej Górze, należy do PiS: 1 131.
  20. Anna Górska - ekonomista ze Słubic, nie należy do partii politycznej: 3 224.
  21. Marzanna Nina Kujtkowska - nauczyciel, mieszka w Zielonej Górze, należy do PiS: 326.
  22. Urszula Kazimiera Słomińska - kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania Wiech¬lice, mieszka w Żaganiu, należy do PiS: 826.
  23. Krzysztof Władysław Czerniawski - radny powiatu żarskiego, nauczyciel historii, mieszka w Lubsku, należy do PiS: 1 122.
  24. Sebastian Pieńkowski - wiceprzewodniczący rady miasta Gorzowa Wlkp., z zawodu inżynier ochrony środowiska, mieszka w Gorzowie Wlkp., należy do PiS: 6 261.

PODZIAŁ MANDATÓW W LUBUSKIEM
Lista nr 3
Komitet Wyborczy Sojusz
Lewicy Demokratycznej

  1. Anita Agnieszka Kucharska-Dziedzic - radna miasta Zielona Góra, prezeska stowarzyszenia Baba, nauczycielka akademicka, mieszka w Zielonej Górze, liderka Wiosny Roberta Biedronia:30 581.
  2. Bogusław Tadeusz Wontor - przewodniczący rady wojewódzkiej SLD, z zawodu ekonomista, mieszka w Sulechowie: 18 950.
  3. Adrianna Ruszkowska - psycholog, mieszka w Zielonej Górze, należy do partii Lewica Razem:2 223.
  4. Artur Stojanowski - z zawodu inżynier, mieszka w Pyrzanach, nie należy do partii politycznej: 1 956.
  5. Anna Gargul - z zawodu filolog klasyczny, mieszka w Czernej, należy do partii Lewica Razem: 1 034.
  6. Wojciech Kazimierz Starszak - z zawodu zegarmistrz, mieszka w Sulechowie, należy do SLD: 284.
  7. Ewa Maria Och - z zawodu technik rolnik, mieszka w Kostrzynie nad Odrą, należy do SLD: 1 452.
  8. Bernard Krzysztof Łysiak - prawnik ze Słubic, należy do partii Lewica Razem: 776.
  9. Irena Buzarewicz-Kowal - z zawodu filolog, mieszka w Międzyrzeczu, nie należy do partii politycznej: 847.
  10. Damian Karol Hałabura - socjolog z Żar, nie należy do partii politycznej: 840.
  11. Iwona Marzena Raksa - chemik z Drezdenka, nie należy do partii politycznej: 428.
  12. Waldemar Jacek Włodek - stolarz meblowy, mieszka w Nowym Świecie, nie należy do partii politycznej: 528.
  13. Monika Bąk - przedsiębiorca ze Wschowy, nie należy do partii politycznej: 1 320.
  14. Eugeniusz Rożek - technik budowlany z Gorzowa Wlkp., należy do partii Lewica Razem: 502.
  15. Julita Monika Szkudlarek - socjolog z Drezdenka, nie należy do partii politycznej: 1 013.
  16. Tomasz Walczak - radny miasta Drezdenko, z zawodu pedagog teatru, mieszka w Drezdenku, nie należy do partii politycznej: 862.
  17. Katarzyna Magdalena Żegilewicz-Zawadzka - ekonomista z Gorzowa Wlkp. należy do SLD: 395.
  18. Paweł Wita - pracownik biurowy z Sulechowa, nie należy do partii politycznej: 645 .
  19. Natalia Roksana Komajda - z zawodu kelnerka, mieszka w Bezrzeczu, należy do partii Lewica Razem: 221.
  20. Leszek Sokołowski - z zawodu nauczyciel, mieszka w Gorzowie Wlkp., należy do Nowoczesnej: 688.
  21. Julieta Grande - socjoterapeuta z Gorzowa Wlkp., nie należy do partii politycznej: 486
  22. Wacław Andrzej Wiśniewski - rolnik z Gorzowa Wlkp., nie należy do partii politycznej: 241.
  23. Monika Drubkowska - socjolog z Gorzowa Wlkp., nie należy do partii politycznej: 787.
  24. Michał Paweł Szmytkowski - z zawodu ratownik medyczny z Gorzowa Wlkp., należy do partii Lewica Razem: 1 282.

Lista nr 4
Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość

  1. Krystian Patryk Kamiński - przedsiębiorca z Zielonej Góry, należy do Ruchu Narodowego: 14 251.
  2. Beata Zofia Pachnik-Łodzińska - doradca podatkowy z Zielonej Góry, prezes koła Ruchu Narodowego w Zielonej Górze: 1 480.
  3. Marcin Sygutowski - technik budownictwa z Brzeźnicy, nie należy do partii politycznej: 1 179.
  4. Piotr Jan Szymański - logistyk z Rzepina, należy do Ruchu Narodowego: 1 206.
  5. Michał Marcin Paluch - rolnik z Jabłońca, nie należy do partii politycznej: 2 607.
  6. Paweł Kamrad - fotograf z Gorzowa Wlkp., należy do Ruchu Narodowego: 754.
  7. Marek Banyś - elektromonter z Lipek Wielkich, nie należy do partii politycznej: 1 087.
  8. Marta Maria Srebniak-Buszewska - socjolog z Siedliska, nie należy do partii politycznej: 360
  9. Rafał Jan Borkowski - ekonomista ze Świebodzina, nie należy do partii politycznej: 954.
  10. Karol Stanisław Waszczuk - ekonomista z Krosna Odrz., nie należy do partii politycznej: 344.
  11. Grzegorz Dariusz Rutkowski - przedsiębiorca z Łagowa, należy do Ruchu Narodowego: 819.
  12. Urszula Teresa Cantemir - przedsiębiorca z Zielonej Góry, nie należy do partii politycznej: 266.
  13. Piotr Kazimierz Wasylciów - nauczyciel z Kożuchowa, nie należy do partii politycznej: 243.
  14. Karolina Maria Ladra - psycholog z Głogowa, nie należy do partii politycznej: 443.
  15. Agnieszka Janina Masternak - z zawodu politolog z Zielonej Góry, należy do Ruchu Narodowego: 353.
  16. Krzysztof Dominik Kieszewicz - z zawodu magister sztuki z Torzymia, nie należy do partii politycznej: 148.
  17. Danuta Irena Karowska - emerytka z Nowej Soli, nie należy do partii politycznej: 212.
  18. Anna Agnieszka Kosicka-Dombek - księgowa z Zielonej Góry, nie należy do partii politycznej: 266.
  19. Andrzej Domaradzki - logistyk z Bieniowa, nie należy do partii politycznej: 471.
  20. Emilia Małgorzata Kopacka - pracownik biurowy z Głogowa, nie należy do partii politycznej: 352.
  21. Maciej Kościelny - operator maszyn CNC z Modrzycy, należy do Ruchu Narodowego: 600.
  22. Karolina Piątkowska - sprzedawca z Gorzowa Wlkp., nie należy do partii politycznej: 721.
  23. Henryk Jabłoński - ekonomista z Wiechlic, należy do Ruchu Narodowego: 505.
  24. Krzysztof Michał Łopatowski - adwokat, mieszka w Różankach, nie należy do partii politycznej: 1 869.

Lista nr 5
Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni

  1. Tomasz Witold Aniśko - z zawodu architekt krajobrazu, mieszka w Ośnie Lubuskim, należy do Zielonych: 23 870.
  2. Waldemar Jan Sługocki - obecny senator, z zawodu nauczyciel akademicki, mieszka w Zielonej Górze, przewodniczący lubuskiej PO: 29 580.
  3. Krystyna Mieczysława Sibińska - obecna posłanka, z zawodu inżynier, mieszka w Chwalęcicach, wiceprzewodnicząca lubuskiej PO: 16 089.
  4. Katarzyna Osos - obecna posłanka, radca prawny, mieszka w Łagowie, należy do PO: 11 619.
  5. Jerzy Wierchowicz - wiceprzewodniczący sejmiku, adwokat, mieszka w Gorzowie Wlkp., należy do PO: 6 872.
  6. Tomasz Bogusław Kucharski - obecny poseł, dwukrotny mistrz olimpijski, mieszka w Gorzowie Wlkp., należy do PO: 6 767.
  7. Marcin Artur Jabłoński - członek zarządu województwa lubuskiego, z zawodu menadżer, mieszka w Słubicach, należy do PO: 6 141.
  8. Witold Pahl - radca prawny, mieszka Chwalęcicach, należy do PO: 6 873.
  9. Grzegorz Michał Potęga - radny województwa, przedsiębiorca, mieszka w Niedoradzu, należy do PO: 4 292.
  10. Cecylia Brodzińska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiechlicach, radna powiatu żagańskiego, należy do PO: 1 948.
  11. Olaf Krzysztof Napiórkowski - wiceburmistrz Żar, nie należy do partii politycznej: 4 391.
  12. Krystyna Maria Magdziarek - nauczyciel z Zielonej Góry, należy do Nowoczesnej: 1 322.
  13. Radosław Zenon Sujak - członek zarządu powiatu krośnieńskiego, z zawodu animator kultury, mieszka w Krośnie Odrz., należy do PO: 4 131.
  14. Agata Małgorzata Wdowiak - pracownik samorządowy, mieszka w Torzymiu, nie należy do partii politycznej: 1 327.
  15. Krzysztof Stanisław Kola - radca prawny, mieszka we Wschowie, nie należy do partii politycznej: 1 048.
  16. Alina Wanda Jągowska - dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lu¬buskiego, z zawodu biolog, mieszka w Babimoście, należy do PO: 837.
  17. Piotr Stanisław Kowalski - prezes Żagańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, mieszka w Żaganiu, należy do PO: 802.
  18. Danuta Teresa Malinowska - radna miasta Sulęcin, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie, należy do PO: 837.
  19. Miłosz Mateusz Brodzikowski - radny miasta Sulechów, dyrektor Niepublicznego Przedszkola Dobra Wróżka, należy do PO: 738.
  20. Marcin Bogusław Pabierowski - radny miasta Zielona Góra, przedsiębiorca, należy do PO: 1 773.
  21. Marek Mirosław Kraśny - zastępca burmistrza Wschowy, z zawodu inżynier budownictwa, należy do PO: 400.
  22. Elżbieta Kozak - prezes zarządu Lubuskiego Centrum Ortopedii im. dr. Lecha Wie¬rusza, mieszka w Świebodzinie, nie należy do partii politycznej: 1 557.
  23. Jolanta Teresa Kaniewska - pielęgniarka, mieszka w Kożuchowie, należy do PO: 907
  24. Bogusław Michał Zaborowski - lekarz weterynarz, mieszka w Przytocznej, należy do PO: 2 834.

Wyniki wyborów 2019. Kto wszedł do Senatu z woj. lubuskiego?

ZOBACZ FILM - KOMENTARZ PO WYBORACH

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3