Kto z radnych został na kolejną kadencję? To Jarosław Suski, Iwona Brzozowska, Danuta Kubicka, Andrzej Ziarek, Grzegorz Zwarycz, Jarosław Intek, Andrzej Dela, Zygmunt Muszyński. W radzie zabraknie takich osób jak popularni radni Mirosław Olejniczak, dawny dyrektor ZSP 2 „Nitki”, Henryk Dunas, szef noclegowni Aleksander Tomaszewski, prezes oddziału ZNP_Jarosław Pilz. Mieszkańcy ponownie wybrali na radnego wicestarostę Przemysława Ficnera.
Nowe osoby, które zdobyły mandaty to przedsiębiorca Bogumiła Ulanowska, obecny starosta Waldemar Wrześniak, sekretarz powiatu Sylwia Wojtasik, główny organizator Święta Bzów w Siedlisku Marcin Kula, strażak OSP i ratownik Andrzej Staroszczuk. Do rady wchodzą też: Alina Śmigiel, Romuald Fedorczak, Mariusz Stokłosa, Krzysztof Galerczyk, Andrzej Żuberek, Paweł Zwolski i Łukasz Kempa.
Ostateczne wyniki wyborów: 254 mandaty dla PiS, 194 dla KO i 70 dla PSL; frekwencja 54,84 proc.
źródło: TVN24
Skład rady powiatu z wynikami
Iwona Brzozowska (1023), Andrzej Dela (638), Romuald Fedorczak (2321), Przemysław Ficner (924), Krzysztof Galerczyk (687), Jarosław Intek (665), Łukasz Kempa (367), Zenobia Danuta Kubicka (667), Marcin Kula (660), Zygmunt Muszyński (503), Andrzej Staroszczuk (268), Mariusz Stokłosa (456), Jarosław Suski (875), Alina Śmigiel (328), Grzegorz Zwarycz (786), Paweł Zwolski (454), Bogumiła Ulanowska (586), Sylwia Wojtasik (528), Waldemar Wrześniak ((1170), Andrzej Ziarek (732), Andrzej Żuberek (450).
Okręg 1
Miasto Nowa Sól
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW IZABELA BOJKO
- 1 Damian Adam Mikuliszyn
- 2 Kinga Maria Bojko
- 3 Dariusz Rączkowski
- 4 Romuald Jan Frąckowiak
- 5 Elżbieta Bodak
- 6 Krzysztof Podhajecki
- 7 Beata Małgorzata Maćkała
- 8 Grzegorz Basior
- 9 Krzysztof Czesław Stachowiak
- 10 Józef Stanisław Debert
- 11 Łucja Stanisława Babiarz
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
- 1 Mirosław Wojciech Olejniczak
- 2 Jarosław Paweł Sieracki
- 3 Andrzej Tadeusz Smołaga
- 4 Grażyna Stanisława Krzyśko
- 5 Włodzimierz Nowicki
- 6 Lech Wacław Bekulard
- 7 Mariola Walentyna Wojtasiewicz
- 8 Dariusz Giedziun
- 9 Alicja Szymańska
- 10 Grażyna Maria Kawszyn
- 11 Jarosław Pilz
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 1 Krzysztof Jan Galerczyk
- 2 Zenobia Danuta Kubicka
- 3 Krystyna Paluch
- 4 Rafał Paweł Kubów
- 5 Mariusz Jan Moszak
- 6 Agata Ficner
- 7 Jarosław Jacek Suszyński
- 8 Paweł Samotyja
- 9 Kornelia Elżbieta Wilant
- 10 Józef Kazimierz Malski
- 11 Wiesław Krukowski
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
- 1 Tadeusz Stanisław Gabryelczyk
- 2 Adam Kałuski
- 3 Barbara Bronisława Skalska-Lichwiarz
- 4 Danuta Maria Głowacka
- 5 Józef Jan Krajewski
- 6 Wiesława Renata Leszczyńska
- 7 Halina Elżbieta Dąbrowska
- 8 Leszek Jan Lewandowski
- 9 Janina Krystyna Bortacka
- 10 Alfred Andrzej Gąsior
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
- 1 Mariusz Piotr Stokłosa
- 2 Daniel Jakub Roguski
- 3 Maria Małgorzata Szablowska
- 4 Ewa Teresa Terlikowska
- 5 Bogumiła Brykalska
- 6 Monika Krystyna Całko
- 7 Leszek Grzegorz Urban
- 8 Tomasz Jarosław Bodak
- 9 Mieczysław Piróg
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
- 1 Jerzy Patelka
- 2 Krzysztof Rafał Marciniec
- 3 Urszula Górska-Kluk
- 4 Sebastian Rafał Stoparczyk
- 5 Agnieszka Tymińska
- 6 Joanna Gerwazik
- 7 Robert Szymański
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWEŁ JAGASEK
- 1 Sławomir Sasor
- 2 Sławomir Jacek Hudak
- 3 Kinga Weronika Sęczkowska
- 4 Marzena Anna Ozgowicz
- 5 Anna Małgorzata Dmitrowska
- 6 Michał Greń
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WADIM TYSZKIEWICZ
- 1 Waldemar Wrześniak
- 2 Romuald Mariusz Fedorczak
- 3 Jarosław Suski
- 4 Andrzej Jerzy Dela
- 5 Łucja Izydora Wojewódzka
- 6 Aleksander Tomaszewski
- 7 Andrzej Walerian Żuberek
- 8 Sławomir Tomal
- 9 Iwona Joanna Gazińska
- 10 Katarzyna Wojtkowiak
- 11 Sylwia Monika Wojtasik
Okręg 2
Miasto i Gmina Kożuchów
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW IZABELA BOJKO
- 1 Justyna Bogumiła Antecka-Klimek
- 2 Ireneusz Marian Pietruczynik
- 3 Radosław Dariusz Michalak
- 4 Katarzyna Śliwińska
- 5 Karol Kostrakiewcz
- 6 Iwona Barbara Grochowska
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
- 1 Zygmunt Adam Muszyński
- 2 Natalia Pawlak
- 3 Henryk Jan Dunas
- 4 Anna Janik
- 5 Anna Elżbieta Kościukiewicz
- 6 Zbigniew Machnij
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 1 Jerzy Józef Gała
- 2 Tomasz Piotr Czura
- 3 Adam Ryszard Waligóra
- 4 Katarzyna Patrycja Maciejewska
- 5 Karolina Kinga Nowocień
- 6 Alina Śmigiel
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
- 1 Wiesława Maria Marczewska
- 2 Piotr Paweł Makowski
- 3 Joanna Łotocka
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
- 1 Krystyna Grażyna Kumek
- 2 Paweł Piotr Zwolski
- 3 Jolanta Teresa Kaniewska
- 4 Anna Dorota Kulczycka
- 5 Mateusz Paweł Petela
- 6 Krzysztof Eugeniusz Raczykowski
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
- 1 Andrzej Bronisław Strzymiński
- 2 Barbara Krystyna Bobrowicz
- 3 Renata Stanisława Leśniak
- 4 Rafał Artur Makuch
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWEŁ JAGASEK
- 1 Edward Zdzisław Stefaniak
- 2 Sylwin Andrzej Jarosz
- 3 Dorota Słowik
- 4 Małgorzata Mazur
- 5 Katarzyna Gaczyńska
- 6 Roman Sławomir Dytko
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WADIM TYSZKIEWICZ
- 1 Andrzej Staroszczuk
- 2 Anna Ćwiklik-Kowalska
- 3 Adam Stelmaszyk
- 4 Konstanty Paweł Wisłocki
- 5 Beata Marzanna Danielkiewicz
- 6 Joanna Urszula Jaśków
Okręg 3
Gminy: Bytom Odrzański, Nowe Miasteczko, Siedlisko
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW IZABELA BOJKO
- 1 Łukasz Jan Kopij
- 2 Roman Alojzy Kozłowski
- 3 Agnieszka Ewa Jakubów
- 4 Adam Gawlik
- 5 Daria Karolina Jarmolińska-Mikuliszyn
- 6 Agnieszka Zaguła
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
- 1 Józef Giemza
- 2 Henryk Józef Jatczak
- 3 Grzegorz Andrzej Zwarycz
- 4 Anita Helena Pogrzebska
- 5 Irena Lechowicz
- 6 Agnieszka Marta Kędzierska-Skórska
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 1 Łukasz Jarosław Kempa
- 2 Krzysztof Jan Łazarów
- 3 Anna Maria Frankowska
- 4 Irena Dudziak
- 5 Agnieszka Rajkowska
- 6 Dawid Sebastian Szkondziak
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
- 1 Kazimierz Julian Podgórny
- 2 Jerzy Krzysztof Domagała
- 3 Magdalena Katarzyna Bakusiewicz
- 4 Tadeusz Stanisław Ozimiński
- 5 Ewa Janina Bielecka
- 6 Anna Wanda Szałata
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
- 1 Sebastian Bogumił Dysiewicz
- 2 Anna Maria Ciszka-Marczewska
- 3 Ewa Beata Nowek
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
- 1 Paweł Gradziuk
- 2 Marta Maria Srebniak-Buszewska
- 3 Patryk Maksymilian Świtała
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWEŁ JAGASEK
- 1 Józef Malitowicz
- 2 Magdalena Jolanta Kowalska
- 3 Klaudia Fursewicz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WADIM TYSZKIEWICZ
- 1 Jarosław Antoni Intek
- 2 Marcin Sebastian Kula
- 3 Julian Sławomir Hucko
- 4 Magda Agnieszka Małaszczuk
- 5 Ewa Agnieszka Suchocka
Okręg 4
Gminy: Kolsko, Nowa Sól, Otyń
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW IZABELA BOJKO
- 1 Ewa Katarzyna Owczarz
- 2 Tomasz Twardowski
- 3 Eliza Ratajczak
- 4 Bogumił Bugaj
- 5 Joanna Sawicka
- 6 Seweryn Frąckowiak
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
- 1 Andrzej Ziarek
- 2 Teresa Karolina Kaczmarek
- 3 Pamela Kornela Ławniczek
- 4 Dariusz Marek Piaskowski
- 5 Mirosław Kucharski
- 6 Małgorzata Nitka
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- 1 Przemysław Ficner
- 2 Andrzej Pogorzelski
- 3 Roma Gąsior
- 4 Wioleta Katarzyna Jura
- 5 Maria Błoszyk
- 6 Mirosław Ganecki
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM
- 1 Bogdan Molenda
- 2 Magdalena Hermann
- 3 Maciej Tomasz Starewicz
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
- 1 Kazimierz Olszewski
- 2 Monika Joanna Zbroja
- 3 Edyta Barbara Dżydżora
- 4 Andrzej Józef Werner
- 5 Zofia Agnieszka Sobocińska
- 6 Piotr Sławomir Zuterek
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
- 1 Henryk Zenon Wilk
- 2 Grażyna Anna Śliwińska
- 3 Maciej Kościelny
- 4 Hanna Zofia Białas-Heltowska
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWEŁ JAGASEK
- 1 Robert Rychlak
- 2 Ewelina Iwańska
- 3 Małgorzata Mąkosza
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WADIM TYSZKIEWICZ
- 1 Iwona Helena Brzozowska
- 2 Bogumiła Alicja Ulanowska
- 3 Alfreda Barbara Baranowska
- 4 Marek Strzelczyk
- 5 Piotr Sławomir Pantera
- 6 Jarosław Dykiel
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?