Wyprzedzał "na trzeciego". Omal nie doszło do tragedii (wideo)

  • Gazeta Lubuska

(vp)

Policjanci zatrzymali na drodze krajowej nr 3 kierującego, który wyprzedzał na "trzeciego". Wykroczenie zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu.
Kierowca chryslera omal nie doprowadził do czołowego zderzenia
 KMP Zielona Góra

Droga krajowa nr 3, to droga o dużym natężeniu ruchu, na której często dochodzi do wypadków, w tym tych najcięższych - ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego policjanci prowadzą obecnie akcję "Bezpieczna Krajówka", która ma za zadanie wyłapywanie piratów drogowych oraz tych kierowców, którzy swoim zachowaniem zagrażają innym.

Zobacz też: Zobacz, kto najlepiej uczy jazdy za kółkiem

Jak poinformowała rzeczniczka zielonogórskiej policji kom. Małgorzata Stanisławska, jednym z takich kierujących, który otrzymał mandat 250 zł i 5 punktów karnych był mężczyzna podróżujący chryslerem. Mężczyzna wyprzedzał na "trzeciego". Wyprzedził m.in. policyjny radiowóz, a także trzy inne pojazdy mimo że z przeciwka nadjeżdżał inny samochód, który musiał ratować się przed zderzeniem zjechaniem na pobocze.

Pirat został zatrzymany. Otrzymał mandat w wysokości 250 zł i 5 punktów karnych.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

26.03.2011, 22:49

NIE MASZ WIDZĘ ZIELONEGO POJĘCIA CO TO ZNACZY "NA TRZECIEGO" WEŹ KODEKS I SPRAWDŹ NA CZYM POLEGA TEN DOZWOLONY MANEWR W OKREŚLONYCH WARUNKACHPrzeczytałam cały "kodeks" od przodu i od tyłu - i jako żywo nie doczytałam się, "na czym polega ten dozwolony manewr w określonych warunkach".Natomiast mogę powiedzieć, że albo udajesz, albo głupszy jesteś niż ustawa przewiduje (optuję za tą drugą ewentualnością), skoro nie rozumiesz, że określenia "wyprzedzanie na trzeciego" używa się często TAKŻE do opisania nieprawidłowego wyprzedzania, w wyniku którego inny uczestnik ruchu, jadący prawidłowo zmuszany jest do ucieczki ze swego pasa ruchu; tak też było w opisanym przypadku.A teraz krynico mądrości zacytuj nam z "kodeksu" "CO TO ZNACZY "NA TRZECIEGO" WEŹ KODEKS I SPRAWDŹ NA CZYM POLEGA TEN DOZWOLONY MANEWR W OKREŚLONYCH WARUNKACH" - bo inaczej uznam Cię za przygłupa.Oczywiście powyższy apel jest stricte retoryczny, bo odpowiedzi nie może być i nie będzie...

26.03.2011, 15:15

Obejrzyj dokładnie filmik - zobaczysz, w którym momencie na jednopasmowej dwujezdniowej drodze znalazły się TRZY samochody obok siebie.Obejrzyj dokładnie filmik - zobaczysz, w którym momencie na jednopasmowej dwujezdniowej drodze znalazły się TRZY samochody obok siebie.Nie dziecko, dalece nie każdy; tak jeżdżą wyłącznie BANDYCI DROGOWI oraz ludzie niespełna rozumu.NIE MASZ WIDZĘ ZIELONEGO POJĘCIA CO TO ZNACZY "NA TRZECIEGO" WEŹ KODEKS I SPRAWDŹ NA CZYM POLEGA TEN DOZWOLONY MANEWR W OKREŚLONYCH WARUNKACH

26.03.2011, 03:43

jakby policjant chciał dać mi mandat za zjechanie na "margines" w takiej w sytuacji, to na pewno bym go nie przyjął, tylko od razu brał sąd grodzki to raz, dwa że mimo wszystko znajdź mi gliniarza który dałby za takie coś mandat. Łykacie wszystko jak pelikan i siejecie zamęt oraz plotki.

a kierowca auta został potraktowany nad wyraz łagodnie, tutaj policjant faktycznie postąpił zbyt litościwie, powinien od razu kierować sprawę do sądu, co można to można, ale takie wyprzedzanie to jest już ostre przegięcie.

25.03.2011, 20:38

Bo dokładnie tak by było!!!Kierowca,który musiał zjechać na "margines"unikając zderzenia czołowego,zostałby ukarany większym mandatem,niż ten który go do tego "zmusił".Ale niestety takie jest chore prawo w tej Polsce!!!!Chora to ty jesteś!Właśnie po to jest pobocze czy pas bezpieczeństwa, żeby w sytuacji wymagającej tego zeń skorzystać - co naturalnie nie podlega żadnej karze w odróżnieniu od jazdy pasem bezpieczeństwa.Żeby publicznie wypowiadać się w jakiejś kwestii trzeba mieć elementarna bodaj pojęcie o przedmiocie wypowiedzi.No, ale jak się jest blondynką...

25.03.2011, 13:50

Nazwisko i zdjęcie tego gnojka do publicznej wiadomości

25.03.2011, 13:06

Lepiej zapłacić niesłuszny mandat niż leżeć w grobie po zderzeniu z piratem.

25.03.2011, 11:51

Taka jazda i spychanie samochodów na pobocze jest nagminne na trasie Sulechów - Zielona Góra.

25.03.2011, 09:54

Gdyby za tym co uciekł na pobocze jechała drogówka, to dostałby on 500zł i 10 punktów za "jazde po marginesie"Bo dokładnie tak by było!!!Kierowca,który musiał zjechać na "margines"unikając zderzenia czołowego,zostałby ukarany większym mandatem,niż ten który go do tego "zmusił".Ale niestety takie jest chore prawo w tej Polsce!!!!

25.03.2011, 09:51

Gdyby za tym co uciekł na pobocze jechała drogówka, to dostałby on 500zł i 10 punktów za "jazde po marginesie"

24.03.2011, 21:35

Gdyby za tym co uciekł na pobocze jechała drogówka, to dostałby on 500zł i 10 punktów za "jazde po marginesie"

24.03.2011, 21:04

Co Ty gadasz czlowieku, ja dostalem 500 zl mandatu, za to, ze zatrzymalem sie ROWEREM !!! na przejsciu dla pieszych bo nie wyhamowalem na czerwonym, ale zarzymalem sie i poczekalem na zielone.A Ty piszesz, ze nie moga mu wlepic wyzszego mandatu, bo takie jest prawo ?Dlaczego nie dostal za spowodowanie zagorozenia w ruchu - maja takie prawo. i max mandat 1000zl.Śmieszne sa te kary w Polsce, smieszni sa niektorzy policjanci wlepiajac jednym tak niskie mandaty za powazne wykroczenia a innym duzo wyzsze kary za blahe przewinienia - tlumaczac sie tym samym prawem.Co do spowodowanie zagrożenia, to masz rację. Ale mandat 1.000 zł nie wchodził w tym konkretnym przypadku w grę, bo za to jest zaledwie 500 zł. Jeśli chodzi o niektórych policjantów, to nie jest to śmieszne ale przerażające, skoro nie mają odpowiedniej wiedzy!

24.03.2011, 21:00

to nie wina policji. tak jk napisałem powyżej to wina prawa o ruchu drogowym które musi byc respektowane przez policje. Policja nie może bra c odpowiedzialności że jakiś id. w rządzie wymyślił tak niskie kary. Jak rzad za takie manewry nałozy obowiazek w raryfikatorze nałozenia 1000 zł to wtedy policja bedzie mogła nakładać. a tak jak tu za to wykroczenie 250 zł iu 5 pkt są to stałe kwoty i pkt bez możliwości od ... do. pozdroNie wypisuj głupot, skoro nie masz dostatecznej wiedzy! Przeczytaj sobie dyspozycje i sankcje art.86 kodeksu wykroczeń -za spowodowanie bezskutkowego zagrożenia bezpieczeństwa ruchu policjant może zatrzymać prawo jazdy i skierować wniosek do sądu. I właśnie tak powinien był postąpić ten funkcjonariusz! Ale niestety dał d...! Może było to wynikeim jego niedostatecznej wiedzy?Swoją drogą autor artykułu też się popisał -"wyprzedzanie na trzeciego"! P.S. Bezskutkowe, czyli inne niż kolizja drogowa.

24.03.2011, 20:11

co ro znaczy "wyprzedał na trzeciego"???Obejrzyj dokładnie filmik - zobaczysz, w którym momencie na jednopasmowej dwujezdniowej drodze znalazły się TRZY samochody obok siebie.A gdzie tam było wyprzedzanie na trzeciegoObejrzyj dokładnie filmik - zobaczysz, w którym momencie na jednopasmowej dwujezdniowej drodze znalazły się TRZY samochody obok siebie.Wielkie mi halo... "Na trzeciego..." Od razu PIRAT Każdy z nas tak jeździ.Nie dziecko, dalece nie każdy; tak jeżdżą wyłącznie BANDYCI DROGOWI oraz ludzie niespełna rozumu.

24.03.2011, 19:54

to nie wina policji. tak jk napisałem powyżej to wina prawa o ruchu drogowym które musi byc respektowane przez policje. Policja nie może bra c odpowiedzialności że jakiś id. w rządzie wymyślił tak niskie kary. Jak rzad za takie manewry nałozy obowiazek w raryfikatorze nałozenia 1000 zł to wtedy policja bedzie mogła nakładać. a tak jak tu za to wykroczenie 250 zł iu 5 pkt są to stałe kwoty i pkt bez możliwości od ... do. pozdroCo Ty gadasz czlowieku, ja dostalem 500 zl mandatu, za to, ze zatrzymalem sie ROWEREM !!! na przejsciu dla pieszych bo nie wyhamowalem na czerwonym, ale zarzymalem sie i poczekalem na zielone.A Ty piszesz, ze nie moga mu wlepic wyzszego mandatu, bo takie jest prawo ?Dlaczego nie dostal za spowodowanie zagorozenia w ruchu - maja takie prawo. i max mandat 1000zl.Śmieszne sa te kary w Polsce, smieszni sa niektorzy policjanci wlepiajac jednym tak niskie mandaty za powazne wykroczenia a innym duzo wyzsze kary za blahe przewinienia - tlumaczac sie tym samym prawem.

24.03.2011, 19:28

Co wy ludzie piszecie.To jest u nas przecież "normalne"jechać na trzeciego.Dobrze że jest pobocze i można "uciec" przed czołówką. Jest chamstwo na drogach i jak na razie nie ma na to rady. Wystarczy wyjechać na pierwszą lepszą drogę a doświadczeni kierowcy doskonale o tym wiedzą. Teraz na naszych drogach to nie jest jazda ale dosłownie walka.

24.03.2011, 19:01

Takiej parówie odrazu powinni zabrac Prawajazdy.............Mam nadzieje ze policja srogo go ukarac.

24.03.2011, 18:54

Wielkie mi halo... "Na trzeciego..." Od razu PIRAT Każdy z nas tak jeździ.Nie chrzań pustaku że każdy!!!Może Ty tak jeździsz bo Ci życie niemiłe,ale prawda jest taka że przez takich właśnie debili,giną niewinni ludzie na drogach!

24.03.2011, 18:35

Wielkie mi halo... "Na trzeciego..." Od razu PIRAT Każdy z nas tak jeździ.

24.03.2011, 17:58

Za takie wyprzedzanie 250zł mandatu???To ja się nie dziwię,że w Polsce co niektórzy kierowcy jezdzą jak jezdza!!!Woli zapłacić 250zł mandatu i sobie jechać i stwarzać zagrożenie na drodze.Dla mnie jest to prostu śmieszne!!!!Brawo dla Policjantów,którzy wystawiali ten mandat.to nie wina policji. tak jk napisałem powyżej to wina prawa o ruchu drogowym które musi byc respektowane przez policje. Policja nie może bra c odpowiedzialności że jakiś id. w rządzie wymyślił tak niskie kary. Jak rzad za takie manewry nałozy obowiazek w raryfikatorze nałozenia 1000 zł to wtedy policja bedzie mogła nakładać. a tak jak tu za to wykroczenie 250 zł iu 5 pkt są to stałe kwoty i pkt bez możliwości od ... do. pozdro

24.03.2011, 17:55

Dosłownie prawo drogowe w Polsce sie ośmiesza takimi karami .Kierowca tylko dostał bonus. za takie manewy odrazu odbierać uprawnienia z miejsca. Dosłownie złapałbym faceta i wziołbym mu kluczyki i wypierd..... do Odry. Dzisiaj jechałem z Zielonej do N Soli i również jakiś idiota wpakował mi sie na czołówkę dobrze że są marginesy bo bym zginął. Prawo naprawde sie ośmiesza i dlatego trzeba samemu eliminować te **** z dróg. nikt nie jest bogiem i nie ma prawa decydować o moim zyciu czy innych ludzi.

24.03.2011, 17:12

Za takie wyprzedzanie 250zł mandatu???To ja się nie dziwię,że w Polsce co niektórzy kierowcy jezdzą jak jezdza!!!Woli zapłacić 250zł mandatu i sobie jechać i stwarzać zagrożenie na drodze.Dla mnie jest to prostu śmieszne!!!!Brawo dla Policjantów,którzy wystawiali ten mandat.

24.03.2011, 16:52

Cena życia- 250zł!!! Szok!

24.03.2011, 16:43

A gdzie tam było wyprzedzanie na trzeciego

24.03.2011, 16:10

co ro znaczy "wyprzedał na trzeciego"???

24.03.2011, 15:56

baran za kierownicą w starym szrocie który myśli że nie wiadomo jaką szybką "bryką" jedzie najgorsze że takie pajace po parudziesięciu takich wyprzedzań tak czy siak znajdują sie z 2 -3 auta przed nami BAŁWAN