Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyrusz z POLREGIO na niezapomnianą wycieczkę!

red
Wakacje powoli dobiegają już końca, ale to nie oznacza, że musimy rezygnować z podróży. Dzięki inicjatywie POLREGIO będziemy mogli w najbliższych miesiącach zwiedzać interesujące miejsca w województwie lubuskim! Na czym polega cały pomysł?

Przewoźnik rusza na koniec sierpnia z cyklem wycieczek pod hasłem „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO”. Warto podkreślić, że jest to już druga edycja tego programu. –Pierwsza została bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców, więc postanowiliśmy w tym roku również przygotować ciekawe propozycje – tłumaczy Paweł Nijaki, rzecznik prasowy POLREGIO. -W naszym województwie jest bardzo wiele miejsc o dużych walorach turystycznych. Część z nich pozostaje wciąż nieodkryta dla Lubuszan. Dlatego zamierzamy zorganizować od sierpnia do grudnia siedem jednodniowych wycieczek. Przy okazji będziemy także promować ekologiczny transport, jakim jest kolej – tłumaczy Paweł Nijaki, rzecznik prasowy POLREGIO.

Co warto podkreślić, do odkrywania najatrakcyjniejszych miejsc w województwie lubuskim uczestnicy wycieczek nie muszą się wcześniej przygotowywać. Na każdym przejeździe będzie dostępny przewodnik, który oprowadzi uczestników po najciekawszych punktach podróży, dzieląc się wiedzą na ich temat. – Zapewniamy opiekę od początku podróży aż do jej końca. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną czy też przyjaciółmi. Już sama podróż pociągiem może być także interesującym doświadczeniem dla najmłodszych – przekonuje Nijaki.

Pierwszy wyjazd zaplanowano na 31 sierpnia. Będzie to wycieczka do Pszczewa. Pociąg wyruszy ze stacji w Zielonej Górze o godz. 9.10, natomiast planowany powrót to godz. 17.05. W planie wyjazdu znajdziemy m.in. zwiedzenie zabytkowego rynku oraz kościoła pw. Świętej Marii Magdaleny. Sama świątynia to bardzo interesujący obiekt - została wybudowana w latach 1632-1654 w stylu późnorenesansowym na miejscu świątyni spalonej przez Szwedów w 1631 roku.

W programie wycieczki znajdzie się także zwiedzanie Bożycy, Leśniczówki oraz tzw. Folwarku w Pszczewie. Ten ostatni to tak naprawdę Dwór Biskupi, w którym w dawnych czasach rezydowali przedstawiciele poznańskiego biskupstwa. Folwark jest bardzo pięknie położony i tak podobał się ówczesnym księżom, że w 1602 r. bp Wawrzyniec Goślicki zwołał nawet w Pszczewie kongregację synodalną.

Ale nie tylko samym zwiedzaniem zabytków człowiek żyje… Dlatego w trakcie wyjazdu podróżni będą mogli obejrzeć m.in. korowód dożynkowy oraz wybrany film w lokalnym kinie. A dla miłośników aktywniejszego wypoczynku przewidziano wizytę nad jeziorem!

Na tym jednak nie kończy się cykl wycieczek lubuskimi pociągami. Kolejny wyjazd z POLREGIO będzie odbywał się 15 września. Tym razem odwiedzimy prawdziwą lubuską turystyczną perełkę – Łagów. W programie znajdzie się przejazd nieczynną linią kolejową z Toporowa, rejs statkiem po jeziorze, ale także piknik z ogniskiem. Oczywiście nie zabraknie możliwości obejrzenia zabytków pięknego Zamku joannitów.

Kolejna propozycja wyjazdu skierowana jest do miłośników rowerów. 21 września POLREGIO organizuje jednodniowy wypad do Sulęcina. Na miejscu uczestnicy będą mogli wziąć udział w rajdzie rowerowym z okazji Zlotu Cyklistów. Warto jednak podkreślić, że alternatywnie przygotowanie jest także zwiedzanie samej miejscowości wraz z przewodnikiem.

Już tydzień później pojedziemy do Przewozu oraz Parku Mużakowskiego. Sam park to prawdziwy przyrodniczy fenomen. W 2014 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jako 12

obiekt w Polsce. To miejsce naprawdę warto zobaczyć na własny oczy! W programie znajdziemy także propozycję dla fanów kolei– podróż nieczynną linią Jankowa Żagańska – Przewóz.

W październiku odbędą się dwie kolejowe wycieczki organizowane przez POLREGIO. Najpierw 12 października będzie można wybrać się w region Międzyrzecza i Nietoperka, a tydzień później w okolice Wschowy i Głogowa. Całość tegorocznych podróżny zamknie wyjazd 7 grudnia do Goerlitz.

- Zachęcamy do zainteresowania się naszą turystyczną ofertą, bowiem jest ona bardzo atrakcyjna cenowo. Na przykład koszt pierwszej wycieczki z Zielonej Góry do Pszczewa to 45 zł, przy czym warto pamiętać, że od tej kwoty można odliczyć wszystkie obowiązujące ulgi. Za relatywnie niewielką cenę Lubuszanie mają okazję zobaczyć wiele interesujących miejsc – tłumaczy Paweł Nijaki.

Osoby zainteresowane wycieczkami POLREGIO mogą uzyskać więcej informacji o podróżach pod adresem www.polregio.pl w zakładce aktualności/lubuskie oraz pod adresem e-mail: [email protected] lub numerami telefonów: 665 915 411 i 695 940 377.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska