Zamknij

Gazeta Lubuska

Wyrwane ławki i kwiaty, zdewastowane kosze oraz parasole. Wandale zdemolowali park w Sławie. Miasto opublikowało zdjęcia

zniszczony park, sława, wandale, wyrwane ławki i kwiaty, park miejski w Sławie

Gmina Sława/FB

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/11] Następne

Wyrwane ławki i kwiaty, zdewastowane kosze oraz parasole. Wandale zdemolowali park w Sławie. Miasto opublikowało zdjęcia

Aktualizacja: 1.05.2021, godz. 13.00
Jak poinformowało miasto Sława, sprawcy zdewastowania parku miejskiego zostali prawdopodobnie ustaleni. "Monitoring w Parku Miejskim poskutkował! Prężna praca straży miejskiej wraz z policją doprowadziła do ustalenia prawdopodobnych sprawców wandalizmów w Sławie. Trwa zabezpieczanie monitoringu, następnie rozpocznie się postępowanie względem tych osób" - czytamy na profilu urzędu.

W nocy z 30 kwietnia na 1 maja 2021 roku w sławskim parku miejskim wandale zdewastowali ławki, kosze na śmieci, parasole. "W sumie osiem sztuk parkowych ławek zostało wyrwanych, cztery wróciły na swoje miejsca, drugie tyle zostało zabezpieczone przez pracowników gospodarczych sławskiego magistratu. Dodatkowo poprzewracali też parasole na SCKiW i powyrywali kwiaty na ulicach Sławy" - komunikuje gmina Sława.

Straż miejska wspólnie z policją będzie analizować zapis monitoringu w celu wykrycia sprawców. Niemal cały park jest objęty systemem monitorowania. Przypomnijmy, że we 2020 roku zakończyła się rewaloryzacja parku miejskiego, której całkowity koszt wyniósł 3,682 mln zł! "Niestety, przez takie wybryki upiększony park nie może cieszyć naszych oczu" - informuje miasto.

Zobacz film: Wandale w zielonogórskich autobusach MZK. Co niszczą najczęściej?

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy