Wystąpią u nas: Mesajah, Mery Spolsky, Miuosh, Teresa Werner, Sławek Uniatowski, Ga-Ga Zielone Żabki… Do tego mistrzostwa gry w kapsle!

hak, sndr, eg, nd

Wideo

Zobacz galerię (7 zdjęć)
Zobacz, ile się dzieje na lubuskich scenach podczas weekendu 21-23 lutego 2020 r. I wybierz się!

Gorzów Wlkp.
Trzy razy Piaf!
Artur Barciś to nie tylko znany aktor, ale również reżyser. Wspólnie z gorzowskim teatrem przygotował spektakl „Trzy razy Piaf”, gdzie rozpisał rolę Piaf na trzy akty. Trzy różne okresy z życia artystki przedstawiają trzy różne aktorki. Każda z nich w inny sposób interpretuje piosenki Piaf. Co ciekawe, widz ma wrażenie, że obserwuje życie Piaf spędzając czas w paryskiej kawiarni.
Teatr Osterwy, w piątek i w sobotę, 21, 22 lutego 2019 r. 19.00, bilety: 35 zł.

Czytaj także

Świdnica
Masz szansę zobaczyć świdnickie bunkry
Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę, 23 lutego 2020 r. na pieszą wycieczkę na trasie: Buchałów – Świdnica (OSiR Bunkry) – Świdnica (PKS). Trasa liczy 11 km. Zbiórka na przystanku MZK (Dąbrówki - naprzeciwko Carrefoura) o 10.50. Odjazd autobusu „PKS” o godz. 11.05 (bilet: 6 zł). Powrót ze Świdnicy autobusem PKS o 15.29 lub 16.18 (bilet: 4,90 zł).

Czytaj także

Gorzów Wlkp.
Rodzinne spotkanie w pięknej willi
Biblioteka organizuje w soboty rodzinne spotkania w Willi Lehmanna. Każde spotkanie ma inny temat przewodni. Tym razem będzie to dzień kota. W programie m.in.: czytanie „kociej” poezji, zabawy, łamigłówki i wystawa mruczków. Przyjdźcie całymi rodzinami! I jeszcze jedno: jeśli macie koty, to przynieście ich zdjęcia!
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Willa Lehmanna, ul. Sikorskiego, sobota, 22 lutego 2020 r., 11.00, udział darmowy.

Świebodzin
Teresa Werner i Goran Karan wystąpią w Świebodzińskim Domu Kultury
Teresa Werner wiele lat występowała z zespołem Śląsk na scenach największych teatrów świata, w tym m.in. Carnegie Hall, Broadway’u. Postawiła na solową karierę piosenkarską i teraz śpiewa swoje hity: „Dałabym Ci dała”, „Miłość jest piękna”, „Kocham swoje morze” i inne utwory ze Złotej Płyty - „Spełnić marzenia”.
Świebodziński Dom Kultury, niedziela, 23 lutego 2020, 16.00, bilety: 60/80 zł.

Gorzów Wlkp.
Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni i ballady
Podczas tego koncertu będziecie mogli usłyszeć najbardziej znane utwory wybitnego, rosyjskiego barda. W repertuarze koncertu znajdą się takie utwory, jak: „Trzy miłości”, „Dopóki ziemia kręci się”, czy „Piosenka o Arbacie”.
MCK Zawarcie, ul. Wawrzyniaka, niedziela, 23 lutego 2020, 18.00, bilety: 40 zł.

Gorzów Wlkp.
Poczuj Power of Trinity
Łódzka kapela w jednym wydaniu łączy kilka muzycznych gatunków: rock, reggae, dub i elektronikę. Drugi album kapeli „Loccomotiv” był jedną z najbardziej popularnych rockowych płyt roku. W 2018 r. ukazał się czwarty krążek Power of Trinity - „Ultramegnetic” (nominacja do Fryderyków w kategorii rock”).
Klub C-60, ul. Zaułek, sobota, 22 lutego 2020, 20.00, bilety: 30-40 zł.

Czytaj także

Sulęcin
Mistrzostwa gry w kapsle
Przed nami V Międzynarodowe Mistrzostwa Gry w kapsle - Kapsel Cross. Zabierzcie znajomych, rodzinę i bawcie się świetnie. Program: 15.00 zgłoszenia zawodników; 15.20 losowanie kolejności startu; 16.00 start; 19.30 dekoracje zwycięzców. Zawody w kategorii wiekowej do 15 lat i powyżej 15 lat (czyli open). A po zawodach afterparty i Brodacze (dla uczestników zawodów za darmo, dla pozostałych: 25-30 zł). Więcej tel. 506 070 879.
Sulęciński Ośrodek Kultury, sobota, 22 lutego 2020, 15.00-19.00, wpisowe: 25 zł.

Gorzów Wlkp.
Sławek Uniatowski z najlepszymi hitami
Jest multiinstrumentalistą: wokalistą, kompozytorem i autorem tekstów. Sławek Uniatowski koncertował z big bandami wykonując repertuar Franka Sinatry, Tony’ego Benetta, Nat King Cole’a, Cheta Bakera, Ellie Fitzgerald.
Teatr Osterwy, niedziela, 23 lutego 2020, 16.00 i 19.00, bilety: 110 zł (dostępne z ew. zwrotów).

Zielona Góra
A te piosenki Jerzego Wasowskiego znasz?
„Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego” to propozycja dla miłośników talentu Jerzego Wasowskiego oraz dla wszystkich ceniących piękno polskiej piosenki. Składa się z kilkunastu zapomnianych lub mało znanych kompozycji Mistrza. Utwory wykona Piotr Zubek & Bogdan Hołownia Quartet.
Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury, piątek, 21 lutego 2020, 20.00, 35 zł.

Szprotawa
Spektakl o Gombrowiczu wyreżyserował młody szprotawianin
Szprotawski Dom Kultury zaprasza dziś na spektakl „Jak VVitoldo płynął”, który jest pracą egzaminacyjną szprotawianina Macieja Hanuska, studenta III roku Reżyserii Dramatu Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Sztuka jest próbą zmierzenia się z biografią i twórczością Witolda Gombrowicza. Tekst: Dominik Frosztęga, występują: Adam Borysowicz, Alicja Czarnik.
SzDK, piątek, 21 lutego 2020, 18.00, bilety: 25 zł.

Zielona Góra
Miuosh z albumem „Powroty” w Kawonie
Miuosh na ogólnopolskiej trasie promuje swój najnowszy album „Powroty” (premiera 24 stycznia br.). Płytę zapowiadał singiel o tym samym tytule.
Piwnica Artystyczna Kawon, ul. Zamkowa, piątek, 21 lutego 2020, 19.00.

Zielona Góra
W Bachusie: wieczór z formacją Fruti Blues
Restauracja Winiarnia Bachus zaprasza dziś na koncert Fruti Blues. Liderem, kompozytorem i tekściarzem - poetą jest Andrzej Święcicki, z którym grają: Andrzej Żołądziejewski – gitara, Przemysław Gapiński – bas, Aleksander Turkiewicz – perkusja.
Bachus, rynek, piwnice ratusza, piątek, 21 lutego 2020, 20.00, bilety: 15 zł, rez.: tel. 511 161 212.

Gorzów Wlkp.
Muzyczne krajobrazy z Cracow Guitar Quartet
Cracow Guitar Quartet to czołowa polska formacja gitarowa, która wykonuje muzykę klasyczną wszystkich epok - od renesansu po współczesność. Już dziś czeka nas koncert kameralny „Muzyczne krajobrazy”, podczas którego usłyszymy właśnie muzyków Cracow Guitar Quartet. Program koncertu jest niezwykle bogaty i składa się z ośmiu utworów, które pochodzą nawet z XVII wieku. Muzycy wykonają m.in. „Allegro moderato” Bacha i „Tańce brazylijskie” Celso Machado. Zespół tworzą: Miłosz Mączyński (gitara), Joanna Baran-Nosiadek (gitara), Łukasz Dobrowolski (gitara), Mateusz Puter (gitara).
Filharmonia Gorzowska, piątek, 21 lutego 2020, 19.00, bilety: 20-25 zł.

Nowa Sól/Modrzyca
Karnawałowy koncert orkiestry Fermata Band
Tradycyjnie w nowym roku w pensjonacie Korona w Modrzycy, koncert da orkiestra Fermata Band, działająca przy parafii św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli. Dyrygował będzie Hubert Gajewski, a wydarzenie ze specjalnym udziałem wiolinistki Martyny Musiał, poprowadzi Sławomir Kozłowski. W programie m.in. muzyka klasyczna, w tym walc z baletu Piotra Czajkowskiego „Śpiąca królewna”, muzyka rozrywkowa i filmowa (m.in. z filmu „Ojciec chrzestny”, utwory Johna Williamsa.
Modrzyca, Korona, niedziela, 23 lutego 2020, 16.00, bilety: 15-25 zł.

Babimost
To będzie fest biesiada!
Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na Kabaretową Biesiadę Śląską z grupą Fest – gwiazdą Śląskiej Telewizji.
GOK, niedziela, 23 lutego 2020, 16.00, bilety: 35/45 zł.

Zielona Góra
W Filharmonii Zielonogórskiej: Beata Bilińska w recitalu „Na urodziny Fryderyka Chopina”
To już tradycja, że kolejną edycję Festiwalu Dni Muzyki nad Odrą zwiastuje recital fortepianowy. W piątek w Filharmonii Zielonogórskiej dzieła F. Chopina i J. S. Bacha wykona Beata Bilińska - laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Artystka koncertowała w Austrii, Argentynie, Bułgarii, Czechach, Danii, we Francji, Włoszech, w Irlandii, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, Norwegii, na Słowacji, w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Występowała z recitalami i koncertami symfonicznymi w większości sal filharmonicznych w Polsce.
Filharmonia Zielonogórska, piątek, 21 lutego 2020, 19.00, bilety: 35/30 zł.

Zielona Góra/Słubice
Mesajah rozbuja kluby w Słubicach i Zielonej Górze
Mesajah (właściwie Manuel Rengifo Diaz) to polski wokalista reggae, autor tekstów, producent i kompozytor. Jego przygoda muzyczna rozpoczęła się od Natural Dread Killaz. W 2008 r. wydał swój pierwszy album „Ludzie prości”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem na polskiej scenie reggae. Promował go przebój „Każdego dnia”. Na kolejnych płytach („Jestem stąd”, „Brudna prawda”, „Powrót do korzeni”) znalazły się tak znane dziś utwory jak: „Ogień”, „Wiadomość”, „Szukając szczęścia”, „Ten kraj”, „Beautiful morning”, „Lepsza połowa”, „Wolne”. Jako support - duet I Grades.
Słubice, Prowincja, sobota, 22 lutego 2020, 20.00, bilety: 40/50 zł.
Zielona Góra, Piwnica Kawon, ul. Zamkowa, niedziela, 23 lutego 2020, 20.00, bilety: 40/50 zł.

Zielona Góra
Karnawałowy koncert Orkiestry Dętej Zastal
Orkiestra Dęta Zastal zagra w Planetarium Wenus. W programie koncertu karnawałowego „Muzyczne gwiazdy i gwiazdeczki” m.in. tematy z filmów „Gwiezdne Wojny”, „Poszukiwacze zaginionej arki”, przeboje Abby, Elvisa Presley’a, Libertango Astora Piazzoli…
Planetarium Wenus, sobota, 22 lutego 2020, 17.00, bilety: 30 zł (na abilet.pl).

Zielona Góra
Mery Spolsky wystąpi w Kawonie w ramach „Bigotka Tour 2”
Mery Spolsky promuje na trasie album „Dekalog Spolsky” (ukazał się 27 września ub.r.). Wokalistka, scenografka, autorka grafiki i strojów – tym razem szczerym słowem, ubranym w elektro-techno brzmienia i piosenkowe melodie, bawi się konwencją dekalogu i prezentuje dziesięć własnych życiowych zasad. Od debiutanckiego albumu artystce towarzyszy „krzyż spolsky”, który niesie pomoc zagubionym sercom. Kolejnym znakiem rozpoznawczym są „pasky”, bo jak twierdzi, kolor czarny odzwierciedla jej czarny humor, a biały podkreśla białe wiersze. Jako suport - zespół Rat Kru.
Piwnica Kawon, sobota, 22 lutego 2020, 20.00, bilety: 40 zł.

Zielona Góra
Ga-Ga Zielone Żabki i „Olewaj system!”
Stowarzyszenie Art Of Underground zaprasza na koncert kultowej punkrockowej formacji Ga-Ga Zielone Żabki. Podczas energetycznego koncertu do pogo zaproszą nowe kawałki i oldskulowe numery jak „Kultura” czy „Olewaj system”. Na dobry początek zagra Amarena.
JazzKino, ul. Sobieskiego, sobota, 22 lutego 2020, 20.00, bilety: 25/30 zł.

Zielona Góra Stary Kisielin
Zielonogórskie dzielnice w obiektywie
W sobotę otwarcie wystawy fotograficznej „Dzielnice Zielonej Góry – pejzaż miasta”. Członkowie Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego uchwycili w obiektywie urok miasta i dawnych sołectw. Wystawę uświetni występ uczniów z Pracowni Muzycznej Michała Mogiły ze Starego Kisielina.
Filia ZOK w Starym Kisielinie, sobota, 22 lutego 2020, 17.00 – wernisaż, wstęp wolny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3