Właśnie wystartowała kolejna edycja najbardziej prestiżowego konkursu dla przedsiębiorstw działających w naszym regionie. Udział w nim to przede wszystkim doskonała okazja do promocji firmy i marki.

To już 11. edycja tego niezwykle popularnego wśród przedsiębiorców konkursu. O jego dotychczasowych laureatach i uczestnikach śmiało można powiedzieć, że to elita lubuskiej gospodarki. Nie tylko osiągają dobre wyniki finansowe, ale są też wzorowymi pracodawcami i partnerami biznesowymi.

Celem konkursu jest promocja dobrych przedsiębiorstw, działających zgodnie z prawem i normami rzetelnego postępowania w obrocie gospodarczym.

Do Lubuskiego Lidera Biznesu może zgłosić się każda firma, działająca przynajmniej od dwóch lat, która dobrze prosperuje na rynku, terminowo płaci podatki i reguluje zobowiązanie wobec ZUS-u.

Wszystkie zgłoszenie będą zweryfikowane przez kapitułę, która oceni uczestników według ściśle określonych kryteriów. Każda firma, która nie jest pewna swoich szans w konkursie, może zajrzeć do regulaminu i wstępnie oszacować, ile punktów jest w stanie uzyskać. Zdobycie przynajmniej 50 proc. pozwala na przejście do drugiego etapu, a tym samym znalezienie się w gronie uczestników, którzy otrzymają certyfikaty, a być też główne nagrody.

Polecamy: Lubuski Lider Biznesu 2018. Zobacz, które firmy zostały nagrodzone

Organizatorzy szczególne zaproszenie kierują do firm niewielkich, które dopiero budują swoją markę i pozycję, bo to właśnie one najbardziej potrzebują wsparcia i promocji. Samo zdobycie certyfikatu otwiera wiele dróg i ułatwia prowadzenie biznesu. Jest świadectwem rzetelności firmy, wzbudza zaufanie kontrahentów i banków i niejednokrotnie bywa silną kartą przetargową.

Najmniejsi gracze na rynku nie muszą obawiać się, że w starciu z dużymi przedsiębiorcami nie mają szans na zwycięstwo. Uczestnicy będą oceniani w czterech kategoriach: przedsiębiorstwa mikro, małe, średnie i duże. W każdej grupie zostanie wybranych trzech laureatów, którzy otrzymają dyplomy i statuetki Lubuskiego Lidera Biznesu.

Po raz siódmy firmy startujące w Lubuskim Liderze Biznesu mogą dodatkowo ubiegać się o tytuł Lubuskiego Lidera Innowacji. Tutaj w każdej kategorii zostanie wyłoniony jeden laureat.

Organizatorem konkursu jest Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa we współpracy z partnerem strategicznym „Gazetą Lubuską”. Patronat nad konkursem sprawuje marszałek województwa lubuskiego.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 28 czerwca. Przyjmuje je Zachodnia Izba Przemysłowo –Handlowa. Regulamin i formularze zgłoszeniowe można pobrać ze strony: www.ziph.pl. Laureatów konkursu poznamy podczas gali, które odbędzie się pod koniec września.

Regulamin można znaleźć także na dole tej strony (w załączniku).

Zobacz wideo z ubiegłorocznej gali:

Wystartowała 11. edycja Lubuskiego Lidera Biznesu. Zgłoś swoją firmę do konkursu