Zamknij

Gazeta Lubuska

Wywołujące emocje, nieudane albo... w coraz gorszym stanie. Te inwestycje w Zielonej Górze rozpalały dyskusje wśród mieszkańców

Wywołujące emocje, nieudane albo... w coraz gorszym stanie. Te inwestycje w Zielonej Górze rozpalały dyskusje wśród mieszkańców

Natalia Dyjas-Szatkowska

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [4/19] Poprzednie Następne

Pomnik na placu Matejki

Ile to było dyskusji na temat pomnika z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, który stanął na zielonogórskim placu Matejki. Rzeźba miała i ma swoich zwolenników i przeciwników (złośliwi nazywają ją czasem... żyletką).

Pomnik to symbol zjednoczenia naszego kraju po okresie rozbiorów. Do wielu to przemawia. Faktem jednak jest, że na rzeźbie pojawiają się plamy rdzy. Do poprawki!

Nowe inwestycje czy remonty w Zielonej Górze bardzo często wywołują emocje wśród mieszkańców. Zdarza się, że jeszcze droga czy budynek nie powstanie, a już jest na językach wszystkich. Pewne inwestycje udało się naprawić, właśnie dzięki uwagom mieszkańców. Inne, z biegiem lat, okazały się po prostu nieudane albo coraz bardziej niszczeją. Co znalazło się na liście miejsc, wywołujących skrajne opinie? To podpowiedzieli nam Czytelnicy!

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy