Zamknij

Gazeta Lubuska

Wywołujące emocje, nieudane albo... w coraz gorszym stanie. Te inwestycje w Zielonej Górze rozpalały dyskusje wśród mieszkańców

Wywołujące emocje, nieudane albo... w coraz gorszym stanie. Te inwestycje w Zielonej Górze rozpalały dyskusje wśród mieszkańców

Natalia Dyjas-Szatkowska

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [2/19] Poprzednie Następne

Plac Powstańców Wielkopolskich

To jedna z takich inwestycji, która wywoływała i dalej wywołuje skrajne emocje.

Choć niektórzy mówili, że po zmianach będzie panować tu "betonoza", to dziś bardzo często punkt ten staje się areną ważnych dla mieszkańców wydarzeń. Bo i organizowane są koncerty, i protesty, i rozmaite społeczne akcje.

Mieszkańcy zwracają uwagę na jeden problem - siedziska, które szybko uległy zniszczeniu.

Tu pisaliśmy o problemie zniszczonych siedzisk

- Gwarancja (na wykonanie inwestycji i jej elementów na placu Powstańców Wielkopolskich - dop. red.) obowiązuje do 15 lipca 2023 roku - wyjaśniał w zeszłym roku wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk. - Gwarancja obejmuje również elementy siedzisk, jednak z wyłączeniem aktów wandalizmu. Siedziska zostały uszkodzone przez samochód prywatny. Zajmujemy się sprawą wyegzekwowania naprawy z polisy OC. Zostanie również przeprowadzony przegląd pozostałych elementów zagospodarowania.

Wiceprezydent zapewniał także, że materiał użyty do budowy siedzisk, spełnia wymogi do stosowania na zewnątrz.

- Szkoda została oszacowana i w najbliższym czasie zostanie zlecona jej naprawa - tłumaczył jeszcze latem zeszłego roku wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk.

I rzeczywiście, pokruszone siedziska naprawiono. Mamy nadzieję, że i te ubytki widoczne na zdjęciu też zostaną uzupełnione.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy