XIII Europejski Kongres Gospodarczy we wrześniu stacjonarnie i online

Materiał informacyjny Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości S.A.
Udostępnij:

Trwają przygotowania do Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC – European Economic Congress). Już teraz wiadomo, że 13. edycja największej imprezy biznesowej w Europie Centralnej odbędzie się w terminie 20-22 września br. w formule hybrydowej, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i online.

W roku 2019 Europejski Kongres Gospodarczy odwiedziło 15 tys. osób. Jesteśmy przekonani, że docelowo wrócimy do tych dobrych statystyk dokładając zasięgi internetowe. Zmienia się format kongresu, ale idea pozostaje niezmienna, w gronie decydentów i biznesu chcemy rozmawiać o tym ,co najważniejsze dla gospodarki – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator wydarzenia.

Zakres tematyczny Europejskiego Kongresu Gospodarczego powstaje w dialogu z partnerami, ekspertami i uczestnikami. Wstępny program tegorocznego wydarzenia jest już gotowy, to ostatni moment, żeby zgłosić swoje sugestie co do jego kształtu. I tak, jednym z kluczowych zagadnień poruszanych podczas wrześniowego spotkania ekspertów będzie sytuacja Europy i gospodarki po pandemii. Lista tematów zawiera między innymi takie zagadnienia jak: plan odbudowy dla Starego Kontynentu, Europejski Zielony Ład, międzynarodowy handel i relacje gospodarcze po pandemii, digitalizacja gospodarki, konsument w czasach „nowej normalności”, strategia transportowa dla Polski, eksport żywności w cieniu pandemii.

Zagadnienia 13. Europejskiego Kongresu Gospodarczego tworzą łącznie kilkanaście bloków tematycznych, na które złoży się ponad sto debat. Wezmą w nich udział przedstawiciele biznesu, zarówno „dojrzałego” jak i start-upów. Grono ekspertów kongresu tworzą każdego roku unijni komisarze, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, naukowcy i praktycy oraz decydenci.

Kongresowym debatom towarzyszą także prestiżowe konkursy – trwają już kolejne edycje zmagań w ramach Start-up Challenge, plebiscytu Top Inwestycje Komunalne i rankingu Inwestor bez Granic.

Organizator wydarzenia, Grupa PTWP przez cały rok prowadzi szereg aktywności pod marką EEC, różnorodnych co do formuły, rozplanowanych w czasie i dopasowanych do nowych realiów – od wydarzeń – takich jak zorganizowana w lutym II edycja EEC Trends Online, poprzez publikację raportów, rozmowy i debaty poświęcone trendom kształtującym naszą najbliższą przyszłość, kolejną odsłonę EEC Online w terminie 24-25 maja br. aż po kulminację – 13. edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego w dniach 20-22 września 2021 r.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach od 2009 roku gromadzi reprezentantów biznesu, prezesów czołowych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne oraz polityków i ekspertów z kraju, Europy i świata.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego jest grupa PTWP. Więcej informacji na stronie: www.eecpoland.eu/pl/

Materiał oryginalny: XIII Europejski Kongres Gospodarczy we wrześniu stacjonarnie i online - Gazeta Wrocławska

Dodaj ogłoszenie