MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Z okazji Dnia Matki łapcie garść statystyk. W jakim miesiącu urodziło się najwięcej Lubuszan? W jaki dzień rodzi się dużo dziewczynek?

Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska
1. Urodzenia żywe.  Ile dzieci rodziło się w ostatnich latach w Lubuskiem? W pewnym momencie przekroczono nawet barierę 10 tys.! 2015 rok: 94202016 rok: 97342017 rok: 10 3002018 rok: 94672019 rok: 9036 Jak informuje Urząd Statystyczny w Zielonej Górze – w 2019 roku liczba urodzeń była mniejsza w skali roku o 4,6 proc. Dzień Matki to dla wielu jeden z ważniejszych momentów w roku. Bo i można podziękować mamom za ich ciężką pracę i świętować razem ze swoimi dziećmi. Przy okazji tego majowego święta Lubuski Ośrodek Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze przygotował garść informacji na temat lubuskich mam. Kiedy rodzą one najwięcej dzieci?
1. Urodzenia żywe. Ile dzieci rodziło się w ostatnich latach w Lubuskiem? W pewnym momencie przekroczono nawet barierę 10 tys.! 2015 rok: 94202016 rok: 97342017 rok: 10 3002018 rok: 94672019 rok: 9036 Jak informuje Urząd Statystyczny w Zielonej Górze – w 2019 roku liczba urodzeń była mniejsza w skali roku o 4,6 proc. Dzień Matki to dla wielu jeden z ważniejszych momentów w roku. Bo i można podziękować mamom za ich ciężką pracę i świętować razem ze swoimi dziećmi. Przy okazji tego majowego święta Lubuski Ośrodek Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze przygotował garść informacji na temat lubuskich mam. Kiedy rodzą one najwięcej dzieci? Pixabay.com/cynthia_groth
Dzień Matki to dla wielu jeden z ważniejszych momentów w roku. Bo i można podziękować mamom za ich ciężką pracę i świętować razem ze swoimi dziećmi. Przy okazji tego majowego święta Lubuski Ośrodek Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze przygotował garść informacji na temat lubuskich mam. Kiedy rodzą one najwięcej dzieci?

Zastanawialiście się kiedyś, ilu Lubuszan rocznie przychodzi na świat? A może zadawaliście sobie pytanie, w jakich miesiącach jest najwięcej urodzin w naszym województwie?

Lubuski Ośrodek Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze sprawdził, jak to się statystyki z mamami i urodzeniami w Lubuskiem mają.

Trwa głosowanie...

Czy obchodzisz z bliskimi Dzień Matki?

Udało się nawet określić, w jakie dni tygodnia rodzi się najwięcej chłopców, a kiedy najwięcej dziewczynek.

Jeszcze parę lat temu rodziło się ponad 10 tysięcy Lubuszan rocznie!

Co ciekawe, w ostatnich latach była tendencja wzrostowa. W Lubuskiem rodziło się coraz więcej dzieci. Szczyt kulminacyjny liczby narodzin miał miejsce w 2017 roku. Potem maluchów przychodziło nadal sporo, ale te liczby malały...

Wykształcenie a wiek, w którym mamy rodzą dzieci. To też ma znaczenie

Najwięcej dzieci rodzą panie z wykształceniem wyższym. Co ciekawe, to one najpóźniej decydują się na macierzyństwo. (Tak wynika ze statystyk, a przecież powody mogą być bardzo różne).

Zachęcamy do zajrzenia do naszej galerii, by dowiedzieć się nieco więcej o naszych lubuskich mamach i ich maluchach.

Źródło: Lubuski Ośrodek Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze. Oprac. Natalia Dyjas

POLECAMY Z REGIONU

od 7 lat
Wideo

Ewa Zajączkowska-Hernik na Dzień Matki wpomina mamę i składa życzenia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska