MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Za mało dzieci

DARIUSZ BROŻEK
Sołtysi biegali po hali za kurami, a młodzież fikała koziołki. Zdaniem uczestników turnieju sołectw - zabawa była przednia.

Od pięciu lat w Międzyrzeczu organizowane są turnieje sołectw. - Takie imprezy integrują środowisko wiejskie - podkreśla sołtys Wyszanowa Ireneusz Jarnut, którzy kieruje kołem międzyrzeckich sołtysów. - W niektórych wioskach przygotowania do dorocznego turnieju rozpoczynają się już jesienią.
W sobotę w hali sportowo-widowiskowej reprezentacje 14 sołectw rywalizowały w konkurencjach rekreacyjno-sprawnościowych. - Każde wystawia zespół składający się z dzieci i drugi z dorosłych, a w osobnej konkurencji startują sołtysi - mówi członek komisji konkursowej Stanisław Garncarski. - Zawodnicy bardzo poważnie podchodzą do tej rywalizacji.

Za mało dzieci

W turnieju nie wystartowały dwa z 16 międzyrzeckich sołectw. - W Szumiącej i Kuźniku jest za mało dzieci, dlatego nie mogły one wystawić własnych reprezentacji - ubolewa I. Jarnut.
Sztafety musiały pokonać tor przeszkód, zawodnicy rzucali też nawilżonym mydłem i beretem. Początkowo prowadzili mieszkańcy Pniewa, którzy wyróżniali się charakterystycznymi żółtymi koszulkami ufundowanymi przez właściciela firmy Instalko. O tym, że spadli na drugą pozycję, zdecydował rzut beretem. - Sam rzut to nic trudnego - wyznaje kapitan drużyny Barbara Kozielska. - Problem w tym, że beret musi upaść wierzchnią stroną do góry, co wcale nie jest takie łatwe.

Kęszyca na czele

Ostatnią konkurencją było... łapanie kur. Sołtysi musieli się sporo napocić, żeby złapać biegające po hali wystraszone ptaki, ale oprócz zawodników i kibiców dopingowało ich to, że złapaną kurę mogli zabrać do domu.
W ogólnej punktacji zwyciężyła Kęszyca Leśna, która wyprzedziła Pniewo, Wyszanowo i Bukowiec.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska