Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zabawa na koniec niebieskiej akcji dla autyzmu [ZDJĘCIA]

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Ostatnia tegoroczna akcja w Gubinie, dotycząca Światowych Dni Autyzmu.
Ostatnia tegoroczna akcja w Gubinie, dotycząca Światowych Dni Autyzmu. Łukasz Koleśnik
Ponad tydzień trwała akcja „Gubin na niebiesko dla autyzmu”. Zakończyła się ielką zabawą, która odbyła się na Wyspie Teatralnej.

Był rajd rowerowy, pokazy artystyczne, później maraton zumby, a na zakończenie zabawa na Wyspie Teatralnej.

Tak w kilku słowach można podsumować aktywną akcję „Gubin na niebiesko dla autyzmu”, organizowaną przez Elżbietę Konopacką ze stowarzyszenia Dalej Razem. Na Wyspie Teatralnej w towarzystwie dzieci z przedszkola oraz osób autystycznych odsłonięto dwie niebieskie ławeczki. Później była zabawa oraz poczęstunek.

- Pogoda nam na koniec nie dopisała - mówi Elżbieta Konopacka. - Jednak wszyscy świetnie się bawili, a my już szykujemy się do kolejnej akcji za rok.

Z wielkim rozmachem odbywało się tegoroczne celebrowanie Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. - Na początku roku nie miałam nadziei nawet na jedną akcję. Powód? Rak środków finansowych, bo pomysłów mi nie brakuje! - zaznacza Konopacka. Ale znaleźli się ludzie i instytucje, którzy wsparli organizację. to dla niech kieruję słowa podziękowania - mówi E. Konopacka. Wśród pomocników znaleźli się między innymi firmy A.Z. Iwaniccy, Autowarsztata Gubin M&B Prus oraz Fundacja Amicis Wronki. - Ponadto w organizacji pomógł urząd miasta, zwłaszcza pani Alicja Ratowicz. Pomogła też młodzież pod kierownictwem Marcina Gwizdalskiego z Gubińskiego Domu Kultury oraz dyrekcja i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gubinie - wymienia Konopacka.

- Jestem szczęśliwa, że wszystkie akcje były udane, niebanalne jak myślę, mieszkańcy licznie w nich uczestniczyli. Jestem pewna ,że dzięki tegorocznym niebieskim ławeczkom edukacyjnym wiedza o autyzmie dotrze do jeszcze większej ilości osób. Taki jest przecież cel mojej pracy - zaznacza organizatorka ze stowarzyszenia Dalej Razem. - I bardzo jestem dumna,że mogę w taki sposób zmieniać myślenie ludzi o autyzmie i zostawić ślad w moim mieście. Dziękuje wszystkim, którzy pomagali mi, uczestniczyli lub chociażby oglądali zdjęcia. Robię to, aby osobom z autyzmem, z którymi jestem związana już 15 lat, żyło się lepiej - zaznacza Konopacka.

Zobacz też: Swing dla autyzmu w Zielonej Górze

Zobacz też: Magda Gessler w Lubuskiem. Które restauracje odwiedziła restauratorka? [ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska