Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zabójstwo Pauliny D. Prokuratorzy: zbrodnia mogła mieć motyw seksualny. Jest informacja o wynikach sekcji zwłok

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Trzeci zatrzymany w sprawie morderstwa Pauliny D. - 38-letni Gruzin
Trzeci zatrzymany w sprawie morderstwa Pauliny D. - 38-letni Gruzin Krzysztof Szymczak
Badania DNA potwierdziły, że znalezione na Stawach Jana w Łodzi ciało należy do zaginionej Pauliny D. Drugi Gruzin, a tym samym trzecia z zatrzymanych osób, usłyszał zarzuty poplecznictwa. Prokuratura sprawdzi, czy ktoś nie podał Paulinie D. substancji odurzającej.

Aktualizacja godz. 15:25

Poznaliśmy wyniki sekcji zwłok zamordowanej Pauliny D. Jak wykazały oględziny, przyczyną śmierci młodej kobiety były rany kłute szyi. Na jej ciele znalazły się również obrażenia świadczące o pobiciu.

- Wstępne ustalenia posekcyjne potwierdziły, że przyczyną śmierci 28–latki były rany kłute szyi - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej. - Stwierdzono także obrażenia wskazujące na pobicie. Stanowczo zdementować należy pojawiające się w mediach informacje jakoby ciało kobiety zostało rozczłonkowane. Udało się zabezpieczyć nóż – który mógł stać się narzędziem zbrodni. Podczas sekcji zabezpieczono także materiały do dalszych badań. Prawdopodobne jest, że do zabójstwa doszło z motywów seksualnych.

Sąd uwzględnił wniosek prokuratury i zaaresztował 38-letniego Gruzina oskarżonego o poplecznictwo.

Aktualizacja 29.10.2018:

W poniedziałek o godz. 11 do sądu Rejonowego w Łodzi doprowadzony został 38-letni Gruzin (trzeci zatrzymany w sprawie), który w niedzielę usłyszał zarzut poplecznictwa.

28.10.2018
W niedzielę, 28 października, trzeci zatrzymany w sprawie, 38-letni Gruzin, usłyszał zarzut poplecznictwa. Zdaniem prokuratury zacierał on ślady popełnionej na Paulinie D. zbrodni i pomagał sprawcy uniknąć odpowiedzialności. Prokuratura zarzuciła mu także niezawiadomienie policji o popełnionej zbrodni, a także składanie fałszywych zeznań. Grozi mu do pięciu lat więzienia. W niedziele wieczorem będzie wiadomo, czy trafi do aresztu.

Dwójka pozostałych zatrzymanych: 44-letnia Białorusinka z zarzutami niezawiadomienia policji o popełnionej zbrodni i składania fałszywych zeznań, a także 41-letni Gruzin, który nie zawiadomił policji trafili do aresztu. Kobiecie grozi do pięciu lat więzienia, mężczyźnie do trzech lat.

W niedzielę (28 października) prokuratura otrzymała wstępne wyniki badań próbek DNA. Badanie to pomogło ustalić ponad wszelką wątpliwość, że znalezione na Stawach Jana ciało należy do zaginionej Pauliny D.

Tymczasem morderca cały czas jest na wolności. Prokuratura nie podaje, czy znajduje się on w Polsce, czy też uciekła za granicę.

- Trwają czynności i postępowanie mające na celu zatrzymanie prawdopodobnego sprawcy - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Na obecnym etapie nie mogę w tym zakresie przekazać bliższych informacji, mogłoby to zniweczyć skuteczność działań - dodaje.

W poniedziałek (29 października) ma być przeprowadzona sekcja zwłok kobiety, a także badania toksykologiczne, które ustalą, czy nie podano jej środków psychaktywnych.

Gruzin i Białorusinka doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty niezawiadomienia o zbrodni zabójstwa mimo posiadania wiarygodnych informacji i składania fałszywych zeznań. Trzeci zatrzymany usłyszy zarzuty w niedzielę.

Zabójstwo zaginionej Pauliny D. Zatrzymani Gruzin i Białorus...

Przypomnijmy, że ciało kobiety znaleziono w piątek po południu, 26 października. Śledczy nie chcieli jednoznacznie wskazywać, że jest to poszukiwana od tygodnia Paulina D., jednak wszystko na to wskazywało.

Prokuratura Rejonowa Łódź – Polesie prowadzi śledztwo w sprawie bezprawnego pozbawienia wolności 28-letniej kobiety, która zaginęła w minioną sobotę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska