Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zacięta rywalizacja Jakuba Skierki z Radosławem Kawęckim na mistrzostwach Polski seniorów

OPRAC.:
Cezary Konarski
Cezary Konarski
Zielonogórski pływak Jakub Skierka zdobył dwa medale mistrzostw Polski seniorów w Olsztynie.
Zielonogórski pływak Jakub Skierka zdobył dwa medale mistrzostw Polski seniorów w Olsztynie. Facebook.com/jakubskierka123
Najlepszy zawodnik Towarzystwa Pływackiego w Zielonej Górze. – Jakub Skierka – zdobył w Olsztynie dwa medale mistrzostw Polski seniorów.

Jakub Skierka, zgodnie z oczekiwaniami, spośród zielonogórzan spisał się najlepiej podczas mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców na basenie 25-metrowym. Zdobył srebrny medal na 200 m stylem grzbietowym w rywalizacji seniorów (pierwsze miejsce w kategorii młodzieżowców) oraz brązowy na 100 m grzbietowym (druga lokata w młodzieżowcach). Na swoim koronnym dystansie - 200 m stylem grzbietowym - podopieczny trenera Jacka Miciula stoczył porywający pojedynek z byłym zawodnikiem zielonogórskiego klubu Radosławem Kawęckim. Jakub Skierka przegrał minimalnie - o 0,23 s. Uzyskany czas (1.49.09 s) jest czwartym w tym roku rezultatem w Europie oraz wypełnieniem minimum na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Budapeszcie. Zielonogórski pływak zajął też czwarte miejsce wśród młodzieżowców na 100 m stylem dowolnym (49,21 s.).

Bardzo dobrze w Olsztynie spisała się 18-letnia Dominika Łuczak, która zajęła czwarte miejsce na 800 m stylem dowolnym (8.54,16) oraz piąte na 1 500 m dowolnym (17.18,67). Dwukrotnie do finałów A zakwalifikował się także 17-letni Aleksander Sienkiewicz, szósty na 200 m stylem grzbietowym (1.55,60) oraz siódmy na 100 m grzbietowym (52,64). Raz w finale seniorów uczestniczył 17-letni Kacper Bidowaniec, zajmując siódme miejsce na 100 m stylem zmiennym (55,19).

Stal Gorzów, Sparta Wrocław, Unia Leszno – te kluby śmiało można nazwać największymi wygranymi okresu transferowego w PGE Ekstralidze. Do każdej z tych drużyn dołączyły gwiazdy, które powinny sprawić, że wymienione ekipy staną się jeszcze mocniejsze, a przecież już w minionym sezonie były na tyle silne, by w komplecie zameldować się na ekstraligowym podium. Martin Vaculik z Falubazu Zielona Góra do Stali Gorzów, Artiom Łaguta z GKM-u Grudziądz do Sparty Wrocław, Jason Doyle z Włókniarza Częstochowa do Unii Leszno -  te ruchu były największymi hitami okienka transferowego w ekstralidze. W tym roku było ciekawiej niż w latach minionych z tego względu, że kluby musiały układać składy uwzględniając nowy regulamin rozgrywek. Przepis, który wywołał trochę zamieszania na rynku transferowym dotyczy startu w każdej drużynie (pod numerem 1-5 lub 9-13) jednego zawodnika do 24 lat. Żużlowiec taki nie może być wliczany do puli polskich zawodników, którzy muszą zostać wystawieni do składu meczowego. W każdej ekipie musi znaleźć się czterech Polaków, w tym obowiązkowo dwóch juniorów.Jak zmieniły się składy drużyn PGE Ekstraligi? Zobacz na kolejnych zdjęciach >>>>POLECAMY: Giełda transferowa 2021. Ci zawodnicy mają zmienić oblicza swoich nowych klubówZOBACZ TEŻ: Żużlowe maseczki. Zobaczcie, jakie kibice noszą w czasie pandemiiONI ZDOBYLI „SZCZAKIELE" 2020 Bartosz Zmarzlik ponownie najlepszy. Piąty raz z rzęduWIDEO: Martin Vaculik odszedł z Falubazu Zielona Góra

Ekstraliga 2021. Stal Gorzów wśród największych wygranych żu...

WIDEO: Falubaz Zielona Góra zbudował skład na sezon 2021

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska