Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zaczynamy plebiscyt Lubuszanin Roku!

Zbigniew Borek 95 722 57 72 [email protected]
- To nie jest moja nagroda. Ja tu jestem tylko jako przedstawiciel wspólnoty ludzi, którzy nie chcą się nigdzie pokazywać, a robią dla innych bardzo dużo dobrych rzeczy - mówił w naszej redakcji podczas wręczania statuetek Lubuszanin Roku 2011 ksiądz Leszek Kazimierczak, proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze. "Dobre rzeczy” to kawiarnia Pod Aniołami, boisko, stajnia, hospicjum, dom seniora, z których skorzystać może każdy.
- To nie jest moja nagroda. Ja tu jestem tylko jako przedstawiciel wspólnoty ludzi, którzy nie chcą się nigdzie pokazywać, a robią dla innych bardzo dużo dobrych rzeczy - mówił w naszej redakcji podczas wręczania statuetek Lubuszanin Roku 2011 ksiądz Leszek Kazimierczak, proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze. "Dobre rzeczy” to kawiarnia Pod Aniołami, boisko, stajnia, hospicjum, dom seniora, z których skorzystać może każdy. Mariusz Kapała
- Ewa od wielu lat dużo pracuje za darmo na rzecz lokalnej (i nie tylko) społeczności, tacy ludzie powinni otrzymywać wyróżnienia Lubuszanina Roku - napisał Czytelnik Tomasz Malaika o Ewie Skrzek-Bączkowskiej z Międzyrzecza. To tylko jedna ze zgłoszonych kandydatur. Czekamy na kolejne do 24 stycznia. Dziś rusza głosowanie.

W czwartek 10 stycznia startuje nasz plebiscyt Lubuszanin Roku 2012, a Ewa Skrzek-Bączkowska jest kandydatką do tego tytułu - najpierw w powiecie międzyrzeckim, a potem - kto wie? - może i w całym regionie (szczegóły u dołu strony). To zgłoszenie dostaliśmy też od Agaty Raciborskiej, która napisała, że "Ewa jest energią i dobrym duchem" Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, a także od Pawła Borowca: - O Ewie trzeba pisać i mówić. Wydobywa ona tych ludzi z cienia izolacji. Pozwala zrozumieć, co jest naprawdę ważne.

Dziennikarze "GL" i Czytelnicy nominowali do tytułu już ponad 100 osób (lista z numerami do głosowania obok). Jan zgłosił nam Sylwestra Zawadzkiego, księdza prałat ze Świebodzina: - Wybudował piękne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, piękną figurę Jezusa Chrystusa Króla Świata. W budowie jest dom pielgrzyma i kaplica.

Igora Ziętala ze straży ochrony zwierząt w Zielonej Górze zgłosił Czytelnik Mariusz Arkadiusz. - Gdy dzwoniłem w sprawie dzików do straży miejskiej, podano mi jego numer prywatny, mówiąc, że jeżeli pan Igor nie pomoże, to nikt już nic nie zrobi. Sąsiadce pomagał z bezdomnymi kotami - napisał. Czytelniczka A. G. zgłosiła Katarzynę Gardziejewską z Sulęcina: - Czynnie działa w Icotam.pl i innych formach. Zorganizowała (wraz z Icotam, SOKSiR i innymi organizacjami) piknik nad Postomią, puszczanie wianków, zawody statków, pokaz mody z lumpeksie. Katarzyna jest otwartą osobą, która z chęcią pomaga każdej osobie.

Przemysław Skindzier zgłosił nam swoją mamę Halinę Skindzier, emerytowaną nauczycielkę z Lubska. - Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym, nie tylko Lubska. Potrafi funkcjonować na poziomie, który zaskakuje ludzi mających kilkadziesiąt lat mniej - napisał. Dorota i Jacek Łapińscy, właściciele ośrodka wypoczynkowego Wratislavia w Radzyniu zostali zgłoszeni przez. - Dzięki ich inicjatywie od 6 lat w OW Wratislavia odbywa się Ogólnopolski Festiwal Bluesowy Las, Woda&Blues, jest też pierwsza w Polsce Aleja Gwiazd Polskiego Bluesa. Kolejnym przedsięwzięciem państwa Łapińskich są Bluesobiegi Sławskie - napisał. Marian Kałmucki zgłosił Piotra Pudłowskiego, prezesa firmy Gaz-Stal w Zielonej Górze: - Prezes wspiera charytatywnie szereg organizacji. Robi to bez większego rozgłosu. Ostatnio pokazał, jak powinna wyglądać rewitalizacja obiektu (przy ul. Westerplatte 32).

- Zdzisław Musiał to nauczyciel, muzyk, kompozytor, społecznik, inicjator życia muzycznego na ziemi międzyrzeckiej - napisał Czytelnik podpisujący się Meloman. Czytelnik z Drezdenka zgłosił Tomasza Uszakiewicza. - Ma 27 lat, jest moim sąsiadem. Pomaga ludziom: zorganizował akcję "Znaczek dla Agatki", akcję zakrętka. W każdej chwili mogę go poprosić o pomoc, nawet w nocy, on np. pójdzie po lekarza, gdy mam chore dzieci - napisał. Tomasz Malaika zaproponował Adama Szulczewskiego z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum w Słubicach. - Stanowi wzór dla młodzieży, czynnie działa w fundacji, prowadzi gminną stronę informacyjną, a wszystko, co robi, robi z głębi serca - napisał w zgłoszeniu tej kandydatury.

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska