Gazeta Lubuska

Żagańskie maluchy uratowały Świętego Mikołaja!

„Wyprawa na ratunek Świętego Mikołaja” – taki tytuł nosiło przedstawienie, na które 6 grudnia 2018 r. do Pałacu Książęcego w Żaganiu wszystkie żagańskie

Wojciech Olejarz

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/163] Następne

„Wyprawa na ratunek Świętego Mikołaja” – taki tytuł nosiło przedstawienie, na które 6 grudnia 2018 r. do Pałacu Książęcego w Żaganiu wszystkie żagańskie przedszkolaki i najmłodszych uczniów żagańskich szkół zaprosił Burmistrz Żagania Andrzej Katarzyniec oraz Centrum Kultury w Żaganiu.

Widowisko realizowane przez „Pogotowie Artystyczne” z Łowicza, przy współpracy pracowników Centrum Kultury z panią dyrektor Beatą Tołpą na czele obejrzało blisko 700 najmłodszych mieszkańców Żagania. Andrzej Katarzyniec wraz ze Świętym Mikołajem jeszcze długo, po każdym z dwóch przedstawień, rozpoczynających się o godz. 9.00 i 11.00 rozdawali słodkie upominki i pozowali do pamiątkowych fotografii każdej z grup i oddziałów przedszkolnych i wczesnoszkolnych funkcjonujących na terenie Żagania.

Dzieci niezwykle żywiołowo reagowały na historię przedstawioną przez aktorów, którzy kilkakrotnie wchodzili między widzów. Niektórych z nich do zabawy porywali nawet na scenę. Było śmiesznie, momentami strasznie, ale jak w każdej bajce, ku uciesze maluchów, wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Autor: Wojciech Olejarz

Zobacz również: Jak Olaf Lubaszenko odnalazł się w roli św. Mikołaja?

Źródło:Dzień Dobry TVN

POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

Mikołajki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]Polecamy