Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zagrają same sławy

Janczo Todorow
Sobota, Luna, godz. 18.00 - zespoły kameralne uczniów szkół muzycznych z Żar i Weisswasser, duet mandolinowy Malte i Marvin Weyland, kwartet fletowy, Stanisław Deja (fortepian), Adam i Marek Mikulscy (gitara), Krzysztof Zgraja (flet, elektroniczne).  Znakomity duet gitarowy - bracia Adam i Marek Mikulscy - wystąpią na festiwalu w sobotę.
Sobota, Luna, godz. 18.00 - zespoły kameralne uczniów szkół muzycznych z Żar i Weisswasser, duet mandolinowy Malte i Marvin Weyland, kwartet fletowy, Stanisław Deja (fortepian), Adam i Marek Mikulscy (gitara), Krzysztof Zgraja (flet, elektroniczne). Znakomity duet gitarowy - bracia Adam i Marek Mikulscy - wystąpią na festiwalu w sobotę. fot. Janczo Todorow
Na początku odbywały się skromne koncerty poświęcone Telemannowi. Teraz festiwal trwa trzy dni, a na deskach sali koncertowej występują sławy muzyczne. Kolejne zjawią się w Żarach już w sobotę i niedzielę.

Program Festiwalu

Program Festiwalu

Sobota, Luna, godz. 18.00 - zespoły kameralne uczniów szkół muzycznych z Żar i Weisswasser, duet mandolinowy Malte i Marvin Weyland, kwartet fletowy, Stanisław Deja (fortepian), Adam i Marek Mikulscy (gitara), Krzysztof Zgraja (flet, elektroniczne).
Niedziela, Luna, godz. 18.00 - Poznańska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego - koncert D-dur na altówkę i gitarę Vivaldiego. Wstęp wolny.

W 1704 rok, mając 23 lata Georg Philip Telemann przyjechał do Żar. Ten jeden z najwybitniejszych kompozytorów niemieckich w XVIII wieku przebywał tu z przerwami przez 4 lata. Dziś jego imię nosi Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia i jedna z miejskich ulic. Kilka lat temu Waldemar Wolski, dyrektor szkoły muzycznej zaczął organizować koncerty poświęcone temu kompozytorowi.

Tegoroczna, piąta edycja festiwalu zbiegła się z 30. rocznicą powstania szkoły muzycznej. Po raz pierwszy właśnie byli uczniowie wystąpią w tej imprezie. Będą także uczniowie z Niemiec, z zaprzyjaźnionej szkoły muzycznej w Weisswasser oraz z konserwatorium w Magdeburgu.

Thomas Stapel, dyrektor szkół muzycznych w niemieckim powiecie Niesky specjalnie na festiwal napisał wariacje na temat Polski do suity Telemanna.

W. Wolski zdradza, że jego zamiarem jest poszerzyć festiwal o konkurs instrumentalny poświęcony Telemannowi. Wówczas do miasta zjechaliby się wykonawcy z całego kraju.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska