Zakazując marszu Równości, prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki łamie ducha prawa. Komentarz redakcyjny

Zbigniew BorekZaktualizowano 
Wytrych przeciwników Marszu Równości prezydentowi Gorzowa Jackowi Wójcickiemu wystarczył, żeby schować głowę w piasek. Tak przestrzegał litery prawa, że złamał jego ducha.

Po tym, co się stało w Gdańsku, gdzie tęczowi uczestnicy Marszu Równości nieśli waginę wystylizowaną na monstrancję, nie jestem fanem tych wydarzeń. Po rozróbach, jakie urządzili w Białymstoku brunatni przeciwnicy Marszu Równości, nie jestem zwolennikiem kontrmanifestacji.

Czy mi się jednak podoba, czy nie, demonstracje są w demokracji podstawowym prawem obywateli. Prezydent Gorzowa widać tego nie rozumie, skoro wyraził zgodę na jedną 10-godzinną (tak!) demonstrację (nieważne czyją), która odbiera prawo do demonstracji innym (nieważne komu).

Wytrych przeciwników Marszu Równości Jackowi Wójcickiemu wystarczył, żeby schować głowę w piasek. Tak przestrzegał litery prawa, że złamał jego ducha. Oby nie weszło mu to w krew, bo tak można zablokować każdą demonstrację.

Zobacz wideo: „Bałam się, że ktoś z nas po prostu tam zginie”. Relacje uczestników Marszu Równości w Białymstoku

wideo: TVN24

Zobacz także: II Marsz Równości w Zielonej Górze

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 26

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-21T07:55:27 02:00, Olga:

Dość bezkarności agresywnych promotorów zachowań sodomickich🤣

Chyba z ksiezyca spadlas.

Tu nikt niczego nie promotuje.

Tu ludzie mowia ze innosc tez istnieje.

W ktorej ty epoce sie wychowalas?

W sodomie ze tak dobrze wiesz naczym to polegalo?

Smiechu warte ze w tych czasach ludzie moga tak myslec.

G
Gość
2019-08-21T10:10:12 02:00, Gość:

Brawo panie redaktorze. W końcu ktoś odważnie napisał o bezpodstawnym zakazie marszu wydanym przez Prezydenta. Skoro tak to proszę wydać zakaz organizowania procesji kościelnych i innych zgromadzeń katolickich bo one też naruszają wolność wyznania osób niewierzacych, lub wierzących no w makaron czy latające krowy, a muszących oglądać z okien pochody katolickie. Jeśli sprawiedliwość to dla wszystkich a nie dla jednej grupy. Wstyd że taka decyzję podjął Prezydent. Gorzów już totalnie staje się miastem zasciankowym ,zacofanym i będącym na marginesie miast wojewódzkich. Nic dziwnego , że ludzie uciekają z tego miasta.

To prawda. Tak w tym miescie ostatnio jest

G
Gość
2019-08-21T09:37:35 02:00, Gość:

Brawo Panie Prezydencie

2019-08-21T10:04:25 02:00, Gość:

Tobie też czegoś zabronia i czy to jest właściwe? Gościu uznajesz ze wolno tylko to co Tobie pasuje?

2019-08-21T12:49:03 02:00, Gość:

Tęczowa to nie wolność tylko chora ideologia......gościu

Dla kazdej osoby nie otwartej na swiat inna ideologia znaczy chora ideologia.

Nie ma znaczenia jaka ideologia.

Przez takie zatwardziale przekonania siejesz tylko nienawisc.

Prawdopodobnie juz tak wychowany albo skrzywdzony w dziecinstwie.

Niech milosc i swiatlo ciebie prowadzi.

Badz wolny od nienawisci

G
Gość
2019-08-21T08:22:10 02:00, Extaza:

To nie jest żaden marsz równości, tylko synteza moralnego zdziczenia.

Poprzewracało się już w d...ach całkowicie próbują narzucić nam jakąś ideologię niby ruwnosci większość ludzi jest tolerancyjnych ale jak widzą nachalne marsze to ta tolerancja się kończy....

G
Gość
2019-08-21T09:37:35 02:00, Gość:

Brawo Panie Prezydencie

2019-08-21T09:49:13 02:00, Gość:

Wygwizdac takie postanowienie.

Bez rownosci nie ma wolnosci!

Gorzow miastek milosci i wolnosci dla wszystkich Gorzowian.

Marsze dla wszystkich grup ze wzgledu na pochodzenie, rase i wyznanie!

Gorzow miastem przystan

dla rownosci i wolnosci

Ssij

G
Gość
2019-08-21T09:37:35 02:00, Gość:

Brawo Panie Prezydencie

2019-08-21T10:04:25 02:00, Gość:

Tobie też czegoś zabronia i czy to jest właściwe? Gościu uznajesz ze wolno tylko to co Tobie pasuje?

Tęczowa to nie wolność tylko chora ideologia......gościu

G
Gość
2019-08-21T10:10:12 02:00, Gość:

Brawo panie redaktorze. W końcu ktoś odważnie napisał o bezpodstawnym zakazie marszu wydanym przez Prezydenta. Skoro tak to proszę wydać zakaz organizowania procesji kościelnych i innych zgromadzeń katolickich bo one też naruszają wolność wyznania osób niewierzacych, lub wierzących no w makaron czy latające krowy, a muszących oglądać z okien pochody katolickie. Jeśli sprawiedliwość to dla wszystkich a nie dla jednej grupy. Wstyd że taka decyzję podjął Prezydent. Gorzów już totalnie staje się miastem zasciankowym ,zacofanym i będącym na marginesie miast wojewódzkich. Nic dziwnego , że ludzie uciekają z tego miasta.

Lewacki redaktorek i ty jego miłośniku popaprańcy lgbt

G
Gość

Brawo panie redaktorze. W końcu ktoś odważnie napisał o bezpodstawnym zakazie marszu wydanym przez Prezydenta. Skoro tak to proszę wydać zakaz organizowania procesji kościelnych i innych zgromadzeń katolickich bo one też naruszają wolność wyznania osób niewierzacych, lub wierzących no w makaron czy latające krowy, a muszących oglądać z okien pochody katolickie. Jeśli sprawiedliwość to dla wszystkich a nie dla jednej grupy. Wstyd że taka decyzję podjął Prezydent. Gorzów już totalnie staje się miastem zasciankowym ,zacofanym i będącym na marginesie miast wojewódzkich. Nic dziwnego , że ludzie uciekają z tego miasta.

G
Gość
2019-08-21T09:37:35 02:00, Gość:

Brawo Panie Prezydencie

Tobie też czegoś zabronia i czy to jest właściwe? Gościu uznajesz ze wolno tylko to co Tobie pasuje?

G
Gość
2019-08-21T09:37:35 02:00, Gość:

Brawo Panie Prezydencie

Wygwizdac takie postanowienie.

Bez rownosci nie ma wolnosci!

Gorzow miastek milosci i wolnosci dla wszystkich Gorzowian.

Marsze dla wszystkich grup ze wzgledu na pochodzenie, rase i wyznanie!

Gorzow miastem przystan

dla rownosci i wolnosci

m
marco polo

Problemem nie jest tych kilkunastu- kilkudziesięciu gorzowskich homosksualiastów - nikt im krzywdy nie robi...problemem jest ten "obwoźny cyrk", który sponsorowany jeździ po miastach roznosząc ideologie i zarazki /grupa podwyższonego ryzyka na AIDS/.... ,wywołując awantury, profanując symbole religijne- czyli popełniając przestępstwa z art. 196 kk....

G
Gość

Brawo Panie Prezydencie

d
drAtanazyKula

Pan Borek okazał się neomarksistą próbującym wykorzystać własną pozycję do kształtowania postaw i poglądów lubuszan. Panie Borek, pańskie poglądy to pana prywatna sprawa i możesz je pan sobie publikować jako osoba prywatna, a nie wygłaszać je na stronie gazety.

Skoro się pan powołujesz na demokrację to polecam wyniki ankiety zarówno na gorzów24 jak i gorzowianin dotyczące marszu LGBTQiAP,

gdzie większość opowiedziała się przeciwko tej hucpie. To szanujemy głos większości, czy nie? Czy tylko wtedy, gdy jest nam ona na rękę?

Podobnie rozłożyły się głosy z oceną słuszności o nie wyrażeniu zgody na marsz. Większość ankietowanych nie chce, więc nie robimy. Proste?

Demokracja, a nie zamordyzm mniejszości, która chce propagować i narzucać chorą IDEOLOGIĘ większości.

G
Gość
2019-08-21T08:52:13 02:00, Gość:

Brawo Panie Prezydencie

Wygwizdac takie postanowienie!

Wygwizdac to ze prezydent nie jest dla wszystkich Gorzowian.

Pan prezydent jest katolikiem. A

Jak widac z jego zachowania konserwatywnym.

Przeciez bral slub w kosciele.

Niedlugo byc moze bedzie musial dzieci chrzcic a jak wiadomo kosciol jest przeciwko jakimkolwiek marszom wolnosci.

G
Gość

I właściwa decyzja prezydenta Gorzowa, nie jak w Zielonej Górze. Tak trzymać !, na pewno większość nie chce oglądać, chorych, wyuzdanych ludzi, ze swoim sposobem nieludzkiego traktowania Świata.

Dodaj ogłoszenie