Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zakochaj się w inżynierii środowiska, czyli drzwi otwarte w Instytucie Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego

oprac. ND, Marta Gortych, Ewelina Płuciennik-Koropczuk
- „Zakochaj się w inżynierii środowiska”, pod takim hasłem obchodzone były tegoroczne dni otwarte w Instytucie Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego
- „Zakochaj się w inżynierii środowiska”, pod takim hasłem obchodzone były tegoroczne dni otwarte w Instytucie Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego A. Jakubaszek/Materiały organizatorów
Za nami drzwi otwarte w Instytucie Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego. Młodzi mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach, dyskusjach i spotkaniach. Sporo się tutaj działo!

- „Zakochaj się w inżynierii środowiska”, pod takim hasłem obchodzone były tegoroczne dni otwarte w Instytucie Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego - informują Marta Gortych i Ewelina Płuciennik-Koropczuk z tego instytutu na UZ.

5 wykładów, 50 warsztatów, quizy i 6 certyfikowanych szkoleń to bilans wydarzenia.

- W imprezie uczestniczyło ponad 120 uczniów szkół średnich z Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego - wyjaśniają organizatorzy. - Gośćmi byli uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Zielonej Górze, III Liceum Ogólnokształcące z Zielonej Góry oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Gorzowa Wielkopolskiego. Dni Otwarte były okazją do zapoznania uczniów z infrastrukturą IIŚ, a przede wszystkim doskonałym sposobem na przedstawienie oferty kształcenia na kierunku inżynieria środowiska oraz możliwości zawodowych jakie daje tytuł inżyniera środowiska.

Nie zabrakło wykładów. Np. "Nieznane życie odpadów opakowaniowych", który wygłosił prof. dr hab. inż. Andrzej Jędrczak oraz "Smog - wyzwanie teraźniejszości", wygłoszony przez dr inż. Piotra Ziembickiego. Po wykładach rozpoczął się blok zajęć warsztatowych.

W pracowni chemicznej odbyły się warsztaty z zakresu oczyszczania wody. W pracowni biotechnologicznej warsztaty dotyczące możliwości pozyskiwania energii z odpadów komunalnych. W pracowni biologicznej warsztaty nt. grzybów pleśniowych w budownictwie mieszkaniowym, podczas których uczniowie prowadzili obserwacje pod mikroskopem stereoskopowym hodowli grzybów pleśniowych z obiektów budowlanych, a następnie dokonywali ich klasyfikacji. Skały i minerały - magia kamieni, to warsztaty w pracowni geologii i geomorfologii. W pracowni ochrony i rekultywacji gleb prowadzone były warsztaty technosole glebą 2020. Miłośnicy zajęć komputerowych uczestniczyli w warsztatach: instalacje w trzech wymiarach oraz Epanet.

Dni otwarte były również okazją do poznania kadry naukowo-dydaktycznej oraz studentów z II roku kształcących się na kierunku inżynieria środowiska.

- Dodatkową atrakcję stanowiły warsztaty w ramach Mobilnej Akademii Grohe, partnera wydarzenia - wyjaśniają organizatorzy. -
Wiele radości i sportowej rywalizacji przyniósł drużynowy quiz: "Czy będziesz dobrym inżynierem?". Pierwszy etap rywalizacji obejmował test wyboru i wyłonił dwie finałowe drużyny. W finale uczestników czekały zadania inżynierskie, między innymi oszacowanie powierzchni plakatu oraz próba zapakowania jak największej liczby pudełek zapałek w kartkę A4. Na zwycięzców czekały nagrody niespodzianki oraz symboliczny indeks studenta. Czy uczestnicy spotkania zakochali się w Inżynierii Środowiska? Wierzymy, że tak!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska