Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zakończenie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych [ZDJĘCIA]

af, mk
Regionalna Dyrekcja Lasów Państowych przyznała nagrody specjalne złotym medalistom lubuskim: Agacie Pałce reprezentującej judo, Dominice Pawłowskiej (szermierka) i zapaśnikowi Jakubowi  Majdańskiemu, za którego nagrodę odbierała mama Ewelina, obok zastępca dyrektora RDLP Janusz Frankowski
Regionalna Dyrekcja Lasów Państowych przyznała nagrody specjalne złotym medalistom lubuskim: Agacie Pałce reprezentującej judo, Dominice Pawłowskiej (szermierka) i zapaśnikowi Jakubowi Majdańskiemu, za którego nagrodę odbierała mama Ewelina, obok zastępca dyrektora RDLP Janusz Frankowski Mariusz Kapała / GL
W niedzielę rywalizacją gimnastyków sportowych i akrobatów specjalizujących się w skokach na trampolinie zakończyła się XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych. Zorganizowało ją województwo Lubuskie, honorowy patronat objęła marszałek Elżbieta Polak. Główną areną zmagań był Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, młodych sportowców gościły także Nowa Sól, Sulęcin, Babimost i Gorzów.

Zawodnicy rywalizowali w szachach, warcabach, zapasach, judo, szermierce, siatkówce, brydżu, tenisie, tenisie stołowym, , taekwondo, skokach na trampolinie, gimnastyce artystycznej i gimnastyce sportowej, badmintonie.

W klasyfikacji województw wygrało Śląskie, przed Mazowieckim, Wielkopolskim, Małopolskim, Dolnośląskimi Pomorskim. Lubuskie zajęło dwunast ą lokatę.W klasyfikacji medalowej wygrała Wielkopolska 77 medali (24 złote, 20srebrnych i 33 brązowe) przed Małopolską 70 (19-23-28) i Mazowszem - 7 (19-20-31). Lubuskie było 12 - 19 (5-5-9).
W klasyfikacji klubów triumfował AZS AWF Warszawa, przed AZS Oś. Poznań, MKS Kusym Szczecin, Wisłą Kraków, AZS AWF Poznań i UKS Ateną Gdańsk, Najepszy lubuski klub, Agros Żary zajął 22 miejsce, ZKS Drzonków był 35, a Flesz Świdnica 56.

- Młodzieżowy sport jest bardzo ważny - podsumował wicewojewoda lubuski Robert Paluch - Sport masowy ma wielkie znaczenie. Nasi młodzi zawodnicy jeżdżą na imprezy w całej Polsce, a teraz my możemy gościć innych. To jest wymiana doświadczeń. Dzięki niej możemy na przykład zobaczyć że w naszym regionie nie uprawia się taekwonda. To dyscyplina olimpijska więc warto zainteresować się tym by pojawiła się także u nas. Inną wartością jest to, że pokazaliśmy, że potrafimy zorganizować tak dużą imprezę. Wszystkim podobał się ośrodek w Drzonkowie, który był główną areną olimpiady.

- Dzięki organizacji tej wielkiej imprezy zyskaliśmy możliwość pokazania naszych obiektów, przede wszystkim Drzonkowa po renowacji - powiedział prezes Wojewódzkiej Federacji Sportu Bogusław Wontor. - To też okazja dla działaczy żeby pokazali co potrafią. Dzięki olimpiadzie wpływają do regionu spore pieniądze w postaci sprzętu sportowego. Ważne też jest to, że nasz region musiał zapewnić 25 procent wkładu własnego, a połowa to pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego. Uważam że organizatorzy odnieśli sporty sukces. Rozmawiałem z trenerami i działaczami z innych miast i wszyscy chwalili nas za to jakie warunki zostały im zapewnione.

Ostatnim akordem było uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród. Wszyscy podkreślali to, że nasz region gościł zawodników, którzy w niedalekiej przyszłości mają występować z orłem na piersi i zdobywać medale olimpijskie. Miejmy nadzieję że tak się stanie, bo wielu z późniejszych mistrzów wspomniało, że pierwszy poważny sukces odnieśli właśnie podczas olimpiady młodzieży. Ostatnim akcentem było przekazanie sztandaru OOM Wielkopolsce, miejscu finałów w 2018 roku.

Zobacz też: Piotr Małachowski drugi w Szczecinie. "Taki jest sport, nie zawsze wszystko wychodzi"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska